1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 20.01.2020 м. Луцьк

Звіт про роботу департаменту житлово-комунального господарства за 2019 рік

У 2019 році у місті проводилася робота, направлена на підвищення безпеки дорожнього руху, покращення умов для його учасників. На основі систематичних обстежень та комплексного вивчення стану вулично-дорожньої мережі міста Луцька, враховуючи виділені бюджетні призначення на поточний рік, сформовано план її капітального та поточного ремонтів.

У 2019 році завершено роботи з капітального ремонту вулиць Ковельської та Героїв Крут, тротуарів на вул. Винниченка, мосту через р. Стир на вул. Ковельській, проведено капітальний ремонт вул. Паркової та підходу до КЗ “ЗОШ № 15”, на завершальній стадії капітальний ремонт перехрестя вулиць Ківерцівська та Карпенка-Карого, частково відремонтовано тротуар на проспекті Волі. Виконано асфальтування проїзної частини вулиць, мощення бруківкою тротуарів та пішохідних доріжок , проведено ремонт підземних інженерних мереж та їх оглядових колодязів, встановлено пішохідне турнікетне огородження, замінено дорожні знаки та поновлено дорожню розмітку. Загалом виконано робіт на 28 869,137 тис. грн.

Виконано поточний ремонт 243 об’єктів вулично-дорожньої мережі. Виконувались роботи з асфальтування проїзних частин вулиць, мощення бруківкою проїзної частини, тротуарів та пішохідних доріжок, влаштовано щебеневе покриття з напівпросочуванням бітумною емульсією, виконано поверхневу обробку вулиць 15 771 м² та ремонт тріщин та швів в асфальтобетонному покритті протяжністю 7 059 метрів погонних. Сума виконаних робіт склала 38 724,521 тис. грн.

Значна увага приділяється підвищенню безпеки дорожнього руху на вулично-дорожній мережі міста. Виконувались роботи по встановленню, ремонту та фарбуванню пішохідного турнікетного огородження. Виконано робіт на суму 1 136, 8 тис. грн.

Влаштовано елементи примусового зниження швидкості транспортних засобів біля шкільних навчальних закладів на вулицях: Польовій, Писаревського, Федорова та Ветеранів. Сума робіт становить 99,782 тис. грн.

З метою уникнення заїзду транспортних засобів на тротуари та пішохідні доріжки встановлюються обмежувачі руху (сфери та антипаркувальні стовпчики). Виконано робіт на 303,2 тис. грн.

Для кращої видимості пішоходів в темну пору доби влаштовано додаткове освітлення на 12 пішохідних переходах. Сума виконаних робіт — 409, 2 тис. грн.

З метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху, в поточному році в місті виконано роботи по будівництву мережі зовнішнього освітлення. Загалом встановлено нових та замінено на світлодіодні 100 світильників зовнішнього освітлення. Сума виконаних робіт складає 1 688,6 тис.грн. Виконувалась реконструкція мережі зовнішнього освітлення. Загалом проведено заміну на світлодіодні 194 світильники зовнішнього освітлення. Виконано роботи на суму 1 984,2 тис. грн. По експлуатації мережі замінено 1 388 ламп, замінено та встановлено 82 світильники.

У квітні місяці розпочато роботи з нанесення та поновлення дорожньої розмітки холодним пластиком та фарбою. Виконано робіт на суму 1 309,5 тис. грн.

Виконувалися роботи по встановленню, заміні та приведенню у належний стан дорожніх знаків. Встановлювались нові знаки, проводився демонтаж та встановлення дорожніх знаків при зміні організації дорожнього руху та пошкодженні знаків, вирівнювання стійок дорожніх знаків. Для привернення уваги водіїв та кращої видимості в темну пору доби на вулицях з інтенсивним рухом біля навчальних закладів нерегульовані пішохідні переходи облаштовано дорожніми знаками 5.35.1 (5.35.2) «Пішохідний перехід» із світловідбивною каймою. Сума виконаних робіт становить 779,9 тис. грн.

На вулицях та перехрестях, де ускладнений рух, розроблено нові схеми організації дорожнього руху. У весняно-літній період поточного року на них буде змінено схеми організації руху.

