1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 07.01.2025 м. Луцьк

ЗВІТ про роботу департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради протягом 2024 року

Прийом громадян

З метою забезпечення доступності надання якісних послуг соціального характеру мешканцям Луцької міської територіальної громади прийом громадян та надання консультацій з питань соціального захисту здійснюється щоденно (крім вихідних) з 8.30 до 17.30 год. з перервою на обід за адресами: просп. Волі, 4а; вул. Сергія Климчука, 7; просп. Соборності, 18. Окрім цього, прийом жителів населених пунктів старостинських округів громади здійснюється спеціалістами в п’яти віддалених робочих місцях департаменту соціальної та ветеранської політики в селах: Боголюби, Княгининок, Забороль, Жидичин, Прилуцьке.

Прийом громадян проводиться в зручний для них час при безпосередньому зверненні, що дає змогу позбавитись черг, скарг та невдоволення.

Громадяни мають  змогу здати документи у будь - якій  приймальні  департаменту незалежно від місця їх реєстрації та проживання. Працює телефон гарячої лінії (тел. 281 000).

У осіб з інвалідністю I групи (одиноко проживаючих громадян), які за станом здоров’я не можуть виходити за межі житла, спеціалістами здійснюється прийом документів на дому, за попереднім телефонним записом (тел. 284 161, 265 961). В такому порядку за період з початку року прийнято  30 заяв.

Впродовж 2024 року від жителів територіальної громади надійшли  звернення щодо:

- житлових  субсидій –2650;

- пільги на оплату ЖКП -  1798;

- надання допомоги на проживання ВПО- 2464;

- акту встановлення факту догляду -89;

- повідомлення власника житлового приміщення про тимчасове безоплатне розміщення ВПО - 45;

- компенсації витрат за тимчасове безоплатне розміщення ВПО - 621;

- добровільного повернення коштів - 14;

- надання адресної грошової допомоги (за рахунок коштів місцевого бюджету) - 134;

- видачі/продовження посвідчення багатодітної сімї - 1281;

- проставлення пільгового штампу в пенсійних посвідченнях для осіб з інвалідністю - 724;

- виплати допомоги  на поховання  - 232;

- введення квитанції за надання послуги “муніципальна няня”- 157;

Протягом зазначеного періоду було прийнято 244 рішення про скасування  дії довідки ВПО.

Прийнято 1900 заяв для видачі акту  обстеження матеріально-побутових умов, 397 заяв – щодо видачі акту про підтвердження фактичного місця  проживання (непроживання).

Проведено верифікацію по 622 справах, опрацьовано  488 заяв на зміну обставин одержувачів допомог.

Згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» було прийнято звернення за призначенням допомог, а  саме:

- одноразової допомоги при   народженні дитини – 929;

- допомоги  по вагітності та пологах – 629;

- на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням -  151;

-  одиноким матерям  -  551;

- допомога при усиновленні -  10;

- допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною – 27.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» звернулось  2856  осіб.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 №1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі,  яка проживає разом з особою з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу» звернулось  635  осіб.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та постанови Кабінету Міністрів України від  13.03.2019 № 250 «Деякі питання  надання  соціальної підтримки  багатодітним сім’ям» прийнято 453 заяв на призначення державної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Згідно Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України  від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання  призначення і виплати  компенсації фізичним особам, які надають  соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» звернулося 548 осіб.

Відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства та дитині з інвалідністю»  звернулось 924 осіб. Прийнято  документи для призначення  надбавки  на догляд від 234 заявників.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з  інвалідністю» за звітний період звернулось 329 осіб, із яких: за призначенням допомоги на догляд одиноким особам, яким виповнилось 80 і більше років — 74, по втраті годувальника —57, які не мають права на пенсію 198.

 У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме»  звернулось 101 особа.       

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2009 № 120 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплат одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати – героїня” розглянуто  16 звернень.

На виконання постанови  Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання    надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”» було прийнято  24 справи.

Згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744  «Деякі питання  реалізації  пілотного проекту  з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”» прийнята 756 заява на монетизацію допомоги та 4 - на видачу натуральної допомоги.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» було прийнято 3 звернення.                                   

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 ”Про  порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи” видано 1297 довідок ВПО  та внесені зміни до 2318 довідок  Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб, видано 69 дублікатів довідки ВПО.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1098 продовжено  виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку але не набула права на пенсійну виплату 21 особі.

  Спеціалістами відділу прийому громадян протягом 2024 року підготовлено та направлено 468 запитів  у різні організації та установи.

Опрацьовано  962  довідки МСЕК та висновків ЛКК для оформлення державних допомог.

Зареєстровано 6403  замовлення  на видачу довідок про доходи громадян, про перебування на обліку, про внесення змін для призначення субсидій та інше.                                                        

Через електронний веб-портал Міністерства соціальної політики спеціалістами відділу прийому громадян прийнято та опрацьовано 74 звернення.

Зареєстровано 204 відмови від розгляду справ, 2589 заяв   щодо припинення (поновлення) та перерахунку в термін дії допомог, житлових субсидій, пільг.

Працівниками відділу прийому громадян надано 53492 консультації, в тому числі спеціалістами сектору верифікації було надано 7252 консультації по телефону.

Спеціалістами сектору верифікації відділу прийому громадян за результатами верифікації та моніторингу правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам було складено 246 актів, для призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, на дітей, що знаходяться під опікою, допомоги при народженні дитини, допомоги на догляд складено 38 актів.

Сформовано витяги з Реєстру майна, Єдиного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів, витяги з Реєстру територіальних громад для звірки інформації   –  всього 780 запитів.

За результатами звірки інформації було виявлено:

- 27 випадків, коли особами, які входять до складу сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю житла, земельних ділянок,  транспортних засобів;

- 3 малозабезпечених сім'ї, у власності яких є більше одного транспортного засобу, що підлягають державній реєстрації, з дати випуску яких минуло менше 15 років;

- 45 випадків смерті в період отримання державної виплати;

- 8 випадків виявлення у власності ВПО житлового приміщення (частини житлового приміщення);

- 27 внутрішньо переміщених осіб здійснили операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на суму, що перевищує 100,0 тис. грн.;

- задеклароване/зареєстроване місце проживання 11 ВПО-одержувачів допомоги на проживання не входить до Переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих територій України;

- 135 одержувачів допомоги на проживання ВПО перебували за кордоном більше ніж 30 календарних днів підряд чи більше 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги;

- факт працевлаштування 2-х дітей, які перебувають під опікою;

- перебування у місцях позбавлення волі 1 одержувача допомоги при народженні дитини;

- 13 одержувачів допомог мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, що в загальній сумі перевищують 100 тис. грн. (за даними банків);

- 3 випадки наявності транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

- 9 випадків незадекларованих доходів, отриманих від продажу транспортних засобів.

Спеціалістами сектору верифікації відділу прийому громадян впродовж 2024 року складено 5303 актів, із яких:

- для призначення субсидій – 1368;

- для призначення компенсації за догляд фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та грошової допомоги на догляд за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу – 683;

- за запитами управління охорони здоров’я щодо вирішення питання призначення опікуна чи піклувальника – 69;

- для призначення пільг – 693;

- для надання матеріальної допомоги за зверненнями громадян за рахунок коштів обласного бюджету – 152;

- підтвердження факту догляду для пред’явлення при перетині державного кордону – 92;

- для призначення різних видів державних допомог – 2;

- для взяття на обслуговування територіальним центром – 189;

- в порядку контролю з метою запобігання нецільового використання коштів державного та місцевого бюджетів – 59:

- для призначення компенсації за тимчасове безоплатне розміщення ВПО  – 321;

- щодо підтвердження факту проживання/не проживання ВПО на території Луцької міської територіальної громади за запитами Головного управління НСССУ у Волинській області) – 128;

- для підтвердження певних фактів за результатами верифікації – 256;

- щодо підтвердження/не підтвердження факту проживання на території Луцької міської територіальної громади – 440; 

- щодо факту підтвердження здійснення особою догляду (постійного догляду) відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16 травня 2024 – 851.

Було опрацьовано 9478 рекомендацій  Міністерства фінансів України за результатами верифікації та моніторингу державних виплат. В ході цієї роботи забезпечено:

- 9208 візувань рекомендацій;

- 6036 затверджень рекомендацій;

-  видрук 2305 витягів із реєстру територіальної громади;

- видрук 2303 квитанцій про сплату житлово-комунальних послуг.   

В межах додаткового опрацювання справ було складено 285 актів щодо фіксування виявлених в ході верифікації фактів, які можуть вплинути на визначення права при наступному зверненні.

