Звіт про роботу управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності за 2014 рік
Співпраця з містами-партнерами та євроінтеграційна діяльність
Гроно міст-партнерів Луцька у 2014 році поповнилося: 31 травня після довготривалої плідної співпраці та численних реалізованих ініціатив було підписано Партнерську угоду з містом Холм (Республіка Польща). Крім того у планах на 2014 рік було задекларовано розширення партнерської співпраці з містами Західної Європи. Таким чином, завдяки сприянню німецької спілки «Мости в Україну» та її беззмінного керівника Карла-Германа Крога 28 листопада у місті Детмольд було підписано Протокол намірів про співпрацю з краєм Ліппе (округу Арнсберг землі Північний Рейн-Вестфалія Федеративної Республіки Німеччина).
У 2014 році відбулося 34 заходи за участю делегацій міст-побратимів у Луцьку та 41 візит за кордон офіційних делегацій за участю представників Луцької міської ради та комунальних установ.
Слід також зазначити, що зберігається постійна тенденція до розширення географії міжнародного співробітництва Луцька та налагодження партнерських контактів. Так в 2011-2013 роках були також підписані партнерські угоди з містами Патра (Греція), Білосток (Республіка Польща), Кійов (Чеська Республіка), Каунас (Литовська Республіка).
Отож, нині Луцьк співпрацює з 15 містами у 8 країнах світу.
У 2014 році також посилилися співпраця з дипломатичними представництвами країн-членів ЄС. Зокрема відбулися зустрічі з Послом Держави Ізраїль, офіційною делегацією Представництва ЄС в Україні, активною та плідною залишається співпраця з Генеральним Консульством Республіки Польща в місті Луцьку.
Впродовж року Луцьк брав активну участь в заходах в рамках діяльності міжнародної Асоціації органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів", міжнародної мережі «Інтеркультурні міста» та ініціативи Європейської Комісії на підтримку сталого енергетичного розвитку міст «Угода мерів».
Зважаючи на посилену співпрацю з містами-партнерами, а також на значний євроінтеграційний поступ Луцька, у грудні 2014 року до офісу ПАРЄ було подано заявку на отримання Щита Честі. Результати мають бути відомі вже в квітні цього року.
Проектна діяльність
Якщо проаналізувати процес залучення міжнародної технічної допомоги ЄС Луцькою міською радою, то впродовж 2013-2014 років було отримано та освоєно грантових коштів на суму 722, 5 тис. євро, і, зокрема, близько 600 тис. євро (приблизно 9 млн.грн.) з них у 2014 році на реалізацію 8 грантових проектів:
- «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку, а також опрацювання концепції створення рекреаційної зони у Жешуві з метою розвитку транскордонного природного туризму»;
- «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні» (Луцьк, Устилуг, Ленчна);
- «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння» (Луцьк, Івано-Франківськ, Жешув);
- «Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвитку співпраці Луцького ЦНАПу, Івано-Франківського ЦНАПу та Люблінського БОМу»;
- «S.O.S. – безпечне співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ».
- Транскордонний e-центр культурного співробітництва Люблін-Луцьк» у партнерстві з Фондом «Інститут справ публічної адміністрації»;
- «Розвиток комунальних послуг, як складова сталого розвитку міст польсько-українського прикордоння» у партнерстві з Товариством органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг з міста Холм та Радою міста Холм.
Отже, у 2014 році в рамках реалізації проектів було закуплено реанімобіль для транспортування хворих з опіковою травмою, а також оснащено сучасними ліжками та обладнанням палату інтенсивної терапії для опікових хворих в Луцькій міській клінічній лікарні. Крім того було опрацьовано спільну для польсько-українського прикордоння процедуру лікування опікових хворих.
Також у 2014 році серйозними темпами йшли роботи з реконструкції на території луцького зоопарку, а саме містечка для левів та містечка для ведмедів.
За кошти гранту були закуплені меблі для комфортної роботи та перебування працівників і відвідувачів Центру надання адміністративних послуг у Луцьку. Крім того було здійснено моніторинг і аналіз поточного стану центрів надання адміністративних послуг у Луцьку, Івано-Франківську та Любліні, було розроблено уніфіковані адміністративні послуги для кожного з ЦНАП та БОМ для надання послуг іноземним громадянам.
За кошти гранту був також впроваджений інфраструктурний захід для підвищення енергоефективності одного з Луцьких дитячих садочків.
В рамках реалізації проектів відбулися численні студійні візити та обміни досвідом для представників сфери культури, соціального захисту, енергозбереження, туризму, комунального господарства, а також депутатів міської ради.