Для підвищення комфортності жителів міста проводяться роботи з капітального та поточного ремонтів прибудинкових територій. Завершено капітальний ремонт 10 дворових територій, на 3 виконуються роботи. Сума виконаних робіт становить 17 687,451 тис. грн. Також оголошено конкурсні торги на капремонт 2 прибудинкових територій.

Виконано поточний ремонт 5 прибудинкових територій на суму 662, 999 тис. грн.

З метою досягнення цілей Програми в галузі благоустрою міста виконані основні заходи, передбачені «Програмою з благоустрою міста на 2018-2020 роки».

У звітному періоді виконані роботи з озеленення міста на суму 9 478,9 тис. грн. Серед них: видалення 229 аварійних дерев; викошування 3 681,8 тис.м2 газонів, посадка 111 тис. шт. однорічних квітів на площі 3,2 тис.м2, проведена формувальна обрізка та санітарне вирізування гілок в кронах 314 дерев, стрижка живоплоту 78,4 тис.м2, вирізування самонасіву 4,96 тис.м2, посадка 78 од. крупномірних саджанців дерев та 914 од. декоративно-листяних і красиво-квітучих кущів.

Проведено поточні ремонти об’єктів благоустрою зеленого господарства на суму 555,1 тис.грн.

Виконані роботи з реконструкції «Алеї почесних поховань» на кладовищі в с. Гаразджа із спорудженням 4-х пам’ятників загиблим воїнам на загальну суму 406, 6 тис.грн., та водопровідної мережі міського кладовища в с. Гаразджа на суму 286,3 тис.грн.

Поточним ремонтом відремонтовані інші об’єкти та елементи міського благоустрою на суму 918,3 тис.грн, а саме: на меморіальному комплексі «Вічна слава» відремонтовано шпиль «Батьківщина-мати», стіну для покладання вінків, гранітні плити з іменами загиблих. На вулиці Кафедральній відремонтована стіна бомбардувань та стіна розстріляних в’язнів Луцької тюрми. На вул. Львівській проведено ремонт огорожі "Братської могили" та огорожі меморіального комплексу „Єврейське” у мікрорайоні Вересневе, чотири фонтани, насосна станція у Центральному парку ім. Лесі Українки, сходи на вул.8 Березня, 24, підпірна стінка на Театральному майдані, міські лавки та інші елементи благоустрою. До початку купального сезону відремонтовано пляжне обладнання на річці Стир та у місці масового відпочинку громадян «Теремнівські ставки».

ДУ «Волинський лабораторний центр МОЗ України» проведено періодичний лабораторний контроль за якістю води і ґрунту пляжних територій на суму 20,3 тис. грн.

Належним чином утримувались у святкові та вихідні дні п’ять міських фонтанів, насосна станції у парку ім. Лесі Українки. Також департаментом здійснено прийняття дощових, талих і стічних вод у комунальну каналізаційну систему, їх транспортування та очистка склала 2 842,0 тис. грн.

У місті у постійному графіку доглядається 5 кладовищ, 3 братські могили, 3 місця увіковічнення пам’яті загиблих захисників Вітчизни та всі пам’ятки історичної і культурної спадщини міста. Здійснювались послуги із поховання одиноких громадян та цілодобове чергування автокатафалка для потреби МВ УМВС України у Волинській області. Видатки у галузі поховальної справи склали суму 4 166, 0 тис.грн.

Придбання малих архітектурних форм та елементів міського благоустрою проведено на загальну суму 1 200,9 тис. грн.

За Програмою формування та використання коштів депутатського фонду на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням міської ради від 21.03.2017 №20/4, за угодами на придбання дитячого ігрового обладнання, лавок, смітників, освоєно коштів на суму 675,1 тис. грн.

За Програмою підтримки ініціатив виборців територіальних виборчих округів, від яких не було обрано депутатів Луцької міської ради на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням міської ради від 21.03.2017 №20/4 складена тендерна угода на придбання дитячого ігрового обладнання. Освоєно коштів на суму 547,4 тис. грн.

Придбання дитячого ігрового обладнання за бюджетні кошти по департаменту ЖКГ здійснювалось з укладання 2 угодна суму 988, 0 тис. грн.