Фахівцями сектору сервісу ветеранів відділу прийому громадян протягом 2024 року було прийнято 6 898 звернень, із яких:

1 608 - щодо оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг (в тому числі, 1 201 від учасників бойових дій, 119 - осіб з інвалідністю внаслідок війни, 269 - осіб з числа членів сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, 8  - вдів ветеранів військової служби, 6 – ветеранів військової служби, 3 - військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби, 1 від ветерана Державної кримінально-виконавчої служби України, 1 від учасника війни);

 2 - щодо перерахунку пільги оплату житлово-комунальних послуг;

 40 - стосовно внесення відомостей до ЄДАРП;

 546 - для надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг та електричної енергії;

154 - щодо отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни ( в т.ч. 6 заяв від мешканців інших територіальних громад);

398 стосовно отримання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/Захисника та Захисниці України»;

1 071 - на забезпечення відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету Луцької територіальної громади;

117 - на забезпечення навчанням на водіїв осіб з числа ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) за рахунок коштів бюджету Луцької територіальної громади;

72 - щодо проходження профадаптації за рахунок коштів державного бюджету з числа ветеранів війни та їх сімей;

1 067 - щодо отримання грошової допомоги на лікування за рахунок бюджету Луцької територіальної громади;

153 - щодо розміщення фотографій на пам’ятному фотостенді «Герої Небесної Сотні - Загинули за Єдність України»;

164 - на виплату соціальної допомоги дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, померли, зникли безвісти, є військовополоненими;

23 - для виплати матеріальної допомоги на встановлення надгробка (пам’ятника) на могилах загиблих (померлих) військовослужбовців Луцької міської територіальної громади;

88 - щодо оздоровлення дітей ветеранів війни (учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни) та дітей з числа членів сімей загиблих ветеранів війни/Захисників та Захисниць України;

1 - щодо виплати особам, з особливими заслугами перед Батьківщиною, компенсації витрат за рік на автомобільне паливо з розрахунку 50 літрів високооктанового бензину на місяць за наявності особистого транспорту;

1 - щодо виплати допомоги особі, яка отримала звання Герой України.

353 - на отримання адресної грошової допомоги сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни та зниклих безвісти;

181 для отримання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії Російської Федерації проти України з обласного бюджету;

62 - щодо отримання допомоги на поховання померлих учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни;

53 – на забезпечення відпочинком членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни/Захисників та Захисниць України та членів сімей військовослужбовців які зникли безвісти за рахунок коштів обласного бюджету.

Впродовж 2024 року фахівцями сектору було видано:

166 посвідчень “Особа з інвалідністю внаслідок війни»;

413 посвідчень “Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/Захисника та Захисниці України”;

8 посвідчень «Учасник війни»;

157 вкладок до посвідчень “Особа з інвалідністю внаслідок війни», Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/Захисника та Захисниці України”.

Протягом 2024 року спеціалістами сектору надавались консультації, а саме -  під час прийому 2 171 особі надано усні консультації, телефоном – 1 256 особам.

Спеціалісти сектору сервісу ветеранів щосереди із 15.00 год. до 17.00 год. проводять прийом та надають консультації щодо усіх можливих видів допомоги ветеранами війни та членам їх сімей безпосередньо у приміщенні комунального підприємства «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» за адресою проспект Волі, 66а. Фахівці департаменту здійснюють надання  комплексної допомоги ветеранами війни та членам їх сімей, зокрема, в оформленні документів для отримання публічних, соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг.

 

Робота з внутрішньо переміщеними особами

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам

  Упродовж 2024 року за призначенням допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам звернулось 2 651 особа. Щодо 2010 звернень питання вирішено позитивно, відмовлено  675 особам.

  Всього згідно даних Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)  призначено таку допомогу:

  - за січень 2024 року 6 836 особам на суму 21 293 182, 66 грн;

  - за лютий 2024 року 6831 особі на суму 21 382 200,00 грн;

  - за березень  2024 року 1901 особі на суму 5 046 600,00 грн;

  - за квітень 2024 року 2434 особам на суму  11 632 600,00 грн;

  - за травень 2024 року 2556 особам на суму 10 748 600,00 грн;

  - за червень  2024 року 2588 особам на суму  9 437 450,00 грн;

  - за липень 2024 року 2618 особам на суму  9 609 450,00 грн;

  - за серпень 2024 року 2628 особам на суму 9 523 400,00 грн;

  - за вересень 2024 року 2611особам на суму  9 655 700,00 грн;

- за жовтень 2024 року 2403 особам на суму 8 495 000,00 грн;

  - за листопад  2024 року 2477 особам на суму 9 233 000,00 грн;

  - за грудень 2024 року 2477 особам на суму 8 997 500,00 грн.

  Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 зі змінами (далі – Порядок).

  Спеціалісти відділу визначають право щодо призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі-допомога), опрацьовують:  - заяви про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам,  подані при особистому зверненні до департаменту;

- заяви, надіслані через Портал Дія (116 заяв);

- реєстр відомостей на виплату,

- затверджують, підписують рішення про призначення/непризначення допомоги. 

  У разі відмови у призначенні допомоги спеціалісти готують повідомлення про прийняте рішення та інформують отримувача/уповноважену особу з використанням засобів поштового/електронного зв’язку, мобільного зв’язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

  Спеціалістами відділу  протягом звітного періоду направлено:

  - 12 запитів до будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю щодо 70 осіб;

  - 19 запитів до шкіл-інтернатів, закладів спеціалізованої освіти  військового спрямування щодо 25 дітей;

  - 41 запит до Державної прикордонної служби України стосовно 243 осіб;

  - 8 запитів до Міністерства соціальної політики України щодо 15 осіб;

  - 46 запитів до інших територіальних підрозділів соціального захисту населення щодо 46 осіб. 

  Відповідно до положень чинного законодавства спеціалістами відділу опрацьовано рекомендації надані за результатами проведеної Мінфіном верифікації щодо уточнення окремих даних для визначення права на призначення/продовження виплати допомоги з використання програмного продукту Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС) :

  - код невідповідності  523 “В даних, що були надані для здійснення верифікації, інформація про інвалідність особи, яка є отримувачем допомоги у розмірі 3000,00 грн , відсутня”  -  223 особові справи;

  - код невідповідності 522 “Розмір допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, призначеної отримувачу/уповноваженій особі, не відповідає складу сім’ї”  - 4 особові справи;

  - код невідповідності  442 “За даними державних органів виявлено наявність однакових записів з персональними даними осіб, яким призначено допомогу, за різними адресами, які були надані такими особами під час звернення для отримання такої виплати”  - 49 особових справ.

  З початку року надано 1082 консультації громадянам в телефонному режимі та під час особистого прийому.

  Розглянуто 563 письмових звернення щодо призначення допомоги та компенсації, із яких:

  - 249 звернень громадян;

  - 15 адвокатських запитів;

  - 299 запитів від різних організацій, установ.

  Спеціалісти відділу опрацювали 66 актів перевірок  фактичного  місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, складених посадовою особою Нацсоцслужби, в яких не підтверджено місце  фактичного проживання. За результатами проведеної роботи було прийнято 47 рішень про припинення виплати допомоги на проживання ( сума припинених виплат - 129 000,00 грн).

  За результатами верифікації та моніторингу правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення допомоги спеціалістами виявлено надміру виплачені кошти по 481 особовій справі в загальній сумі  3 928 600,00 грн.

  Забезпечено повернення надміру виплачених коштів на загальну суму 2543585, 46 грн.

  Враховуючи норми законодавства, по особових справах одержувачів допомог, у яких виявили недостовірні дані чи неправомірні/повторні виплати, спеціалісти відділу здійснюють перерахунок призначеної допомоги, визначають суму надміру виплачених коштів, готують рішення про утримання надміру виплачених сум допомог, повідомлення про припинення допомоги на проживання ВПО, повідомлення про повернення надміру виплачених коштів, інформують громадян про тимчасове припинення надання допомоги  та про повернення надміру виплачених коштів з використанням засобів поштового/електронного зв’язку, мобільного зв’язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику. В програмному комплексі  ЄІССС  опрацьовують  “рішення про переплату”.

  На постійній основі здійснюється контроль щодо повернення громадянами суми надміру виплачених коштів. В разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки  особові справи передаються до юридичного відділу департаменту для подальшого вирішення питання про їх стягнення в судовому порядку. Із зазначених питань підготовлено 191 лист, до юридичного відділу передано 42  особових справи.  

  Протягом звітного періоду було підготовлено 9 запитів до банківських установ щодо повернення сум коштів, надміру зарахованих на поточний рахунок одержувача для виплати допомоги в зв’язку зі смертю одержувача (визнанням безвісно відсутнім чи оголошенням померлим).

