1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 03.02.2017 м. Луцьк

Звіт про роботу управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності за 2016 рік

Міжнародна співпраця

Гроно міст-партнерів Луцька у 2016 році поповнилося: 12 квітня було підписано Меморандум про співпрацю з містом Світ (Словацька Республіка), 28 травня підписано Угоду про партнерство з містом Алба Юлія (Румунія). Наразі Луцьк підтримує партнерські відносини з 18 містами в 11 країнах світу.

Багато уваги було присвячено поглибленню співробітництва з містами-партнерами. 19-20 серпня в рамках відзначення Дня міста Луцька організовано прийом 15 іноземних делегацій з партнерських та дружніх міст Луцька: Люблін, Ольштин, Жешув, Холм, Замость, Бартошицький повіт, Ґдиня (Республіка Польща), Бандирма (Турецька Республіка), Світ (Словацька Республіка), Брест (Республіка Білорусь), Тракай, Таурагський район (Литовська Республіка), Горі (Грузія), Край Ліппе та делегація спілки «Мости в Україну» (Федеративна Республіка Німеччина).

Під час святкувань з нагоди Дня міста відбулися особливі заходи, присвячені 20-й річниці співпраці між Любліном та Луцьком. Було організовано виступи люблінського гурту «ŁUKASZ JEMIOŁA» на центральній площі міста та у Луцькому замку, презентовано відео «Луцьк - Люблін: одна минувшина на двох» та створено мурал на вул. Богдана Хмельницького, який символізує партнерство між містами. 

Також з нагоди 20-ї річниці партнерських відносин між містами Луцьк та Люблін 29 вересня було підписано Декларацію про поглиблення співпраці в рамках Конгресу ініціатив Східної Європи у місті Люблін.

Є напрацювання у напрямку встановлення дружніх відносин з містом Ґдиня (Республіка Польща). Зокрема налагоджено контакти у галузі розвитку громадського транспорту. З вересня на «історичному маршруті» міста Ґдиня разом із іншими ретро-тролейбусами курсує луцький відреставрований тролейбус ЗіУ-9. Навзаєм польські колеги запропонували передати тролейбус марки “Мерседес”, який наразі перевозить луцьких пасажирів. Тривають перемовини щодо купівлі Луцьким підприємством електротранспорту вживаних тролейбусів марки “Мерседес” у тролейбусного управління міста Ґдиня.

Розвивається співпраця із Таурагським районом Литовської Республіки. Зокрема, учні шкіл міста Таураге брали участь у святкових заходах з нагоди Дня Європи у Луцьку та Європейській олімпіаді. Луцьк приймав офіційну делегацію Таурагського району під час відзначення Дня міста. У свою чергу адміністрація Таурагського району організувала реабілітаційний візит до міста Таураге для луцьких дітей, чиї батьки загинули в зоні АТО. Протягом 31 травня - 12 червня діти мали можливість відпочити, ознайомитись з історією, культурою та традиціями Таураге та Литви.

Євроінтеграційна діяльність

14 травня було організовано заходи з нагоди відзначення Дня Європи. День Європи в Луцьку відбувся за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у місті Луцьку, Представництва ЄС в Україні, Посольства Королівства Швеція, Чеського Центру в Києві. Участь у заходах взяли учні луцьких шкіл та школярі з партнерських міст: Люблін, Жешув, Хелм, Торунь, Замость (Республіка Польща), Каунас, Таурагський район (Литовська Республіка).

У 2016 році посилилася співпраця з дипломатичними представництвами країн-членів ЄС. Зокрема 25 листопада організовано зустріч міського голови з Надзвичайним та Повноважним Послом Іспанії в Україні Херардо Анхелем Бугайо Оттоне. 12 серпня відбулася зустріч міського голови з Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові Мірославом Клімою у зв’язку із завершенням його терміну перебування на посаді. 13 грудня відбулася зустріч першого заступника міського голови Тараса Яковлева з новопризначеним Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком.

Луцьк є активним учасником міжнародних структур, таких як: Міжнародна мережа інтеркультурних міст, Угода мерів, Асоціація органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів».

В рамках спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» COMUS у 2016 році офіційні делегації Луцької міської ради брали участь у семінарах в містах Бамберг (Німеччина), Кишинів (Молдова), Тбілісі, Душеті (Грузія).

Зважаючи на посилену співпрацю з містами-партнерами, а також на значний євроінтеграційний поступ Луцька, до офісу ПАРЄ було подано заявку на отримання Щита Честі за діяльність протягом 2016 року. Результати мають бути відомі вже в квітні 2017 року.