Дитяче ігрове обладнання, лавки та смітники встановлювались у дворах після їх капітального ремонту та за зверненнями депутатів і у дворах в округах без депутатів.

Видатки на святкове Новорічне та Різдвяне оформлення восьми міських ялинок у мікрорайонах міста, на Театральній площі, вулиці Лесі Українки та інших територій склали – 252, 7 тис.грн.

Санітарне прибирання та зимове утримання вулиць в місті Луцьку проводилось відповідно до режимів та графіків, затверджених на умовах тендерних закупівель. Загальна сума витрат за 2019 рік на санітарне прибирання (проїжджа частина, тротуари, газони) становить 20 749,3 тис. грн., на зимове утримання – 5 339,0 тис. грн.

На обслуговування мереж зливової каналізації на території міста освоєно 3 160,5 тис. грн. З метою недопущення підтоплення вулиць міста було додатково встановлено шість дощоприймальних решіток.

Проведено капітальний ремонт зливової каналізації.

На ліквідацію стихійних засмічених територій використано 1 738,3 тис. грн. На вивезення безгосподарних ТПВ використано 1 499,3 тис. грн. На санітарне утримання мобільних туалетних кабін використано 197,9 тис. грн. На миття вулиць міста використано 198,5 тис. грн. На поточний ремонт мостів та шляхопроводів використано 892,6 тис. грн. З метою реалізації заходів з розчищення русла р. Стир та догляд за прибережною смугою використано 379,4 тис.грн.

В 2019 році здійснювались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення сортування твердих побутових відходів за їх видами для переробки та утилізації.

Проведено роботи щодо капітального ремонту контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів з облаштуванням металевих навісів в кількості 14 шт. Загальна сума витрат з міського бюджету складає 865,1 тис. грн., в тому числі за кошти депутатського фонду встановлено 3 майданчики на вул. Воїнів Афганців, 1, Кравчука, 26а, 26б, Лесі Українки, 67 на суму 98 тис. грн..

За кошти міського бюджету закуплено 47 контейнерів для збору твердих побутових відходів (25 контейнерів металевих (євростандарт, оцинкований, 1,1 м3) та 22 контейнери металевих сітчастих (гарячого цинкування, 1,1 м3) - (тендер, сума – 400 тис. грн.). Проведено закупівлю 578 контейнерів ємністю 120 літрів з метою забезпечення збору відходів для приватного сектору (тендер, сума - 500 тис. грн.).

Станом на сьогодні все місто охоплено заходами з роздільного збору твердих побутових відходів (суха і волога фракція та петпляшка). В цьому напрямку роботи продовжуються.

Діюча черга полігону в с. Брище Луцького району поступово вичерпує свій ресурс. Для продовження терміну експлуатації полігону міською радою у 2019 році виділено 600 тис. грн. На існуючому полігоні постійно відбувається обвалування, що дає змогу проводити захоронення. Так з бюджету міста в 2019 р. було виділено 600 тис. грн., відповідно , за участі використаних власних коштів підприємства ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” - 444,3 тис. грн. на влаштування дамби та її обвалування, що дало змогу збільшити ємність полігону.

В 2019 році департаментом проведено закупівлю для встановлення нового сортувального комплексу (тендер, сума — 8 млн. 849 тис. грн.), а саме за кошти субвенції — 5 921,5 тис. грн., коштом місцевого бюджету —2 927,5 тис.грн.). На цей час, новий сортувальний комплекс перебуває на полігоні в с. Брище, запланований його запуск в першому півріччі 2020 року в результаті чого буде значно зменшено навантаження на діючий полігон та створено нові робочі місця для жителів навколишніх населених пунктів.

Проведено роботи відповідно до «Програми капітального ремонту житлового фонду на 2015-2019 роки», яка затверджена рішенням Луцької міської ради від 24.12.2014 року №68/96 (далі Програма).

Відповідно до затверджених графіків проведення капітальних ремонтів ліфтів (які відпрацювали гранично встановлений термін 25 років) в житлових будинках у 2019 році виконано ремонт 126-ти ліфтів на загальну суму 6 349,1 тис. грн., окрім того сума співфінансування мешканців склала 2 721,0 тис. грн.