  В разі повідомлення банком про використання коштів третіми особами після смерті одержувача спеціалісти відділу готують реєстр передачі особових справ до юридичного відділу для підготовки інформації  правоохоронним органам про встановлений факт надміру виплачених коштів допомоги.  В цьому порядку було передано  5 особових справ.

  Крім того, спеціалістами відділу було опрацьовано списки припинення виплати допомоги усім непрацюючим працездатним особам зі складу сім’ї, у разі невиконання умов пунктів 51, 133 Порядку, які були надані в ЄІССС. Для  продовження виплати допомоги надіслано 239 смс-повідомлень, щодо    самостійного підтвердження інформації про працевлаштування. У разі  донесених підтверджуючих документів  спеціалістами було поновлено виплату отримувачам через ЄІССС.

  Спеціалістами відділу було підготовлено та надано інформацію по 15 запитах отриманих від Луцького районного управління поліції Головного управління національної поліції у Волинській області, у зв’язку із досудовим розслідуванням кримінального впровадження за ознаками кримінального порушення, а також надано належним чином завірені копії документів по 19 особових справах за отримання компенсації витрат особами за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

В зв’язку із внесенням змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, які вступили в дію з 1 вересня 2024 року, протягом жовтня 2024 року спеціалістами відділу було опрацьовано 1004 особові справи щодо відповідності уповноважених осіб/отримувачів, які мали право на її виплату визначеним законодавством критеріям.

  Спеціалісти відділу опрацьовують щоденні, щотижневі, щомісячні, щоквартальні  звіти, контролі, моніторинги, забезпечують подання інформації   опитувальників  для Coogle-форм.

  Готують публічну інформації для громадян міста щодо змін в законодавстві.     

  Вивчають та опрацьовують  оновлення створених програми, які й надалі підтримуються в роботі: Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС), Єдина інформаційно-аналітичної системи обліку даних. Окрім даних програм використовуються в роботі відділу інші види програм:  “Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб”, “Електронний реєстр звернень громадян”, система електронного документообігу ACKOD, ACOPD/KOMTEX, “Реєстр Луцької територіальної громади”, “Місцевий обчислювальний центр”, “Інтегровану інформаційну систему “Соціальна громада”, Державний реєстр прав на нерухоме майно.     

  На виконання постанови  Кабінету Міністрів України від 26.11.2024 №1341 «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року «Тепла зима»» спеціалістами відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами  були опрацьовані реєстри осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, сформованими державним підприємством «ІОЦ Мінсоцполітики України» щодо одержувачів допомоги, які містяться в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери, без необхідності додаткового звернення таких одержувачів.

  Одноразова грошова допомога виплачувалась сім’ям, які у листопаді 2024 року були одержувачами допомоги  відповідно до Порядку.

  Протягом грудня 2024 року одноразову грошову допомогу у розмірі 6500,00 грн було виплачено 1050 особам на загальну суму 6 825 000,00 грн, в тому числі:

-          для 987 дітей, зареєстрованих як ВПО та які станом на 01.11.2024 не досягли 18 років, із 697 сімей на загальну суму 6 415 500 грн;

-          для осіб з інвалідністю I групи з числа внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 409 500 грн.

Протягом 2024 року було проведено 2 засідання Консультаційної ради внутрішньо переміщених осіб, на яких обговорювали основні напрямки роботи. Ключовими питаннями визначили працевлаштування, житло, інформаційно-роз’яснювальну допомогу для ВПО, надання соціальних послуг та створення належних умов для проживання людям зі статусом ВПО, забезпечення належного стану охоронуи здоров'я та освіти.

  Компенсація витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб

Спеціалісти відділу здійснюють розгляд, перевірку та внесення відомостей щодо власників житла, які тимчасово прихистили внутрішньо переміщених осіб, до єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, зокрема, було опрацьовано 107 повідомлень власників житлових приміщень про безоплатне  тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

  Всього зареєстровано 2 275 звернень власників житлових приміщень, які протягом 2024 року тимчасово розмістили внутрішньо переміщених осіб, щодо призначення компенсації. По 2571-му зверненню питання вирішено позитивно, відмовлено по 11-ти.

  Здійснено розрахунок суми компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб :

- за грудень 2023 року щодо 275 власників житлових приміщень  на суму 338927,20 грн;

- за січень 2024 року щодо 254 власників житлових приміщень  на суму 307585,30 грн;

- за лютий 2024 року  щодо 245 власників житлових приміщень на суму 274884,50 грн;

- за березень 2024 року  щодо 230 власників житлових приміщень на суму 289211,37 грн;

 - за квітень 2024 року  щодо 217 власників житлових приміщень на суму 253704,29 грн;

- за травень 2024 року  щодо 217 власників житлових приміщень на суму 257736,50 грн;

- за червень 2024 року  щодо 203 власників житлових приміщень на суму 233986,30 грн;

- за липень 2024 року  щодо 196 власників житлових приміщень на суму 228935,0 грн;

- за серпень 2024 року  щодо 190 власників житлових приміщень на суму 219821,90 грн;

- за вересень 2024 року  щодо 179 власників житлових приміщень на суму 201285,60 грн;

- за жовтень 2024 року  щодо 175 власників житлових приміщень на суму 204475,90 грн;

- за листопад 2024 року  щодо 169 власників житлових приміщень на суму 187638,10 грн.

 

Компенсація за спожиті ЖКП під час розміщення ВПО у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану

Спеціалісти відділу щомісячно розглядають та перевіряють  звернення від власників приватних закладів щодо отримання компенсації на покриття додаткових видатків на оплату комунальних послуг приватних закладів, які обумовлені розміщенням в їх будівлях внутрішньо переміщених осіб на безоплатній основі.

Всього  2 організації ( ПП “Тріада”,ТзОВ “Велнес груп”) подали:

- 36 повідомлень щодо розміщення  внутрішньо переміщених осіб  у будівлях приватної власності за звітний місяць;

- 24 повідомлення про зміни щодо вільних місць у будівлях (приміщеннях) приватної власності для безоплатного  розміщення  внутрішньо переміщених осіб;

- 24 заяви;

- 24 акти;

- відомості щодо оплати за спожиті послуги в розрізі організацій-надавачів.         

 

Державні соціальні допомоги

Упродовж 2024 року призначено та виплачено 20675 одержувачам державних соціальних допомог на загальну суму 465580,5 тис. грн.

  Згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» призначено 8 898  допомог, а  саме:

- 7767 одноразових допомог при   народженні дитини;                           

- 646 допомог  по вагітності та пологах;                                                  

- 171 допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;             

- 260 допомог на дітей одиноким матерям;                                                                     

-  23 допомоги при усиновленні;                                                                

-  31 допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною.    

  Сім’ям  з  дітьми  нараховано  та  профінансовано  допомог  на  суму 102 972,9  тис. грн. 

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» було призначено 1354 сім’ям та виплачено допомогу на суму 69 170,9 тис. грн.

Допомогу згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі,  яка проживає разом з особою з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу» отримують 525 осіб. Допомогу нараховано                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       та профінансовано в сумі  13 829,3 тис. грн. 

4227 особам  було призначено та виплачено допомогу відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства та дітям з інвалідністю»  на суму  184 406,6 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю» за звітний період призначено 1832 сім'ям, із яких: на догляд одиноким особам, яким виповнилось 80 і більше років - 556, по втраті годувальника - 344, особам з інвалідністю загального захворювання - 932. Допомог призначено на загальну суму 37 693,1  тис. грн.

         У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006     № 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме»  призначено та профінансовано тимчасову державну допомогу 92 особам на загальну суму 2 266,5  тис. грн.

  Восьми прийомним сім’ям та п’ятьом будинкам сімейного типу призначена соціальна допомога та грошове забезпечення  (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 552 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків» та виплачена у сумі  4 799,2 тис. грн.

Відповідно до Порядку створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2021 р. № 893, функціонує одна сім’я, якій надано допомогу на суму 222,9 тис.грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020             № 859 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» була призначена  компенсація 493 фізичним особам, які надають соціальні послуги в сумі  5 716,1 тис. грн.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1098 “Про затвердження Порядку призначення тимчасової  державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату”  призначена та виплачена тимчасова допомога 20 особам на суму 299,9  тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417

“Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми” за вказаний період  було призначено допомогу по 3 зверненнях на суму 25,3 тис. грн.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 № 1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”   в департаменті видали 3 пакунки малюка. 

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 “Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”  призначено допомогу 1481 особі.                                                                                                                              

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”»  компенсаційні виплати отримують 18 осіб на суму 1203,3 тис.грн. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 250 «Про затвердження Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях» звернулось 1718 осіб, яким призначено та виплачено допомогу в сумі 42 974,5 тис. грн.

