1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 28.01.2016 м. Луцьк

Звіт про роботу управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності за 2015 рік

Співпраця з містами-партнерами​

Гроно міст-партнерів Луцька у 2015 році поповнилося: 23 січня було підписано Меморандум про співпрацю з містом Бандирма (Турецька Республіка).

З метою поглиблення співробітництва між Луцьком і Краєм Ліппе (Федеративна Республіка Німеччина) 6 вересня було підписано Угоду про партнерство. 

Результатом багаторічної співпраці поміж навчальними закладами Луцька та Бартошице (Республіка Польща) стало підписання 25 серпня Меморандуму про співпрацю у сфері культури, освіти, молодіжної політики, економіки та місцевого самоврядування між містом Луцьк і Бартошицьким повітом (Республіка Польща).

Протягом 2015 року розширились кількісні і якісні показники співпраці. Окрім взаємної дружньої участі у Днях міста, відбуваються студійні візити та обміни досвідом для представників сфер культури, спорту, освіти, соціального захисту, енергозбереження, туризму, комунального господарства, а також депутатського корпусу, у тому числі в рамках спільних проектів.

Євроінтеграційна діяльність

16 травня місто традиційно відзначало День Європи за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у місті Луцьку, Представництва ЄС в Україні, 3 дипломатичних представництв країн-членів Європейського Союзу та Чеського культурного центру у Луцьку. Участь у заходах приймали учні луцьких шкіл та школярі з партнерських міст у Республіці Польща – Любліна, Жешува та Холма. 

18 вересня за підтримки Представництва СТС Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 у Львові управлінням було проведено заходи в рамках Дня Європейської співпраці:

  • організовано ярмарку проектів на Театральному майдані;
  • надано сприяння у проведенні інформаційного семінару про перспективи Програми транскордонного співробітництва на 2014-2020 роки працівниками Представництва СТС Програми Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 у Львові;
  • відкрито інформаційно-консультаційний центр для іноземців у департаменті “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку” в рамках міжнародного проекту щодо співпраці ЦНАПів.

У 2015 році посилилася співпраця з дипломатичними представництвами країн-членів ЄС. Зокрема відбулася зустріч міського голови з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом, організовано прийом торгової місії з Нідерландів на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів Кейсом Кломпенхаувером. Активною та плідною залишається співпраця з Генеральним Консульством Республіки Польща в місті Луцьку. 

Луцьк є активним учасником міжнародних структур, таких як: Міжнародна мережа інтеркультурних міст, Транскордонне об’єднання Єврорегіон Буг, Угода мерів, Асоціація органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів».

У 2015 році в рамках Програми «Інтеркультурні міста» спільно з містом Павлоград та муніципалітетом Ботчирка (Швеція) Луцьк впроважджував проект «Подолання стереотипів заради побудови довіри і надії». 

У 2015 році Луцьк доєднався до спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» COMUS та став одним з трьох пілотних міст України, де впроваджується програма.

Зважаючи на посилену співпрацю з містами-партнерами, а також на значний євроінтеграційний поступ Луцька, до офісу ПАРЄ було подано заявку на отримання Щита Честі за діяльність протягом 2015 року. Результати мають бути відомі вже в квітні цього року.

Проектна діяльність

У 2015 році Виконавчий комітет Луцької міської ради впроваджував    5 проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. За грантові кошти ЄС та за співфінансування з міського бюджету протягом року було реалізовано проектні заходи на суму 28 655 тис. грн.

У 2015 році було здійснено наступні заходи:

1. «S.O.S. – безпечне співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ»:
- закуплено обладнання та медикаменти для ідентифікації та стерилізації безпритульних тварин; 
- проведено соціальну кампанію на тему заохочення населення прихищати та брати безпритульних тварин з притулку (розміщено постери на білбордах міста, здійснено трансляцію тематичного відео-ролика на двох місцевих телеканалах Луцька та на світлодіодних екранах міста);
- проведено соціологічне опитування з метою визначення рівня свідомості мешканців Луцька щодо поводження з тваринами;
2. «Покращення надання адміністративних послуг населенню транскордонних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвитку співпраці Луцького ЦНАПу, Івано-Франківського ЦНАПу та Люблінського БОМу»:
- закуплено меблі та обладнання для Центру надання адміністративних послуг у Луцьку; 
- розроблено уніфіковані адміністративні послуги для надання послуг іноземним громадянам, здійснено переклад інформаційних карток польською мовою; 
- відкрито інформаційно-консультаційний центр для іноземців при ЦНАПі;
3. «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння»:
- проведено міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Арт-територія», в рамках якого створено 4 графіті на стінах Луцьких будинків; 
- виготовлено 12 виставкових наметів для проведення культурно-мистецьких ярмаркових заходів;
- проведено численні майстер-класи для волонтерів, неповносправних, а також обмінні візити для представників культурної та соціальної сфер; 
- опрацьовано Стратегію створення мережі співпраці Жешув-Луцьк-Івано-Франківськ;
4. «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку, а також опрацювання концепції створення рекреаційної зони у Жешуві з метою розвитку транскордонного природного туризму»; 
- здійснено роботи з реконструкції Луцького зоопарку, а саме: 
збудовано містечко для ведмедів з вольєрами, оглядовими терасами, павільйоном площею 1736 м2; 
збудовано містечко для левів  з вольєрами, оглядовими терасами, павільйоном площею 1250 м2; 
збудовано 13 вольєрів для тварин; 
здійснено благоустрій території зоопарку: побудовано міст, встановлено центральну ковану браму, облаштовано огорожу, пішохідні доріжки, відеонагляд, освітлення, прокладено інженерні комунікації, енергетичні мережі, збудовано каналізацію та водопровід.  
5. «Розвиток комунальних послуг, як складова сталого розвитку міст польсько-українського прикордоння» у партнерстві з Товариством органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг з міста Холм та Радою міста Холм:
- проведено соціальну кампанію екологічного спрямування; 
- виготовлено брошуру «Житлово-комунальні підприємства міста Луцька»; 
- проведено численні студійні візити для працівників комунальних підприємств міста, засідань експертних польсько-українських груп щодо напрацювання експертних висновків розвитку комунального господарства;
- здійснено геологічну інвентаризацію небезпечних зон підтоплення у Луцьку та розроблено проектно-кошторисну документацію щодо вирішення проблеми зливової та талої води в небезпечних зонах підтоплення міста Луцька;
- облаштовано Центр транскордонної економічної співпраці у Луцьку.