1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт
Чинний
Звіт від 23.01.2025 м. Луцьк

Звіт про роботу галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади у 2024 році

Інформація про роботу галузі охорони здоров’я

Луцької міської територіальної громади у 2024 році

 

В умовах воєнного стану у зв’язку з агресією російської федерації головним завданням комунальної галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади у 2024 році залишалось надання якісної, доступної, повноційної і своєчасної медичної допомоги від первинної ланки до високоспеціалізованої мешканцям громади, внутрішньо переміщеним особам, пораненим, травмованим та хворим військовослужбовцям, в тому числі послуг з їх реабілітації.

В галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади функціонує 5 комунальних підприємств (далі – Підприємства), в яких працює близько 2500 осіб. Протягом 2024 року заклади працювали в штатному режимі та діяли в єдиному медичному просторі.

З бюджету Луцької МТГ на 2024 рік на виконання заходів місцевих цільових програм «Здоров’я мешканців Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки», «Фінансова підтримка комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки», Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2021-2023 роки та «Програми профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9-14 років проти вірусу папіломи людини на 2023-2027 роки» було виділено 99,9 млн. грн (2023 - 75,1 млн. грн), з них:

1. На оновлення, осучаснення та розвиток матеріально-технічної бази комунальних підприємств охорони здоров’я – 9,9 млн. грн, в тому числі для КП «Луцький клінічний пологовий будинок» на придбання медичної апаратури – 1,3 млн. грн; для «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» на придбання обладнання рентгенівського для діагностики ХVISION-525 - 4,6 млн. грн,. для КП «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка» на придбання апарату для виготовлення комп'ютерних томографічних знімків - 2,6 млн. грн, для КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» - 1,4 млн. грн (комп’ютерна оргтехніка – 0,4 млн. грн, тренажер для відновлення моторних навичок управління (імітатора легкового автомобіля) - 0,4 млн. грн, капітальний ремонт системи блискавкозахисту, пожежної сигналізації та мовленнєвого оповіщення – 0,6 млн. грн);

2. На забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян, які потребують постійного дороговартісного лікування та замісної терапії за життєвими показами – 15,7 млн. грн

3. На безкоштовне медикаментозне лікування при наданні амбулаторної, стоматологічної допомоги, в тому числі проведення зубопротезування учасників бойових дій, бійців – добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців – 1,6 млн. грн.

4. На оплату спожитих енергоносіїв комунальними підприємствами охорони здоров’я – 40,3 млн. грн.

5. На утримання військово-лікарської комісії Луцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – 9,2 млн. грн.

6. На закупівлю вакцини проти вірусу папіломи людини для вакцинації дівчат цільової групи (КП «Луцька міська дитяча поліклініка») – 1,0 млн. грн.

7. На придбання життєво необхідних лікарських засобів і препаратів, виробів медичного призначення та витратних матеріалів для лікування пацієнтів, мешканців ЛМТГ, методом гемодіалізу в амбулаторних умовах КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» - 9,4 млн. грн.

8. На придбання життєво необхідних лікарських засобів і препаратів, виробів медичного призначення та витратних матеріалів для лікування новонароджених, мешканців ЛМТГ КП «Луцький клінічний пологовий будинок» - 0,6 млн. грн.

9. На утримання медичної комісії з питань приписки Луцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки – 1,7 млн. грн.

10. На оплату послуг (крім комунальних) та придбання предметів КП «Луцький клінічний пологовий будинок» (встановлення джерела резервного живлення, технічне обслуговування котельні, ліфтів, пожежна сигналізація, утилізація біовідходів, тощо) – 1,1 млн. грн.

11. На оплату праці з нарахуванням працівникам, які надають безкоштовну стоматологічну допомогу пільговим категоріям мешканців Луцької МТГ та придбання стоматологічних матеріалів – 3,0 млн. грн;

12. Надання поворотної фінансової допомоги КП «Луцький клінічний пологовий будинок» - 4,0 млн. грн;

13. На проведення безоплатного зубопротезування пільговим категоріям, мешканцям Луцької МТГ – 0,7 млн. грн;

14. На організацію надання медичної допомоги, інформаційного, правового супроводу та забезпечення фінансово - економічної діяльності комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької МТГ (відділи при управлінні) – 1,7 млн. грн.

Крім того, управлінням капітального будівництва ЛМР проводився капітальний ремонт операційного блоку КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади»; капітальний ремонт частини приміщення КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади»; капітальний ремонт КП "Луцька міська дитяча поліклініка" (частина приміщень першого поверху) на вул. Чорновола, 1.