   У відділі проводиться робота по формуванню інформаційної бази системи персоніфікованого  обліку одержувачів допомог.                          

  За звітний період відкрито і заповнено електронних анкет 782    одержувачам допомог.  Щомісячно подається звіт в управління Пенсійного фонду України щодо кількості одержувачів допомог та суми сплати страхових внесків. Така робота проводиться для того, щоб особі, яка здійснює догляд за дитиною до 3-х років, дитиною з інвалідністю до 18 років чи за особою з інвалідністю І групи або особам старше  80 років, які за медичним висновком потребують постійного стороннього догляду, вказаний термін був  зарахований до страхового стажу.

  Постійно проводиться робота щодо виявлення надміру виплачених коштів, які підлягають поверненню в державний бюджет, згідно з вимогами чинного законодавства. Всього повернуто 1964,7 тис. грн, із яких за 2024 рік - 527,7 тис. грн.

Створена та підтримується облікова база отримувачів державних соціальних допомог на основі автоматизованої системи обробки документації АСОПД/КОМТЕХ. Постійно надаються консультаціії особисто та в телефонному режимі. Спеціалістами відділу використовуються наступні програмні комплекси: електронний реєстр звернень громадян, «Е-Малятко «Допомога при народженні дитини», «Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», «Е-послуга «Муніципальна няня», Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», програмний комплекс «Інформаційно-аналітична система «Соціальна громада», АSОPD/КОМТЕХ, АСКОД, ЄІССС.

Упродовж звітного періоду одержувачам допомог спеціалістами відділу підготовлено 4208 довідок про факт перебування на обліку, 1802 довідки про доходи,  видано 703 посвідчення та довідок особам з інвалідністю.                              

  Спеціалістами відділу постійно опрацьовуються рекомендації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”.

 

Соціальний захист пільгових категорій громадян

Протягом 2024 року спеціалістами відділу:

- видано посвідчень для 2647 осіб, в тому числі:

ветеранам праці – 344;

громадянам потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи – 51 (із яких 18 – дітям),

видано (продовжено дію) посвідчень батьків з багатодітної сім’ї - 673,

дитини з багатодітної сім’ї – 517,

довідок дитини з багатодітної сім’ї - 322.

- виплачено щомісячну  соціальну допомогу 16 учасникам бойових  дій, яким виповнилось 90 і більше років  на  суму 180,0 тис. грн;

- виплачено щомісячну соціальну допомогу для 19 ветеранів ОУН-УПА на суму 90,0 тис.грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу 4 заслуженим донорам України (до Дня донора) на суму 4,0 тис. грн.;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 5 сімей загиблих воїнів в Афганістані на загальну суму 50,0 тис. грн;

- виплачено державної іменної стипендії 1 особі на суму 14166,00 гривень;

- виплачено матеріальну допомогу ветеранам до Дня пам'яті жертв ІІ світової війни на загальну суму 17,0 тис. грн;

- виплачено матеріальну допомогу 9 довгожителям на суму 18,0 тис. грн;

- проведено одноразову виплату до Дня пам’яті жертв нацистських переслідувань на суму 19,0 тис. грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу 28 громадянам із числа політв’язнів і репресованих до Дня пам’яті жертв політичних репресій  на суму 28,0 тис. грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу 70 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 70,0 тис. грн.;

- виплачено одноразову грошову допомогу спортсменам з інвалідністю Луцької міської територіальної громади – переможцям, призерам та фіналістам загальнодержавних та учасникам  міжнародних змагань на суму 10,0 тис.грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 30 осіб з вадами слуху до Міжнародного дня жестових мов та Міжнародного дня глухих на загальну суму 30,0 тис. грн.;

- виплачено одноразову грошову допомогу 12 особам із числа ветеранів УПА до річниці утворення УПА та Дня Українського козацтва на суму 12,0 тис. грн.;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 34 осіб з інвалідністю по зору на суму 34,0 тис. грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 16 осіб, які пережили голодомор в Україні у 1932-1933 роках, на суму 16,0 тис. грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 106 осіб з інвалідністю з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю на суму 106 000,00 грн;

- виплачено одноразову грошову допомогу для 39 осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та вдів учасників наслідків ліквідації аварії на ЧАЕС на суму 39 тис. грн;

- виплачено  матеріальну допомогу у зв’язку з відзначенням особистого ювілею 40  ювілярам на суму 40,0 тис. грн;

-  закладам освіти перераховано  26 838.2 тис. грн на виплату соціальної стипендії;

- 6 особам із числа дітей-сиріт, які навчаються в закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації, виплачено щомісячну грошову допомогу на суму 28,0 тис.  грн;

- 21 особі, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відшкодовано вартість проїзду на суму – 14 578,55 грн;

- виплачено щомісячну допомогу 13 особам з інвалідністю з пересадженими органами (в т.ч. дітям) на суму 138,0 тис.грн;

- виплачено щомісячну допомогу 24 сім’ям, у яких виховується 2-є дітей з інвалідністю на суму 265 тис. грн;

- виплачено допомогу 2 сім'ям в яких дітей з інвалідністю виховують батьки з інвалідністю 1,2 групи на суму 24 тис. грн;

- виплачено адресну грошову допомогу на оплату ЖКП, електричної енергії для 1 359 осіб на суму 10 461, 6 тис. грн;

- відшкодовано витрати за надані телекомунікаційні послуги для пільгової категорії громадян на суму 585 551 грн;

- відповідно до прийнятих заяв призначено та відшкодовано коштів за пільгове медичне обслуговування від 619 осіб з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 1 044, 8 тис. грн;

- прийнято 203 заяви та призначено адресну грошову допомогу пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів, препаратів та виробів медичного призначення на суму 2 481 178 грн.

44 особи з інвалідністю внаслідок війни, згідно з укладеними договорами, забезпечено пільговим санаторно-курортним лікуванням на загальну суму 992 402,00 грн. Забезпечено відпочинком 91 дитину  із числа пільгових категорій на загальну суму 1 248,0 тис. грн.

З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 13 ветеранам війни вручено продуктові набори.

Протягом 2024 року за рахунок коштів державного бюджету:

- виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування для 426 осіб з інвалідністю на суму 282 019,32 грн;

- виплачено одноразову компенсацію та надано щорічну допомогу на оздоровлення одній особі з інвалідністю, постраждалій внаслідок дії вибухонебезпечних предметів на суму 7 909,0 грн;

- надіслано 328 повідомлень про поновлення медичної довідки для забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

- 38 особам видано направлень на оформлення санаторно-курортних карток;

- скеровано 60 листів про необхідність проходження ТМСЕК чи переоформлення автомобіля;

- призначено та виплачено щомісячну грошову компенсацію вартості продуктів харчування для 771 громадянина з числа віднесених до 1 і 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  на суму 3 508 124,63  грн;

- призначено та виплачено щомісячну грошову компенсацію для 21 дитини, що навчаються в загальноосвітніх школах, училищах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 40 687,22  гривень;

- призначено та виплачено допомогу на щорічне оздоровлення для 142-х громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  на суму 15 065,00 грн;

- призначено та виплачено допомогу по втраті годувальника 2 дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, на суму 15 172,00 грн;

Спеціалістами відділу прийнято заяви:

- на отримання санаторно-курортних путівок від 125 осіб з числа ветеранів війни, осіб з інвалідністю та 5 - від осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- на оздоровлення дітей пільгових категорій від 342 осіб;

- на забезпечення автомобілем від 3 осіб;

- на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (в т.ч. виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації) – 991.

Направлено на оздоровлення до «Міжнародного дитячого центру «Артек» 95 дітей пільгової категорії.

Спеціалісти відділу аостійно забезпечують облік та формують пакети документів для надання  дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю реабілітаційних послуг у реабілітаційних установах. Протягом звітного періоду від законних представників дітей з інвалідністю прийнято 193 заяви.

Укладено 111 договорів на проходження курсу реабілітації в реабілітаційних установах України дітьми з інвалідністю на суму 2 198 333,40 грн, для 80 дітей з інвалідністю видано направлення для проходження комплексної реабілітації у Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації «Пролісок».

  Систематично забезпечується внесення даних до ЦБІ щодо індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю та  дітей з інвалідністю, виплати компенсації на бензин та транспортне обслуговування. 

  Вручено нагрудні знаки «Мати-героїня» та посвідчення про присвоєння почесного звання 14 мешканкам Луцької міської територіальної громади, які народили і виховали 5 і більше дітей.

 До Волинської обласної державної адміністрації, відповідно до рішень виконавчого комітету Луцької міської ради, надіслано клопотання  про представлення до відзначення почесним званням «Мати-героїня» 8-ми жительок Луцької міської територіальної громади з метою подальшого подання на розгляд Президентові України.

