1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 30.01.2018 м. Луцьк

Звіт про роботу управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності за 2017 рік

Міжнародна співпраця

У 2017 році багато уваги було присвячено поглибленню співробітництва з містами-партнерами. 25 серпня в рамках відзначення Дня міста Луцька організовано прийом 11 іноземних делегацій з партнерських та дружніх регіонів: з міст Люблін, Ольштин, Жешув, Торунь, Замость, Білосток, Бартошицького повіту (Республіка Польща), з міста Брест (Республіка Білорусь), міста Каунас, Тракайського району, Таурагського району (Литовська Республіка).

З нагоди 20-ї річниці партнерських відносин між містами Луцьк та Ольштин (Республіка Польща) 25 серпня було підписано Декларацію про поглиблення співпраці.

Під час урочистих заходів з нагоди відзначення 700-річчя надання муніципальних прав Любліну, які відбулися 15 серпня у Любліні, місту Луцьк в особі секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта вручено пам'ятну сувенірну медаль, як відзнаку плідного партнерства.

Розвивається співпраця із Таурагським районом Литовської Республіки. Адміністрація Таурагського району вже вдруге організувала реабілітаційний візит до міста Таураге для луцьких дітей учасників АТО. Протягом 26 червня — 1 липня 18 дітей мали можливість відпочити, ознайомитись з історією, культурою та традиціями Таураге та Литви.

Євроінтеграційна діяльність

За активну промоцію європейських цінностей Луцьк цьогоріч відзначено третьою з чотирьох нагород Парламентської асамблеї Ради Європи — Щитом честі. Урочиста церемонія вручення місту почесної нагороди відбулася 25 серпня в рамках відзначення Дня міста.

20 травня місто традиційно відзначало День Європи. Участь у заходах взяли учні луцьких шкіл та школярі з партнерських регіонів: з міст Жешув, Люблін, Замость, Хелм, Бартошицького повіту (Республіка Польща), з міста Каунас (Литовська Республіка) та міста Брест (Республіка Білорусь). Захід відбувся за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у місті Луцьку, Представництва Європейського Союзу в Україні, Посольства Королівства Швеція, Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

У 2017 році посилилася співпраця з дипломатичними представництвами країн-членів ЄС. Зокрема управлінням організовано зустрічі керівництва міста з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Томіславом Відошевічем (10 квітня), з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні Герміне Поппеллер (9 листопада), з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом (13 листопада), з головою Представництва НАТО в Україні, директором Офісу зв`язку НАТО Александром Вінніковим (14 листопада). За результатами зустрічей розроблено конкретні напрямки майбутньої співпраці з дипломатичними установами.

Зважаючи на активну співпрацю з містами-партнерами, а також на значний євроінтеграційний поступ Луцька, до офісу ПАРЄ було подано заявку на отримання Призу Європи за діяльність протягом 2017 року. Результати мають бути відомі вже в квітні 2018 року.

Проектна діяльність

У 2017 році завершено реалізацію заходів в рамках проекту «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», в рамках якого за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні розбудовано Луцький ЦНАП, зокрема добудовано зал очікування та архівне приміщення, закуплено меблі та програмне забезпечення.

13-16 вересня 2017 року делегація Луцької міської ради взяла участь у заходах проекту «STEP UP – залучення громадян Європи до управління містами», які відбувались у місті Жешув (Республіка Польща). Виконавчий комітет Луцької міської ради виступив партнером проекту. Проект реалізовувався в рамках програми «Європа для громадян». Мета проекту: обмін досвідом та кращими практиками застосування інструментів партисипативної демократії в управлінні містами. Програма заходів включала презентації, тренінги, лекції, а також роботу у змішаних групах, що сприяло налагодженню комунікації поміж партнерами проекту, серед яких були міста Прешув, Свіднік, Стропков (Словаччина), Пула (Хорватія), Ніредьгаза (Угорщина), Сату-Маре (Румунія), українських міст Івано-Франківськ та Львів.

Розвинулася співпраця міста Луцька з краєм Ліппе. В рамках програми «Партнерство з містами України», яка впроваджується за фінансової підтримки Міністерства економічної співпраці та розвитку ФРН, організовано участь офіційних делегацій Луцької міської ради у семінарах у містах Запоріжжя, Львів і Харків. Заходи були присвячені питанням інклюзивної політики, енергозбереженння та розвитку тристоронніх партнерств між адміністративними одиницями Німеччини, України та Польщі.

В рамках проекту «Демократичні фундаментальні цінності молодіжних культур у міжнародному порівнянні» організовано прийом делегації з партнерського Краю Ліппе з 29 жовтня по 3 листопада. До складу делегації увійшли 29 осіб, зокрема молоді політики, активісти молодіжного руху, члени релігійних та громадських організацій, представників адміністрації краю Ліппе. Мета проекту – ознайомлення німецьких колег з роботою громадських організацій, виконавчих органів міської ради, комунальних закладів міста у сфері соціальної роботи з молоддю та неповносправними. За результатами прийому було домовлено про продовження проекту та організацію візиту для делегації із Луцька до Ліппе навесні 2018 року.

Спільно з німецьким партнером краєм Ліппе було розроблено проект «Екологічна дружба понад кордонами» на тему управління відходами. Проект було підтримано до фінансування Міністерством економічного співробітництва та розвитку в рамках програми «Сталий розвиток територіальних громад через партнерські проекти» (NAKOPA). Бюджет проекту — 52 000 євро. Реалізація проекту розпочалась 1 грудня 2017 року. В рамках проекту для Луцька буде закуплено 120 контейнерів для роздільного збору сміття, проведено просвітницьку кампанію щодо поводження з побутовими відходами, розроблено концепцію управління відходами.

В рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у співпраці з польськими партнерськими містами розроблено та подано 7 проектів щодо збереження історичної та культурної спадщини, соціалізації людей з особливими потребами, покращення велосипедної та дорожньої інфраструктури, покращення пожежної безпеки, розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. У 2017 році отримано результати щодо фінансової підтримки Програмою 2 проектів. Зокрема, з містом Люблін будемо реалізовувати проект «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», в рамках якого у Луцьку буде відреставровано історичну пам’ятку — Вежу Чорторийських. Орієнтовний бюджет проекту для обох партнерів – 1,6 млн євро. Також спільно з містом Холм буде впроваджено проект «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Холма та Луцька». Орієнтовний бюджет проекту для обох партнерів – 2,2 млн євро. У рамках проекту заплановані: ремонт дорожнього покриття, будівництво тротуару та велодоріжок, встановлення вуличних ліхтарів, заміна світлофорів, встановлення знаків дорожнього руху та звукових сигналів, розробка комплексної системи організації руху в місті та впровадження системи автоматичного управління рухом. Чекаємо на результати оцінки ще двох поданих проектів.

У 2017 році комунальним підприємством «Ласка» підписано грантову угоду щодо реалізації проекту «Соціальна реабілітація людей з обмеженими можливостями в транскордонному регіоні завдяки створенню умов та підготовці спеціалістів у галузі каністерапії», який фінансуватиметься з коштів Програми територіального співробітництва Білорусь-Україна. Заходи проекту включатимуть: будівництво літнього майданчику для каністерапії, тренінги, круглі столи з обміном досвіду, телепередачі, а також інші заходи, які передбачають участь людей з особливими потребами та тварин. Загальний бюджет проекту 151 тис. євро. Бюджет заходів у Луцьку 90 тис. євро.