Проектна діяльність

У 2016 році Виконавчий комітет Луцької міської ради у якості партнера розпочав реалізацію проекту «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». В рамках проекту за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні заплановано розбудову Луцького ЦНАПу (добудова зали очікування та архівного приміщення), закупівлю меблів та допрограмування системи електронного документообігу.

У 2016 році нового виміру набула співпраця міста Луцька з Краєм Ліппе, зокрема завдяки запропонованим Федеральною Республікою Німеччина грантовим можливостям. У 2016 році Луцьк та Край Ліппе стали учасниками програми «Партнерство з містами України», яка впроваджується за фінансової підтримки Міністерства економічної співпраці та розвитку ФРН. В рамках програми офіційні делегації Луцької міської ради відвідали семінари у містах Київ, Львів, Ужгород та Нюрнберг (ФРН). Програма пропонує фінансування у 2017-2018 роках спільних партнерських німецько-українських проектів із загальним бюджетом, що не перевищує 50 тис. євро.  У 2016 році було напрацьовано ідеї для розробки майбутніх проектів.

Влітку спільно з партнерами із Краю Ліппе (ФРН) та містом Каунас (Литва) Луцьк став учасником проекту молодіжного обміну «Європейська мрія – бачення і реалії», який впроваджувався за фінансової підтримки програми ЄС Еразмус + «Молодь в дії». 5-13 серпня 4 луцьких школярів, обраних на основі відкритого конкурсу, побували у місті Детмольд (ФРН), де мали можливість відвідати Ісламський культурний центр, Університет Білефельда, Центр з працевлаштування, а також поспілкуватися англійською мовою з експертами щодо основних європейських цінностей, взяти участь в творчих майстернях. Проект залучив 48 учасників з Фінляндія, Франції, Бельгії, Греції, Італії, Литви, Польщі, України.

Виконком міської ради був партнером  с та Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького (за підтримки МЗС ФРН) P58AA «Молодіжний обмін – цифровий місток між Німеччинною та Україною 2016». В рамках проекту з 19 листопада по 1 грудня 2016 року 18 учнів Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького відвідали партнерську Середню загальноосвітню школу Фріденсталь у місті Герфорд (ФРН), налагоджено цифровий (інформаційний) місток поміж партнерами проекту.

Також в Луцьку впроваджувався проект «Покращення медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями нирок», реалізований Луцькою міською клінічною лікарнею за підтримки Грантової допомоги міжнародного товариства нефрологів Sister Renal Center Program. В рамках проекту відбувалося стажування медичного персоналу Луцької міської клінічної лікарні у Брестській обласній лікарні (Республіка Білорусь) та у клініці Литовського університету наук здоров'я (Литва), проведення спільних клінічних конференцій. 

Зважаючи на зручне географічне розташування, Луцьк має можливість скористатись перевагою участі у транскордонних грантових програмах.

В рамках програми транскордонної співпраці «Білорусь-Україна» за методичної допомоги управління у квітні було подано 7 проектів від міста Луцька (виконком міської ради, комунальні підприємства та заклади). З них до фінансування було рекомендовано проект, поданий КП «Ласка»  «Соціальна реабілітація неповносправних осіб через створення умов та навчання спеціалістів з каністерапії в транскордонному регіоні» (триває перевірка прийнятності партнера).

До резервного списку було включено 2 проекти:

  1. Брест і Луцьк – міста, дружні до навколишнього середовища: нові можливості для управління відходами, поданий ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс»;
  2. Попередження та рання діагностика небезпечних хвороб, що поширюються бездомними та домашніми тваринами, поданий КП «Ласка».

Протягом 2016 року велася робота з координації підготовки звітів щодо реалізації проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

На конкурс Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 від міста Луцьк подано 19 концептуальних записок з метою впровадження проектів з польськими містами-партнерами: Любліном, Холмом, Замостем і Жешувом та іншими дружніми містами (гміна Улан-Майорат, гміна Ленчна); з них у партнерстві з Виконавчим комітетом Луцької міської ради – 13 проектів, з департаментом культури міської ради – 3 проекти, з Палацом культури міста Луцька – 1 проект, з КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» – 1 проект, КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» - 1 проект. Впровадження проектів надасть можливість удосконалити функціонування таких сфер розвитку міста як охорона здоров’я, культура, туризм, транспортна і велосипедна інфраструктура, охорона безпритульних тварин, соціалізація людей з особливими потребами.