 

Соціальний захист ветеранів та членів їх сімей

Протягом 2024 року спеціалістами відділу:

видано 199 посвідчень “Особа з інвалідністю внаслідок війни”, 141 вкладка до посвідчень, 165 нагрудних знаків “Особа з інвалідністю внаслідок війни” та 48 листів талонів, надано статус “Особа з інвалідністю внаслідок війни” 153 особам

видано три посвідчення “Учасник війни”;

видано 324  посвідчення “Член сім’ї загиблого (померлого), 34 вкладки до них та 78 довідок про встановлення статусу дітям до 14 років;

- проведено виплату одноразової матеріальної допомоги з бюджету Луцької територіальної громади 86 військовослужбовцям, що уклали контракт зі Збройними Силами України через ОМТЦК та СП, на суму 1 290,0 тис. грн.;

-  виплачено одноразову матеріальну допомогу 58 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на суму 221, 4 тис. грн.;

- поставлено у чергу на забезпечення відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету  Луцької територіальної громади 786 осіб;

- забезпечено відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету  Луцької територіальної громади  191  особу на загальну суму 3 817,8 тис. грн;

- укладено  67 договорів на забезпечення навчанням ветеранів війни та членів їх сімей за рахунок коштів міської територіальної громади, профінансовано надання цієї послуги за період з початку року  на загальну суму 637,1 тис грн.;

- укладено 4 договори на забезпечення професійною адаптацією ветеранів війни та членів їх сімей за рахунок коштів з державного бюджету  на загальну суму  103,2 тис. грн;

- 899 особам надано грошову допомогу  на лікування за рахунок  бюджету  Луцької територіальної громади  на загальну суму 2 990,0 тис.грн.;

- виплачено  грошову допомогу на 312 дітей з 236 сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти, сімей військовополонених на загальну суму 7 291,0 тис грн. в межах Програми соціальних виплат дітям;

- сформовано справи та передано до Департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської облдержадміністрації щодо 136 осіб для надання матеріальної допомоги (100 тис грн) за рахунок коштів обласного бюджету сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України;

-  сформовано та передано  110  висновків з фотографіями до департаменту культури Луцької міської ради з метою розміщення світлин на пам'ятному фотостенді "Герої Небесної Сотні — Загинули за Єдність України";

- проведено виплату компенсації витрат на автомобільне паливо трьом  особам, якій мають особливі заслуги перед Батьківщиною, на загальну суму 90,0 тис. грн;;

- виплачено одноразову матеріальну допомогу на встановлення 16 пам’ятників на могилах загиблих (померлих) на загальну суму 1 417, 5 тис. грн;

 - виплачено адресну грошову допомогу сім`ям 247 загиблих (померлих) ветеранів війни на загальну суму 2 964,0 тис.грн ( по 12,0 тис грн на   сім’ю);

- виплачено допомогу до Дня матері 239 матерям загиблих (померлих) ветеранів війни на суму  717,0 тис.грн.

З 30 вересня по 09 жовтня 2024 року, за сприяння Церкви християн адвентистів сьомого дня та Луцької міської ради, департаментом соціальної та ветеранської політики було організовано 10-ти денний курс емоційного і фізичного відновлення для матерів загиблих військовослужбовців в Центрі оздоровлення та відпочинку "Барвінок", що знаходиться на березі озера біля м. Новий Розділ Львівської області.

 

Організація надання соціальних послуг та нагляд за призначенням пенсій

За  2024 року спеціалістами відділу з організації надання соціальних послуг та нагляду за  призначенням  пенсій перевірено 8204 електронних  пенсійних справ та складено 12 актів перевірки правильності призначення (перерахунку) та виплати пенсій.

У 198-ми пенсійних справах виявлено порушення чинного пенсійного законодавства. Загальна сума коштів, недоплачених пенсіонерам при призначенні (перерахунку) пенсій становить 270707,66  грн, надміру виплачених – 15117,37 грн.

        Прийнято та опрацьовано 613 заяв від громадян на обслуговування територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади. Підготовлено 609 проєктів рішень про надання/відмову в наданні соціальних послуг. Всі рішення затверджено.

Крім того, до департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації направлено 27 клопотань з необхідним пакетом документів для влаштування осіб до Луцького геріатричного пансіонату та спеціалізованих закладів.      

З метою забезпечення правомірності надання соціальних послуг сформовано 100 довідок про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, 1470 довідок з Державного реєстру прав на нерухоме майно отримувачів соціальних послуг. Надіслано запити до департаменту державної реєстрації про внесення даних  до Реєстру територіальної громади даних щодо 52 осіб.

На гарячу лінію департаменту соціальної та ветеранської політики звернулась 71особа, яка опинились в складних життєвих обставинах, яких взято на облік до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Луцька або забезпечені продуктовими наборами.

       Розроблено та впроваджено реєстр одержувачів соціальних послуг, які обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади. На даний час продовжується робота щодо наповнення цього реєстру, внесено дані 2810 одержувачів соціальних послуг.

  На виконання статті 14 Закону України «Про соціальні послуги» для визначення потреб мешканців Луцької територіальної громади в соціальних послугах оновлено опитувальник та розміщено на нтернет-ресурсах.

Спеціалістами відділу для виконання своїх функцій протягом 2024 року   розглянуто та надіслано відповіді на 1315 листів. Розглянуто звернення 136 осіб до Луцької міської ради, департаменту соціальної та ветеранської політики з питань пенсійного забезпечення, надання соціальних послуг, по кожному з яких  надано індивідуальні інформаційно-роз’яснювальні письмові відповіді.

         Для забезпечення прав недієздатних та обмежено дієздатних осіб та контролю за виконанням обов’язків опікунів  наповнено Реєстр особових справ недієздатних та обмежено дієздатних осіб, внесено 298 даних про недієздатних осіб. Надіслано 704 смс - повідомлень опікунам щодо подання звітів про виконання ними обов’язків над недієздатними особами та надіслано 450 листів опікунам про необхідність подання звіту про виконання ними опікунських обов’язків. Прийнято 268 звітів про виконання обов’язків опікуна/піклувальника та внесено відомості до вищезазначеного Реєстру. Видано 250 посвідчень опікуна/піклувальника.

Крім того, відповідно до укладеного договору про співпрацю з надання паліативної соціальної та медичної допомоги між КП ”Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади ”, департаментом та територіальним центром соціального обслуговування громадян такими послугами користується 23 особи.

  Згідно Положення про комісію для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг проведено обстеження та підготовлено 525 проєктів висновків про результати комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, для подальшого прийняття рішення про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Проведено 52 засідань комісії.

  Прийнято 13 рішень про включення до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг громадських організацій та комунальних підприємств та установ.

Видано 6 направлень на навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі та 9 осіб внесено до переліку осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.

Прийнято 1 рішення щодо влаштування до спеціалізованого санаторію “Батьківщина” (м. Трускавець) та спеціалізованого санаторію “Слава” (м. Миргород).

За ініціативи департаменту та за підтримки Луцького міського голови міська територіальна громада взяла участь в експериментальному проекті із запровадження комплексної послуги із формування життєстійкості, яка полягає в підтримці психічного здоров’я та зниженні загального рівня стресу і тривожності населення. З травня 2024 року ГО “FOX HOUSE”  запроваджено послугу з формування життєстійкості.

Щокварталу в Центрі життєстійкості “FOX HOUSE” проводиться більше 1000 різноманітних заходів, як індивідуальних, групових так і виїзних.

 Спеціалісти департаменту соціальної та ветеранської політики щоденно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед відвідувачів щодо переліку послуг, які надає Центр життєстійкості та можливості отримання фахової допомоги.

З липня 2024 року безпосередньо у Центрі фахівець департаменту надає безкоштовні консультації з питань:

соціального захисту населення, зокрема, допомоги у складних життєвих обставинах; пільг та субсидій; оформлення соціальної допомоги; послуг для людей з інвалідністю;

спеціальних програм підтримки для захисників та захисниць України та членів їх сімей - медичної реабілітації, психологічної підтримки, перепрофілювання, працевлаштування, освіти, тощо;

інших соціальних послуг, доступних у нашій громаді - допомоги у догляді за дітьми, юридичної консультації, центрів для людей похилого віку та програм зайнятості.

Разом з тим, спеціалістами відділу  розроблено та розповсюджено буклети , інформаційні плакати про роботу Центру життєстійкості "FOX HOUSE" та впроваджено анкету, за допомогою якої формуються групи на заплановані активності, або індивідуальні заняття.

