Звіт про роботу управління інформаційно-комунікаційних технологій у 2020 році
У 2020 році управлінням була забезпечена технічна можливість переходу на дистанційну роботу працівників виконавчих органів, враховуючи епідеміологічний стан в країні. Також була переведена в онлайн-простір робота депутатів міської ради та членів виконавчого комітету, а також забезпечена онлайн-трансляція засідань на сайті Луцької міської ради та офіційній сторінці Луцької міської ради у Фейсбук.
Була продовжена робота щодо розширення можливостей системи електронного документообігу: забезпечена автоматизація кадрових питань, зокрема документи, що стосуються стажування, створюються у системі електронного документообігу. Проводяться роботи щодо інтеграції інформаційних систем та засобів зв’язку територій, що увійшли до складу Луцької міської територіальної громади, створені робочі місця в системі електронного документообігу для обліку, ведення документації та швидкого обміну документами. На кінець 2020 року загальна кількість користувачів системи електронного документообігу становила 781 особа.
Забезпечена технічна підтримка проведення виборів у 2020 році.
За ініціативи управління було взято участь у конкурсі цифрових ідей у рамках Відкритого виклику ініціативи “Дані міст” та “Дієва громада”. Перемога у конкурсі цифрових ідей у рамках Відкритого виклику ініціативи “Дані міст” дала можливість впровадити систему моніторингу якості повітря, що скоротило час реагування на негативні явища у сфері екології, які стосуються якості повітря та покращити комунікацію з мешканцями громади. Конкурс “Дієва
громада” дав можливість оцінити стан цифрової трансформації та усвідомлення правильного шляху у сфері перетворення транспортної системи на більш сучасну та отримати дієвий механізм моніторингу транспортного забезпечення та більш якісного управління у цій сфері.
Запроваджено платформу обліку зелених насаджень, що дає змогу оцінити стан зелених насаджень та покращувати ситуацію із зеленими зонами на території громади.
Забезпечено підключення до системи електронної взаємодії “Трембіта”, налаштовано функціонування шлюзу безпечного обміну; роботу серверу застосувань (веб-сервіси); доступ до електронних реєстрів (реєстр тергромади). Проведені заходи забезпечили реалізацію надання першої комплексної електронної послуги “еМалятко”. Завдяки інтеграції із системою електронної взаємодії існує можливість розширення переліку надання електронних послуг, зокрема забезпечено тестування електронної послуги, що стосується реєстрації місця проживання осіб, які досягли 14-річного віку, в подальшому в рамках реалізації експериментального проекту щодо реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі така послуга має надаватись всім громадянам.
Продовжено роботи щодо розширення кола користувачів сіті-бота “Назар”, що покращує комунікацію між комунальними установами міста. Станом на кінець 2020 року загальна кількість користувачів системи становила 3309 осіб, до роботи в системі підключені 30 установ.
Здійснювалась технічна підтримка роботи офіційного сайту Луцької міської ради, ведеться моніторинг стану оприлюднення інформаційних матеріалів, досліджується рейтинг сайту та інформація, що має найбільший суспільний інтерес. В середньому щоденна аудиторія офіційного сайту Луцької міської ради становить 2500 осіб.
Протягом року проводились консультації щодо надання кваліфікованих електронних довірчих послуг та генерації (поновлення) кваліфікованого електронного підпису.
Проводився постійний аналіз та інформування виконавчих органів в сфері кібербезпеки зокрема про загрози шкідливого програмного забезпечення. Відповідними листами інформували РНБО та Управління Держспецзв’язку щодо стану захисту інформації та кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційній системі.
Проводилась робота з підприємствами ліцензіатами щодо надання послуг по побудові комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), а саме, проводили аналіз комерційних пропозицій на обстеження середовища функціонування та написання технічного завдання для побудови КСЗІ.
Проводили реєстрацію Реєстру Луцької міської територіальної громади у Національному реєстрі електронних інформаційних ресурсів і налаштування національної системи електронної взаємодії між державними інформаційними ресурсами, електронними реєстрами, інформаційними системами “Трембіта” для функціонування “еМалятко”.
Затверджена та погоджена з Міністерством цифрової трансформації України програма інформатизації та розвитку електронного урядування у виконавчих органах Луцької міської ради на 2021 рік.