Контрактування з Національною службою здоров’я України забезпечує надання підприємствами комунальної власності міської громади повноцінної медичної допомоги від первинної ланки до високоспеціалізованої усім пацієнтам, незалежно від місця проживання (реєстрації), які звертаються у заклади. За надані медичні послуги заклади отримали в 2024 році 954,7 млн. грн (2021 – 532,9 млн. грн, 2022 – 890,5 млн. грн, 2023 році 806,3 млн. грн).

КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» забезпечує чітку послідовність та консолідацію в наданні якісної і доступної екстреної невідкладної, первинної, спеціалізованої та високоспеціалізованого рівня медичної допомоги. У 2024 році працівниками КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» створено у Єдиній системі охорони здоров’я 4,7 млн. електронних медичних записів, з яких 973,9 тис. це лікарські взаємодії, що є 4 показником серед усіх медичних закладів України. Створено 123 тис. електронних рецептів на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» – 3 місце серед усіх медичних закладів України. Вперше в області 21.12.2024 було виконано два надскладних біфуркаційних стентувань при ураженому стовбурі лівої коронарної артерії під контролем IVUS, що дало можливість допомогти пацієнтам малоінвазивним втручанням. Продовжує розвиватися напрямок баріатричної хірургії - вперше у Волинській області пацієнту з ожирінням виконано лапароскопічний мінігастрікбайпас.

01.04.2024 відкрито оновлене відділення реабілітації у корпусі на вул. Г.Артемовського та розгорнуто 40 ліжок відновного лікування для дорослих. На новому місці відділення реабілітації облаштоване з дотриманням всіх умов, які передбачені вимогами до організації стаціонарного відділення для надання реабілітаційної допомоги.

01.05.2024 запроваджено надання паліативної допомоги у стаціонарних умовах. Проведено поточний ремонт приміщень ІІ поверху корпусу на Г.Артемовського та розгорнуто 20 ліжок паліативної допомоги для дорослих.

В рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєкту МОЗ «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» заклад був включений до розподілу Систем ангіографічних інтервенційних, закуплених за бюджетною програмою 2301610 «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». 26.10.2024 була встановлена та введена в експлуатацію система ангіографічна інтервенційна Azurion 5 M20 вартістю 30,9 млн. грн. Дана модель обладнання розроблена для проведення судинних інтервенцій пацієнтам з неврологічною патологією та дозволить покращити надання допомоги пацієнтам з порушеннями мозкового кровообігу.

Також, в рамках спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ «Додаткове фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» в закладі було виконано роботи з облаштування приміщення дезстанції (проведено за рахунок власних коштів роботи з забезпечення водопостачання обладнання та водовідведення використаної води високої температури, підведено електропостачання, облаштовано систему вентиляції – вартість яких склала 1,4 млн. грн) та встановлено стерилізатор (утилізатор) для деконтамінації медичних відходів Matachana вартістю 6,0 млн. грн.

КП «Луцька міська дитяча поліклініка» надає кваліфіковану первинну, амбулаторно-поліклінічну допомогу дитячому населенню. На території Луцької МТГ мешкають більше 50 тисяч дітей. Одним з пріоритетних напрямків діяльності підприємства, особливо в умовах воєнного часу, є розвиток реабілітаційної допомоги дітям. Обладнано сенсорну кімнату для занять з ерготерапевтом. За рахунок власних надходжень придбано світловий дощ вартістю 920,0 тис. грн та інше необхідне реабілітаційне обладнання.

З метою покращення діагностичного процесу придбано 2 автоматичні імунохемолюмінесцентні аналізатори на суму 1,5 млн. грн; аналізатор для проведення досліджень методом ІФА 328,9 тис.грн; 2 аналізатори глюкози і лактату на суму 320,0 тис.грн., аналізатор сечі CITOLAB READER вартістю 46,0 тис. грн. Впроваджено понад 20 нових методик дослідження біоматеріалу. Нові методики, зокрема, передбачають зменшення кількості досліджуваної крові (мікродози), що менш травматично для дитини як у психоемоційному так і у фізичному сенсі.

КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької МТГ» бере участь у програмі Interreg NEXT "Польща-Україна" 2021-2027 за пріоритетом «Здоров’я» та проєкт закладу «Transcare: транскордонне співробітництво в галузі охорони здоров’я та паліативної допомоги» (№PLUA.02.01-IP.01-0002/23), пройшов відбір на отримання грантового фінансування. В рамках грантового проєкту InterregNext планується закупівля Інтерактивної лабораторії аналізу ходи в реальному часі.