Щокварталу фахівцями відділу проводиться моніторинг та оцінка якості надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. За результатами встановлено, що протягом року послугами Центру життєстійкості скористалось 3 430 осіб, із яких: сім’ї військовослужбовців - 190, члени сім’ї загиблого – 20, ветерани та члени їх родин – 25, особи з інвалідністю - 40,     ВПО -180, багатодітні сім’ї - 30, малозабезпечені сім’ї - 15, одинокі матері - 2, особи старшого віку - 15, розлучені або в процесі розлучення - 10, члени сім’ї зниклих безвісти або які перебувають у полоні - 10, та особи, які опинились у складних життєвих обставинах чи мають проблеми з порушенням ментального здоров’я.

 За ініціативи департаменту соціальної та ветеранської політики Луцькою міською радою подано пропозицію  щодо фінансування з державного бюджету ГО «ФОКС ХАУС» за одним із напрямків з урахуванням вимог постанови КМУ від 07.03.2022 № 220 «Про затвердження Порядку використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні» .

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю” департаментом соціальної та ветеранської політики налагоджено алгоритм роботи щодо прийняття заяв та рішень про надання соціальних послуг із представниками Всеукраїнської громадської організації інвалідів УТОГ.

Станом на 01.01.2025 прийнято 110 заяв та рішень про надання соціальної послуги «переклад жестовою мовою».

Організація надає свої послуги в підрозділах Луцької міської ради, медичних закладах, територіальному органі Пенсійного Фонду України, будь-яких установах за потребою. На обліку перебуває 339 осіб з інвалідністю із вадами слуху, із яких 85 дітей та 5 дітей з числа ВПО. Представники організації навчають дітей розмовляти жестовою мовою, залучають до участі у проведенні дитячих конкурсів малюнку, пісні та художнього читання жестовою мовою. Також у Луцькому Будинку культури УТОГ працює клуб “Школа первинної підготовки перекладачів жестової мови”, у якому перекладачі навчають батьків та дітей жестової мови.

Протягом 2024 року надано більше 2000 соціальних послуг.

У 2024 році за ініціативи департаменту соціальної та ветеранської політики з бюджету громади профінансовано заробітну плату 2 перекладачів жестової мови на загальну суму 225,0 тис. грн.

19.07.2024 спеціалісти відділу та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади провели навчання для працівників недержавних надавачів соціальних послуг. Під час навчання учасники отримали відповіді на актуальні питання, опрацювали зміни несені до Закону України ”Про соціальні послуги”, опрацювали аспекти “ведення випадку”, вивчили питання направлення особи/сім’ї до іншого суб’єкту надання соціальних послуг, навчились оформлювати документи в частині ведення облікової документації, складання актів оцінки потреб сім’ї/особи, заяв, прийняття рішень про надання чи відмову у наданні соціальних послуг, укладання договору про надання соціальних послуг тощо.

 З метою забезпечення надання якісної соціальної послуги спеціалістами відділу розроблено проект рішення виконавчого комітету від 19.11.2024 № 672-1 “Про Порядок надання соціальної послуги «Транспортні послуги» КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади».

27.12.2024 спеціалістами відділу з організаціями-надавачами соціальних послуг організовано та проведено діалогову платформу ”Актуальні питання та перспективи розвитку соціальних послуг у Луцькій міській територіальній громаді на 2025 рік”. В ході заходу представники громадських організацій ознайомили присутніх з переліком та змістом надаваних послуг та категоріями осіб, які можуть скористатися такими послугами.

  Учасники заходу поінформували щодо послуг, які були найбільш затребуваними та ефективними у 2024 році, обговорили проблеми, що виникають під час надання соціальних послуг, розглянули механізми взаємодії між надавачами соціальних послуг, органами державної виконавчої влади, можливості отримання додаткової фінансової підтримки від благодійних фондів, організацій, державного та місцевого бюджетів, а також напрацювали пропозиції щодо вдосконалення розвитку соціальних послуг у громаді.

  Впродовж 2024 року укладено меморандуми про співпрацю між департаментом соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради та громадськими організаціями “ФОКС ХАУС”, “Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята»”, Луцькою міською організацією товариства Червоного Хреста України, КП ”Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”, КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади», КП «Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства», КУ «ХАБ ВЕТЕРАН».

              Спеціалістами відділу проводиться активна інформаційно – роз’яснювальна робота щодо порядку надання соціальних послуг у громаді. Розроблено буклети та інформаційні плакати щодо порядку та умов надання соціальних послуг надавачами соціальних послуг в Луцькій міській територіальній громаді та розповсюджено серед виконавчих органів міської ради,  надавачів соціальних послуг, комунальних підприємств, мешканців громади.         

 

Опрацювання кореспонденції та робота зі зверненнями громадян

Загальний відділ департаменту працює в системі електронного документообігу «АСКОД», у якій протягом 2024 року зареєстровано:

4 103 листів вхідної кореспонденції,

16 091 листів вихідної кореспонденції,

2 370 листів внутрішньої кореспонденції.

Спеціалістами відділу зареєстровано  822 довідки МСЕК.

Впродовж звітного періоду було прийнято 160 особових справ громадян у зв’язку зі зміною місця проживання та 79 особових справ одержувачів державних допомог з цієї ж підстави надіслано до інших управлінь соціального захисту.

Загальний відділ здійснює контроль за дотриманням працівниками департаменту виконавської дисципліни. Інформація подається вчасно, згідно визначених термінів.

За звітний період департаментом було прийнято та оброблено 87 081 послуга  (із яких 14 000 надійшло до виконавчого органу через систему електронного документообігу «АСКОД»), які стосувалися питань надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових питань, призначення державних соціальних допомог, нарахування компенсації витрат особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, оздоровлення дітей, видачі посвідчення батьків багатодітної сім’ї/посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, тощо.

Протягом 2024 року організовано проведення 26-ти засідань комісії з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади, на яких  розглянуто 10 707 звернень/послуг (10 649 – щодо надання грошової допомоги, 58 – про підтвердження права видачі посвідчень на безкоштовний проїзд в автобусах на міських та/або приміських автобусних маршрутах).

За результатами розгляду вищезазначеної комісії за кошти бюджету міської територіальної громади надано грошову допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових проблем 3 077 громадянам на суму 9 469,5 тис. грн (2  995,0 тис. грн – в межах Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки, 6 474,5 тис. грн – в межах Програми соціального захисту населення Луцької міської територіальної громади на 2023-2025 роки). 41 особі підтверджено право на видачу посвідчення для безкоштовного проїзду в маршрутних таксі.

 Із 916-ти звернень, що надійшли до загального відділу департаменту по 486-ти надано роз’яснення, по 370-ти зверненнях питання вирішено позитивно, відмовлено по 13 зверненнях, на контролі знаходиться 47 звернень, що чекають остаточної відповіді.

До департаменту соціальної та ветеранської політики надійшло 2 депутатських звернення від депутата Луцької міської ради щодо надання грошової допомоги на лікування мешканці Луцької міської територіальної громади та про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки .

Протягом звітного періоду до департаменту надійшло 40 інформаційних запитів (7 запитів – безпосередньо до департаменту, 33 – через виконавчі органи міської ради та структурні підрозділи обласної державної адміністрації), які стосувались:

оформлення пільг та допомог на дітей одиноким матерям, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям;

надання протоколу засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур громади;

соціальної підтримки родин загиблих (померлих), безвісти зниклих, полонених;

виконання рішень суду (допомога до 5 травня);

соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб;

надання інформації щодо кількості зареєстрованих на території Луцької міської територіальної громади осіб з інвалідністю усіх груп;

оформлення персоніфікованого електронного квитка;

надання інформації щодо закордонних відряджень;

відшкодування заборгованості за придбання лікарських засобів за пільговими рецептами за 2023 рік громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

надання акту підтвердження факту догляду, тощо.

В ході особистого прийому громадян директором департаменту соціальної та ветеранської політики та його заступником було прийнято 67 осіб.

Основними питаннями, по яких зверталися громадяни були: призначення та виплата державних соціальних допомог; відшкодування заборгованості за придбання лікарських засобів за пільговими рецептами за 2023 рік громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; оформлення допомоги по догляду; надання допомоги внутрішньо переміщеним особам; забезпечення санаторно-курортним лікуванням; надання матеріальної допомоги, компенсацій та пільг окремим категоріям громадян, тощо.

Протягом звітного періоду працівниками департаменту через засоби масової інформації активно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з питань соціального захисту населення, а саме:

- у друкованих виданнях - в газеті «Луцький замок» розміщено 18 статей;

- на телебаченні висвітлено 3 телесюжети (на телеканалі «Аверс» в програмі «Тема дня») ;

- 437 повідомлень розміщено на офіційному сайті департаменту (www.social.lutsk.ua) та 15 повідомлень  - на сайті Луцької міської ради ;

- 679 - на офіційній сторінці департаменту в соціальній мережі «Фейсбук» (facebook.com/DSPLutsk).

