Звіт про роботу управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності за 2013 рік
Співпраця з містами-партнерами
Цьогоріч гроно міст-партнерів Луцька поповнилося: 10 вересня було підписано Партнерську угоду з містом Патра (Греція), 27 листопада було підписано Протокол намірів про співпрацю з містом Каунас (Литовська Республіка). Таким чином наразі Луцьк підтримує партнерські відносини з 13 містами в 7 країнах світу. Впродовж року здійснювалася робота щодо поглиблення співробітництва з містами-партнерами закордоном. Зокрема 22 червня було підписано Партнерську угоду з містом Білосток (Республіка Польща), 25 серпня було підписано Меморандум про взаємовідносини з партнерським містом Кійов (Чеська Республіка). Ведеться активна робота щодо розширення географії співпраці, наразі є попередні домовленості щодо налагодження партнерських відносин з містом у Словаччині.
Також Луцьк активно співпрацює в розширені культурного співробітництва. Зокрема підписано Меморандум про співпрацю у галузі культури з французьким містом Пон-сюр-Сен (25 серпня 2012 року). В рамках роботи Асоціації органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів" у вересні було підписано Меморандуми про співпрацю з Новогрудським та Лідським райономи Білорусі. Дружні стосунки підтримуємо з німецьким містом Бад-Зальцуфлен.
Зважаючи на посилену співпрацю з містами-партнерами, а також на значний євроінтеграційний поступ Луцька, у грудні 2013 року до офісу ПАРЄ було подано заявку на отримання Щита Честі. Результати мають бути відомі вже в квітні цього року.
Проектна діяльність
Виконавчим комітетом Луцької міської ради та комунальними установами протягом 2013 року реалізовувалось 6 грантових проектів загальною вартістю ≈ 21 млн.грн.
У 2013 році Луцька міська рада реалізовувала п’ять проектів з Програми Транскордонної Співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.
Проект «Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів..» передбачає покращення інфраструктури ЦНАП, а саме закупівлю меблів та офісної техніки, проведення ряду навчань у місті Люблін, створення інформаційного пункту для іноземних громадян.
До заходів проекту «S.O.S. – безпечне співжиття людей та безпритульних тварин…» включено виготовлення ПКД для притулку, закупівлю комп’ютерного обладнання та медикаментів для потреб притулку.
Проект «Спільна мережа співпраці у сфері культури..» має на меті: проведення фестивалю сучасного мистецтва у Луцьку, закупівля виставкових наметів, проведення курсів з польської мови для працівників виконавчих органів, налагодження контактів між працівниками з міських рад Луцька, Івано-Франківська, Жешува, в тому числі між депутатським корпусом міст.
В рамках проекту «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку…» заплановане будівництво містечка для ведмедів, містечко для левів, а також облаштування та благоустрій території зоопарку.
Проект «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків…» передбачає закупівлю реанімобілю для транспортування хворих з опіковою травмою, а також оснащення сучасними ліжками та обладнанням палати інтенсивної терапії в Луцькій міській клінічній лікарні.
Отже у 2013 році в рамках проектів було закуплено медикаменти для стерилізації бездомних тварин в КП «Ласка» та здійснено соціологічне опитування щодо поводження лучан з безпритульними тваринами, проводяться курси з польської мови для 50-ти працівників виконавчих органів міської ради, 7 місяців в рамках проекту щодо створення мережі співпраці ЦНАП-ів та БОМ 5 осіб працюють консультантами Луцького ЦНАП-у. Також близько 30 працівників виконавчих органів та комунальних підприємств Луцької міської ради взяли участь в ряді закордонних візитів до партнерських міст Республіки Польща з метою обміну досвідом у сферах культури, соціального захисту, надання адміністративних послуг населенню, туризму, комунального господарства.
Крім того один з проектів фінансується безпосередньо Європейською Комісією, а саме «Енергія для мерів Сходу». Проект реалізовується спільно з Болонським університетом в Італії та передбачає здійснення інфраструктурного заходу у сфері енергозбереження, а також ряд навчальних візитів для фахівців з Луцька.
Загалом по усіх грантах надходження сумарно в перших траншах у 2013 році склали близько 1 632 000 грн.
Крім того вкінці 2013 року було прийняте рішення щодо затвердження спів-фінансування в рамках Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 ще двох проектів:
- «Транскордонний е-центр культурної співпраці Люблін-Луцьк» у партнерстві з Католицьким університетом у Любліні.
- «Розвиток комунальних послуг, як складова сталого розвитку міст польсько-українського прикордоння» у партнерстві з Товариством органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг з міста Холм та Радою міста Холм.