КП «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка» забезпечує надання послуг з терапевтичної стоматології, хірургічної стоматології, ортопедичної стоматології, ортодонтії дорослому населенню. Одним з пріоритетів функціонування закладу є соціальна спрямованість для незахищених верств населення. В поліклініці розпочали надавати нові послуги з ортодонтичного лікування, лікування зубів під мікроскопом, а також запрацював кабінет комп’ютерної томографії. Проведено ремонт зуботехнічної лабораторії у корпусі на вул. С.Бандери, 6 та кабінету в дитячому відділенні. В червні заключено договір між підприємством та НСЗУ про медичне обслуговування із зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. З 01.06.2024 організовано надання стоматологічної допомоги дитячому населенню.

В закладах сформовано недоторканий запас медикаментів, виробів медичного призначення, розхідних матеріалів, інфузійних розчинів тощо, забезпечено чіткі механізми їх поповнення і оновлення у випадку виникнення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.

За звітний рік в комунальних підприємствах охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади проліковано в стаціонарах 31 019 пацієнтів (2022 рік - 26 682, 2023 рік – 27 934), в тому числі військовослужбовців – 2 222. В КП «Луцький клінічний пологовий будинок» прийнято пологів 1 145 (2021 – 1500, 2022 рік – 1220, 2023 – 1 159). Надано, за кількістю звернень, медичної допомоги внутрішньо переміщеним 11 921 особам (2022 рік - 19 730, 2023 рік – 15 710). Продовжувалось проведення планових профілактичних щеплень.

Для забезпечення фінансово-економічної діяльності комунальної галузі охорони здоров'я Луцької МТГ управлінням охорони здоров’я здійснювався планово-фінансовий супровід відповідних місцевих цільових програм із внесенням необхідних змін до них; затверджувались фінансові плани Підприємств на 2024 рік, щоквартальні зміни до фінансових планів та здійснювався контроль за їх виконанням із затвердженням щоквартальних звітів; як головним розпорядником бюджетних коштів, що надходили з місцевого бюджету розроблялись та затверджувались відповідні паспорти бюджетних програм, зміни до них, складались звіти про їх виконання, здійснювався аналіз показників виконання бюджетних програм; готувались пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень у визначеному законодавством порядку та здійснювався розподіл бюджетних асигнувань для Підприємств з метою ефективного і цільового використання бюджетних коштів; за звітними даними щоквартально проводився аналіз фінансового ресурсного забезпечення функціонування Підприємств.

Упродовж 2024 року управлінням хорони здоров’я Луцької міської ради, як уповноваженим виконавчим органом Луцької міської ради, що здійснює управління підприємствами охорони здоров’я комунальної власності Луцької міської територіальної громади, підготовлено 67 наказів з основної діяльності закладів, 11 рішень виконавчого комітету міської ради, 13 рішень міської ради, 158 накази з кадрових питань, підготовлено інформацію на 12 доручень міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови. Надійшло та опрацьовано через систему «АСКОД» до управління 1939 листів, кількість «вихідної» документації 1778.

Сумісно з комунальними підприємствами охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг, оперативного вирішення порушених у них питань.

За звітний період до управління надійшло 194 звернення громадян (відповідний період минулого року 224 звернення). Розглянуто 4 запити на інформацію та 3 адвокатських запита. Усі звернення опрацьовані, відповіді надано у терміни, визначені Законами України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації». Відмов у розгляді звернень громадян з формальних та інших підстав у звітному періоді не було.

У 2024 році управлінням охорони здоров’я, якому делеговані окремі повноваження органу опіки та піклування, прийнято участь у 273 судових засіданнях щодо опіки та піклування над недієздатними/обмежено дієздатними особами, надійшло 125 ухвал суду про відкриття провадження у справі про визнання фізичної особи недієздатною/обмежено дієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, підготовлено 60 заяви (подання) до суду про призначення опікунів/піклувальників над недієздатною/обмежено дієздатною особою, 47 клопотань про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною/обмежено дієздатною, підготовлено 4 проєкти рішень виконавчого комітету міської ради про надання дозволу опікуну на вчинення правочинів. Надано 315 консультацій щодо опіки та піклування. Здійснювалось представлення прав та інтересів до розгляду в суді 2-х справ про застосування примусових заходів; організовано влаштування 1 – ї недієздатної особи в психоневрологічний інтернат.