  З метою надання населенню відповідних роз’яснень та консультацій з питань соціального захисту в департаменті забезпечено щоденну роботу інформатора за номером телефону (0332) 284 161; безперебійну роботу телефонів «гарячої лінії» т. (0332) 281 000 (обідня перерва з 13.00 год до 13.45 год) для надання працівниками компетентних консультацій та відповідей на запитання громадян щодо змін у законодавстві, що стосуються роботи департаменту.

На сайті департаменту соціальної та ветеранської політики працює «Інтернет-приймальня», за допомогою якої громадяни можуть задавати питання, які їх цікавлять, директору департаменту, його заступнику чи керівникам структурних підрозділів і отримувати на них відповіді у формі електронних листів або в телефонному режимі.

 

Робота з правових питань

З урахуванням основних завдань юридичного відділу, визначених Положенням та іншими розпорядчими документами міської ради, працівниками відділу  протягом 2024 року підготовлено 64 проєкти наказів департаменту з основної діяльності, 11 проєктів наказів з адміністративно-господарських питань та 44 проєкти наказів з кадрових питань.

Забезпечено консультування працівників департаменту з кадрових питань (перевірка заяв з кадрових питань, фіксація інформації про відпустки, присвоєння рангів, заохочення та застосування до працівників департаменту дисциплінарних стягнень), а також прийняття документів та заяв для проходження стажування, переведення, прийняття на роботу  працівників в умовах воєнного часу.

Проведено роботу щодо ведення табелю обліку робочого часу та бази електронного обліку робочого часу.

Підготовлено 82 проєкти відповідей на адвокатські запити, звернення, скарги громадян, підприємств, установ, організацій, а також надано правову допомогу в підготовці таких проєктів посадовим особам структурних підрозділів департаменту.

Надано консультативну допомогу посадовим особам структурних підрозділів щодо застосування нормативно-правових актів при вирішенні спірних питань, в тому числі нормативно-правових актів прийнятих в період дії військового  стану.

Здійснено закупівлю товарів, робіт та послуг. Укладено 112 господарських догорів, в тому числі шляхом проведення відкритих торгів, спрощеної закупівлі та переговорної процедури. Підготовлено 52 протоколи уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель.

 Здійснено перевірку та реєстрацію 675 договорів з фізичними та юридичними особами  щодо основної діяльності департаменту (санаторно-курортне лікування, реабілітаційні заходи, навчання, забезпечення технічними та іншими засобами), в тому числі господарських договорів.

Проведено роботу з досудового врегулювання спорів щодо повернення надміру виплачених коштів  усіх видів допомог, спільно з структурними підрозділами департаменту забезпечено повне, часткове та періодичне повернення надміру виплачених коштів. Направлено 8 претензій про сплату боргу до спадкоємців померлого.

 Підготовлено та подано до суду 69 позовів про стягнення з фізичних осіб надміру виплачених коштів усіх видів допомог. До департаменту пред’явлено 44 позови, на які було підготовлено відповідні відзиви, в 4 справах департамент залучено третьою стороною.  Подано 15 апеляційних скарг на рішення судів першої інстанції  та інші документи процесуального характеру (клопотання, заяви про видачу рішень та виконавчих листів, про залучення третіх осіб до справи, про заміну сторони, і т.д.) в цивільних та адміністративних справах; взято участь у 82 судових засіданнях.

Здійснено контроль за виконанням рішень суду, що полягає в отриманні виконавчих документів, пред’явленні їх до примусового виконання, співпраці з органами державної виконавчої служби з метою забезпечення фактичного  виконання   виконавчих листів про стягнення з фізичних та юридичних осіб коштів на користь департаменту. Пред’явлено до примусового виконання 46 виконавчих документів. Підготовлено 39 листів за відкритими виконавчими провадженнями за зобов’язаннями департаменту та 34 листи на вимоги державних виконавців.

Проведено роботу щодо підготовки, перевірки на відповідність чинному законодавству та візуванню проєктів розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та міської ради, що готуються департаментом.

Прийнято документи та здійснено реєстрацію помічником дієздатної особи за 5 зверненнями.

Забезпечено участь у комісіях та дорадчих органах на постійній основі: з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади з питань надання фінансової підтримки громадським організаціям; з надання статусу ветеранів війни та осіб, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни  відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення;  громадської комісії житлових питань;  з питань надання грошової компенсації пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів; опікунській раді з питань забезпечення повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) та в роботі центру підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

 

Виконання місцевих цільових програм

Департамент соціальної та ветеранської політики протягом 2024 року забезпечував виконання заходів 8 місцевих цільових програм.

Протягом цього періоду на виконання заходів щодо соціального захисту мешканців громади, в межах міських соціальних програм, профінансовано  71 743,74  тис. грн.

Так, на виконання Програми соціального захисту населення профінансовано 28 941,56 тис. грн. Зокрема, в межах заходів цієї Програми виплачено:

- 7 533,1 тис. грн – адресної грошової допомоги мешканцям громади, які опинились в складних життєвих обставинах, на лікування, подолання аварій та катастроф, вирішення соціально-побутових проблем;

- 2 481,2 тис. грн - адресної грошової допомоги громадянам пільгових категорій, які мають захворювання, на придбання ліків;

- 1 308,7 тис. грн - адресної грошової допомоги окремим категоріям населення (учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років, почесним та видатним громадянам населених пунктів громади, ветеранам ОУН-УПА, почесним донорам, спортсменам з інвалідністю, батькам з інвалідністю, які виховують дітей з інвалідністю, тощо);

- 5 716,1 тис. грн – компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

- 1 656,6 тис. грн - відшкодування коштів із надання пільг на послуги зв’язку, проїзду пільговим категоріям населення;

- 4 271,2 -  тис. грн - адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян;

- 1 305,1  тис. грн –на підтримку діяльності громадських організацій;

- 884,9 тис. грн - надання матеріальної допомоги на поховання деяких категорій осіб.

Департаментом соціальної та ветеранської політики реалізувались заходи Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки.

Протягом 2024 року на виконання заходів цієї Програми профінансовано 25 796,5 тис. грн, із яких:

- надано матеріальну допомогу на лікування 1209 особам на суму 4 100,0 тис. грн;

- грошова адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих та сім’ям бійців-добровольців на суму 6 184,8 тис. грн; 

- одноразова матеріальна допомога 199 військовослужбовцям з числа тих, які уклали контракт зі Збройними Силами України, на загальну суму 2 985,0 тис. грн (15,0 тис. грн на одну особу);

- забезпечено відпочинком із проведенням заходів із психологічної реабілітації 300 осіб на загальну суму 5 995,6 тис. грн;

- забезпечено організацію навчання (професійну адаптацію) для 67 ветеранів війни та членів їх сімей на загальну суму 882,1 тис. грн.;

- надано адресну грошову допомогу 247 сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців та сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників та Захисниць України на суму 2 964,0 тис грн. (12,0 тис. грн на одну особу);

- надано одноразову адресну грошову допомогу до Дня матері 239 матерям загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців та матерям загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників та Захисниць України на суму 717,0 тис. грн (3,0 тис. грн на одну особу);

- виплачено одноразову матеріальну допомогу на встановлення 21 пам’ятника на могилах загиблих (померлих) на загальну суму 1 860,0 тис. грн;;

- забезпечено виплату 3 особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа учасників бойових дій (ветеранів війни), компенсації витрат за рік на автомобільне паливо у розрахунку 50 літрів високооктанового бензину на місяць на суму 90,0 тис. грн.

Для родин військовослужбовців, добровольців, волонтерів, осіб, які загинули, зникли безвісти або перебувають у полоні, фахівці департаменту організовували безкоштовні екскурсії до Музейного простору «Окольний замок». За період з початку 2024 року до луцьких підземель проведено понад 50 екскурсій. Додатково для пільгових категорій громадян організовувались екскурсії до креативного планетарію «Світлозоріум», Луцького замку, Волинського краєзнавчого музею, Музею волинської ікони та забезпечувались безкоштовні квитки на перегляд вистав Волинського академічного українського облмуздрамтеатру імені Тараса Шевченка, Волинського академічного обласного театру ляльок, театру «ГаРмИдЕр».

На виконання Програми соціальних виплат дітям у Луцькій міській територіальній громаді, здійснено виплату для 387 дітей з 288 сімей загиблих (зниклих безвісти) військовослужбовців на загальну суму 10 729,8 тис. грн.