Досить вагомим внеском на шляху до енергозбереження стало фінансування робіт по встановленню загальнобудинкових лічильників обліку теплової енергії: 50% кошти Луцької міської ради, 50% співфінансування мешканців будинку. У 2019 році проведено реконструкцію систем опалення житлових будинків, встановлено вузли обліку теплової енергії в п’яти будинках на загальну суму 255,9 тис. грн., окрім того сума співфінансування мешканців склала 255,9 тис. грн. Вузли обліку встановлено в будинках за адресами: вул. Даньшина, 1, пр. Соборності, 31а, пр. Соборності, 29, вул. Федорова, 3, вул. В’ячеслава Чорновола, 2б.

Проведено капітальний ремонт покрівель у 12-ти будинках на умовах співфінансування за адресами: вул. Кравчука,8 (4-й під’їзд), вул. Кравчука,34а (2-й під’їзд), вул. В’ячеслава Чорновола,2а, вул. Яровиця,2, вул. Ковельська,81, пр. Соборності,42 (2-3 під’їзди), вул, Воїнів Афганців,2 (1-й під’їзд), вул. Кравчука, 32 (3-й під’їзд), вул. Коперника,27, пр. Соборності,32а (4-й під’їзд), пр. Соборності,30а (4-й під’їзд), вул. Пушкіна,9 на загальну суму 821,3 тис. грн., окрім того сума співфінансування мешканців склала 831,2 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт інженерних мереж житлових будинків на вул. Загородня,2а, вул. Січова,3 та вул. Гордіюк,41 на загальну суму 209,5 тис. грн., окрім того сума співфінансування мешканців склала 209,6 тис. грн.

Проведено роботи по влаштованню пандуса в під’їзді, №2 житлового будинку №3 на бульв. Дружби Народів. Вартість робіт складає 37,9 тис. грн.

У 2019 році створено 47 ОСББ із загальної кількісті 460. Допомога ОСББ у нашому місті надається шляхом реалізації двох програм:

Програма сприяння діяльності ОСББ на території міста Луцька на

2015-2019 роки передбачає виділення коштів з міського бюджету для реалізації першочергових заходів капітального ремонту конструктивних елементів будинків. У 2019 році учасниками цієї програми — переможцями конкурсного відбору визначено 39 ОСББ. З них 5 ОСББ виконали роботи по капітальному ремонту покрівель у шести будинках, всі інші об’єднання виконали в своїх будинках заходи по капітальному ремонту внутрішньобудинкових мереж. Бюджетом профінансовано на виконання всіх цих робіт 6,85 млн. грн.

Відшкодування частини тіла кредиту та відсотків за залученими кредитами для ОСББ та ЖБК нашого міста відбувається в межах дії Програми відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК міста Луцька, залучених на впровадження в будинках енергоефективних заходів на 2018-2020 роки. За першим розділом цієї Програми відшкодовуються відсоткові ставки за залученими ОСББ кредитами у 2013-2017 роках. У 2019 році за рахунок місцевого бюджету на відшкодування по 57 кредитних договорах відшкодовано 2,7 млн. грн.

За другим розділом вказаної Програми відшкодовується для ОСББ частина суми кредиту, залученого на впровадження у будинках енергоефективних заходів, у розмірі до 30 відсотків від виконаних робіт. У 2019 році на відшкодування частини суми кредитів по 26-ти договорах із місцевого бюджету профінансовано 3,5 млн. грн.

Було опрацьовано та рекомендовано для розгляду на засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради, де позитивно вирішено питання 52 громадян про включення в Програму забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, які брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти в результаті участі в антитерористичній операції на 2017-2019 роки. Учасниками Програми придбано 21 квартиру.

Протягом 2019 року було надано 10 квартир мешканцям міста різних категорій громадян, що значно полегшило їхнє скрутне становище.

За звітний період в житловому фонді соціального призначення було включено 5 квартир та надано особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують покращення житлових умов.За 2019 рік було приватизовано 202 квартири, відбулося 22 засідання громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Луцької міської ради, де було розглянуто 400 звернень громадян. Підготовлено 55 проєктів рішень на засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, де було взято на квартирний облік 254 громадянина.

 

 

Департамент житлово-комунального господарства

773150