Комунікація з мешканцями Луцької міської територіальної громади щодо спектру надання медичних послуг в КПОЗ Луцької МТГ проводиться через висвітлення інформації на офіційних сайтах управління та підприємств, в соціальних сторінках, зокрема Фейсбук, друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях.

В березні 2024 року група лікарів Медичного об’єднання здійснила виїзд на позиції ЗСУ на передовій у районі м. Лиман для надання медичної допомоги військовим. Було оглянуто 190 бійців, проведено обстеження та призначено лікування для усунення поточних проблем зі здоров’ям. Надано поради щодо збереження здоров’я у складних бойових умовах. Виявлено бійців з загостреннями хронічних захворювань, яких скеровано на подальше лікування. Проведено консультування військовослужбовців медичної роти лікарями функціональної діагностики щодо використання наявного діагностичного обладнання. Також персонал закладу залучається до роботи у Луцькому військовому гарнізонному шпиталю. Крім того, підприємством передано військовій частині мобільний рентгенапарат, отриманий закладом у якості благодійної допомоги.

Працівниками КП «МЦРУБДЛМТГ» за 2024 рік було зібрано коштів у розмірі більше 200 тис.грн. та передано на потреби Сил оборони у вигляді: коштів для закупівлі медичних нош для евакуації військових з зони бойових дій, пального, ліків (протизастудні засоби, протигрибкові засоби та ін.), медичних виробів, санітарно-гігієнічних виробів, шин для автомобілів, господарських засобів, акумуляторів та ін.

Пріоритетні завдання на 2025 рік:

Збереження та забезпечення стабільного функціонування комунальної галузі охорони здоров’я для створення умов надання якісної і доступної медичної допомоги населенню в умовах воєнного стану у зв’язку з агресією російської федерації з урахуванням виконання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.02.2022 № 374 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров'я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії російської федерації проти України (в редакції від 20.03.2022 № 507)».

Продовження інформаційної кампанії з метою підвищення обізнаності щодо засобів профілактики гострих вірусних інфекцій, в тому числі COVID-19.

Зниження рівня малюкової та недопущення материнської смертності.

Зниження рівня смертності від захворювань органів кровообігу;

Зменшення первинного виходу хворих на інвалідність.

Профілактика і лікування туберкульозу.

Розвиток біопсихосоціальної моделі надання медичної допомоги пацієнтам з непрацездатністю, обмеженням життєдіяльності чи інвалідністю.

Запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.

 

Заходи для виконання пріоритетних завдань на 2025 рік:

Контрактування комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади з Національної службою здоров’я договорів на пакети надання медичних послуг за програмою державних медичних гарантій на 2025 рік, включаючи пакет «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».

Виконання соціальних гарантій для пільгових категорій мешканців Луцької МТГ в частині безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів, препаратів за життєво необхідними показами та певними категоріями захворювання в рамках виконання заходів Програми «Здоров’я мешканців Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки».

Сімейним лікарям комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади посилити роз’яснювальну роботу серед пацієнтів щодо дії державної програми «Доступні ліки».

Оновлення та осучаснення матеріально-технічної бази комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади в рамках виконання заходів Програми «Фінансова підтримка комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької МТГ на 2021-2025 роки».

Забезпечення чіткої послідовності («маршрут пацієнта») в наданні якісної і доступної медичної допомоги жителям Луцької міської територіальної громади та підвищення юридичної відповідальності за організацію і наданням медичної допомоги.

Лікарям-педіатрам та сімейним лікарям комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади посилити санітарно-освітню роботу серед батьків, в засобах масової інформації та публікаціях щодо важливості вакцинації як невід’ємної складової захисту дітей та дорослих від інфекційних хвороб.

Активізація роботи лікарями комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади по ранньому виявленню туберкульозу; участь в інформаційній роботі з населенням щодо профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування туберкульозу.

Подальше впровадження сучасних медичних технологій.

Організація роботи експертної команди оцінювання повсякденного функціонування особи на базі КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади».

Участь КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» та КП «Луцька міська дитяча поліклініка» в проєкті ЮНІСЕФ щодо облаштування простору, дружнього до дитини в ЗОЗ первинної ланки за програмою «Турбота з дитинства» (проведення ремонтних робіт в приміщеннях підприємств).

 

Начальник управління                                                 Володимир ЛОТВІН