З метою сприяння у вирішенні проблем забезпечення, поліпшення житлових умов учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти з числа мешканців Луцької міської територіальної громади, діє Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей. Для придбання житла учасниками Програми з бюджету громади протягом 2024 року профінансовано 4 288,5 тис. грн.

На реалізацію заходів Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю за 2024 року профінансовано 36,8 тис. грн для оплати наданих особами з інвалідністю послуг у департаменті соціальної та ветеранської політики відповідно до укладених договорів цивільно-правового характеру.  

З метою забезпечення виконання грошових зобов’язань, які виникли на підставі судових рішень про стягнення коштів, незабезпечених фінансуванням за кошти державного та місцевого бюджетів, діє Програма забезпечення виконання рішень суду та виконавчих документів, на виконання заходів якої у 2024 році передбачено фінансування в сумі 10,0 тис. грн.

В межах Програми розвитку надання соціальних послуг в Луцькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки, протягом 2024 року:

- структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади  3 961 громадянину  надано 471 562 соціальних послуги;

- серед послуг, які надаються комунальною установою - забезпечення щоденними гарячими обідами протягом одного-двох місяців на рік безкоштовно. Так, протягом звітного періоду в їдальні терцентру забезпечено харчуванням за кошти бюджету громади 1 442 особи на загальну суму 1123,9 тис. грн;

- з 11 листопада 2024 року відновлено роботу модульного будинку контейнерного типу для тимчасового розміщення осіб без постійного місця проживання. Від початку роботи послугою розміщення на ніч скористались 6 осіб (5 чоловіків; 1 жінка). Крім розміщення на ніч, зазначена категорія громадян забезпечується гарячими обідами, у вечірні години — продуктами швидкого приготування, гарячими напоями та печивом.  Також надається можливість скористатися послугами соціального робітника, перукаря, послугами пральні, отримати допомогу у вигляді вживаного одягу, взуття, засобів гігієни тощо, скористатись консультацією психолога, юриста - у відновленні документів (у разі необхідності), призначенні пенсії /державної соціальної допомоги, поселенні у стаціонарні установи інтернатного типу для осіб похилого віку або ж осіб з інвалідністю..

З метою забезпечення надання якісних соціальних послуг належного рівня у звітному періоді в установі завершено роботи з реконструкції частини І поверху приміщення територіального центру, які проводились з метою розташування двох кімнат денного перебування (6 ліжкомісць), санвузла та душової кабіни, пристосованих для маломобільних груп населення відповідно до норм ДБН.   З 01  вересня розпочато надання соціальної послуги денний догляд. Послуга надається не більше 30 робочих днів на рік особам похилого віку та особам з інвалідністю, які  відносяться до маломобільних груп населення громади (в тому числі, які пересуваються на кріслах колісних), частково не здатні до обслуговування, потребують стороннього догляду та допомоги і не мають протипоказань для перебування в колективі. Заходи, що складають зміст послуги денного догляду залежать від групи рухової активності отримувача соцпослуги і варіюються від спостереження за станом здоров’я, організації дозвілля, харчування (3-разове) та сну до допомоги у пересуванні, допомоги у прийнятті їжі, наданні санітарно-гігієнічної допомоги (допомоги при вдяганні, роздяганні, вмиванні, користуванні туалетом тощо). Також з отримувачами соцпослуги працюють фахівець із фізичної реабілітації/ерготерапевт, психолог. За вересень-грудень 2024 року послугу отримали 15 осіб, 2 з яких пересуваються на кріслах колісних, 1 є особою з інвалідністю внаслідок війни.

У звітному періоді комунальна установа продовжувала надавати послугу догляду вдома безплатно відповідно до розпорядження міського голови від 09.03.2022 року № 80 “Про забезпечення безкоштовного надання соціальних послуг на період дії воєнного стану”. Послуги догляду вдома, денного догляду та інші, на період дії воєнного стану та протягом 30 днів з дня його відміни надаються за рахунок коштів бюджету громади (безплатно).

  Крім того, такі соціальні послуги, як натуральна допомога, соціальна адаптація, соціальна профілактика, соціальна реабілітація, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальний супровід структурними підрозділами територіального центру надавались отримувачам соціальних послуг пільгових категорій за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади (безплатно), відповідно до рішень виконавчого комітету Луцької міської ради від 28.12.2021 № 1081-1 та від 13.03.2024 № 159-1.

Від початку введення воєнного стану в Україні комунальна установа надає допомогу внутрішньо переміщеним громадянам Луцької міської територіальної громади. Допомога надається  продуктами харчування, одягом, взуттям, засобами гігієни, предметами домашнього вжитку, які надходять як благодійна допомога, від волонтерів, благодійних фондів та мешканців міста. Так, у звітному періоді надано допомогу 5 780 громадянам,  які є внутрішньо переміщеними особами.

Комунальною установою здійснюється надання послуг із перевезення осіб з вадами опорно-рухового апарату спеціалізованим автомобілем. Протягом звітного періоду надано 435 послуг 310 мешканцям громади на загальну суму 25,5  тис. грн.

З метою створення безперешкодного середовища у Луцькій міській територіальній громаді для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер життя діє програма «Громада без бар’єрів» на 2024-2026 роки. Фінансовий ресурс Програми на 2024 рік складає 8506,6 тис. грн.

 

Діяльність Центру підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти

При департаменті соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради діє Центр підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

Основними функціями Центру підтримки є:

  - надання консультацій з правових питань щодо перших та наступних кроків родини у випадку зникнення чи потрапляння у полон військовослужбовця та оформлення необхідних запитів/звернень від імені рідних, та за підписом міського голови;

- надання кваліфікованої психологічної допомоги фахівцем-психологом;

- оформлення  відповідних документів для отримання коштів за рахунок місцевих соціальних програм для мешканців Луцької міської територіальної громади;

- взаємодія з органами державної влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, громадськими об'єднаннями, професійними спілками, організаціями, підприємствами та установами незалежно від форми власності, громадянами щодо розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

- комунікація з близькими родичами та членами сім'ї осіб, зниклих безвісти військовослужбовців, які знаходяться у полоні, надання їм у межах, визначених законодавством, інформації про стан розшуку та його результати;

- звернення до органів державної влади (зокрема, органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), органів місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб, громадських об'єднань та міжнародних гуманітарних організацій із запитами (в т.ч. депутатськими) на отримання інформації, що може сприяти розшуку особи, зниклої безвісти, крім даних, які отримано в результаті слідчих дій чи оперативно-розшукової діяльності.

До Центру підтримки протягом 2024 року звернулось понад 100 родин військовополонених та військовослужбовців зниклих безвісти за особливих обставин.

Фахівцями Центру надано допомогу у підготовці 135-ти заяв від членів 99 родин, зокрема:

- про отримання витягів з Єдиного державного реєстру осіб зниклих за особливих обстави до  Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин) МВС України – 88;

- до Національного інформаційного бюро – 10;

- до Міжнародного Комітету Червоного Хреста – 5;

- до Міністерства з питань реінтеграції окупованих територій України  – 11;

- до військових частин – 6;

- до Координаційного штабу щодо встановлення факту перебування у полоні військовослужбовців – 15 заяв із матеріалами, наданими членами родин.

Впродовж звітного періоду було направлено 95 депутатських звернень до Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України.

За вказаний період були повернуті з полону 11 захисників, родини яких звертались до Центру підтримки.

На жаль, повернуто тіла 19 захисників, які вважались безвісти зниклими.

  На офіційному веб-сайті департаменту та на його сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» постійно розміщуються дописи для родин військовополонених та військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти з метою інформування щодо їх прав, соціальних гарантій та порядку вчинення дій.

   

Комісії та дорадчі органи, організаційне забезпечення діяльності яких забезпечує департамент соціальної та ветеранської політики

Впродовж  2024 року проведено:

2 засідання Консультаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб;

30 засідань комісії з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади, на яких  розглянуто 11 436  звернень;

6 засідань комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про призначення грошової компенсації, підготовлено 34 рішення;

2 засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги сім`ям загиблих (померлих)  та зниклих безвісти;

14 засідань комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації, на яких здійснено перерахунок грошової компенсації та 13 особам призначено грошову компенсацію для придбання житла;

4 засідання комісії щодо розгляду питань про співфінансування для придбання житла, на якому визначено суму коштів співфінансування для 6 учасників місцевої цільової програми;

52 засідання комісії  з надання статусу ветеранів війни та осіб, на яких поширюється Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

4 засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів, препаратів та виробів медичного призначення на яких розглянуто 203 заяви;

10 засідань опікунської ради з питань забезпечення повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування);

61 засідання комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду;

52 засідання комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг та підготовлено 525 висновків для подальшого прийняття рішення про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Додатки: