1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 27.01.2023 №22-4/8 м. Луцьк

Звіт про роботу управління туризму та промоції міста за 2022 рік

Звіт про роботу управління туризму та промоції міста за 2022 рік

І. З метою промоції Луцької міської територіальної громади управлінням було реалізовано низку заходів.

1.1. У звітному періоді управлінням було ініційовано розробку дизайну та монтаж патріотичного панно на будинку по вул. Лесі Українки, 67, яке досі прикрашає цей будинок; дизайн промоційних матеріалів з зображенням робіт художника Олександра Валенти (футболки, чашки, блокноти, магніти). Розроблено дизайн та друк закладок з зображеннями Луцька, а також листівок із зображенням старовинних дверей Луцька, які повернулись до міста після реставрації.

1.2. На початку 2022 року встановлено дві нові скульптури кликунів-бігунів у Парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки. Незважаючи на воєнний стан, Кликун розпочав ритуал сурмління з В’їзної вежі замку вчасно, у День кликуна 6 березня, і продовжував виконувати цей обов’язок протягом року. Було розроблено дизайн та макет іграшки Луцький кликун в рамках проєкту «Підприємливі діти: Луцьк – Люблін».

1.3. З метою поширення відеоконтенту про м. Луцьк завершились зйомки нового промоційного туристичного відео (посилання: Луцьк - приємне відкриття!), змістом якого було показати дух міста і людей, які його творять. Даний ролик поширено на youtube каналі управління, у соціальних мережах, на сайті міської ради.

Цьогоріч взяли участь у міжнародному ярмарку екологічної продукції «EKOGALA-2022» (м. Жешув, Польща), де розповідали про Україну, про Луцьк і про те, як наше місто трансформувало свій імідж за період війни з Приємного Відкриття у Приємне Укриття.

1.4. Для промоції та з метою підготовки до 600-ї річниці З’їзду європейських монархів у Луцьку на Фейсбук-сторінці управління туризму та промоції міста розпочали інформування про цю знакову подію. В квітні управління туризму та промоції міста спільно з Волинським краєзнавчим музеєм та краєзнавцями розпочали проєкт «Історія має значення!» - це цикл лекцій про різні аспекти історії міста Луцька, які читають історики, музейні працівники і краєзнавці. Кошти отримані від лекцій, а це вільний внесок на підтримку ЗСУ, передавалися Луцькому центральному пункту допомоги.

1.5. З нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні було проведено благодійну інтелектуально-розважальну квіз-гру та гру MIND GAME, присвячені Луцьку.

В рамках патріотично-просвітницької промоційної кампанії «Я – Лучанин!», з метою популяризації бренду Луцька серед учнівської і студентської молоді у листопаді відбувся VІІ турнір із гри «Брейн-ринг» на кубок Луцького міського голови між командами навчальних закладів міста на тему «Луцьк — місто, у якому ми живемо». Цього року у турнірі взяли участь не лише студенти вищих навчальних закладів, а й школярі. Загалом за кубок змагалося 23 команди.

1.6. Спільно з Волинською дирекцією акціонерного товариства «УКРПОШТА» розроблено та виготовлено спеціальний поштовий штемпель постійної дії з використання промоційного логотипу міста на ньому та з перевідною датою.

У Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків проведено презентацію Міжнародної виставки політичних та антивоєнних карикатур в рамках міжнародного конкурсу під відомим з початку війни гаслом «Русскій воєнний корабель, іди на ***!».

1.7. В рамках проєкту «Луцька літературна резиденція», започаткованого управлінням у 2021 році, проведено презентацію книги Сергія «Колоса» Мартинюка «Король дощу».

До 300-річчя з дня народження українського філософа Григорія Сковороди було реалізовано міждисциплінарний проєкт «Сковорода у Луцьку», в рамках якого було розроблено концепцію та візуалізацію віртуальної присутності мандрівного філософа в житті сучасного міста. Також управлінням була організована однойменна виставка українських художників у Музеї сучасного мистецтва Корсаків.

Протягом більше 4 місяців у соціальній мережі Фейсбук тривала інформаційно-просвітницька рубрика «Мова має значення», яка висвітлювала задокументовані акти придушення української мови, починаючи з ХVІІ століття.

Спільно з Польсько-Українським Домом і Центром туристичної інформації та послуг розпочали збір українських книг українською мовою для українців, що переїхали у м. Кельце (Польща).

ІІ. З метою розвитку туристичної інфраструктури розпочалась робота над удосконаленням та розширенням туристичної мапи з урахуванням нових локацій, які знаходяться в межах Луцької територіальної громади.

В рамках реалізації проєкту «Нове життя Старого міста» було реконструйовано 18 таблиць, оновлено тексти та додано QR-коди.

ІІІ. Допомога ЗСУ, ВПО та залучення гуманітарної допомоги.

3.1. З початку війни в Україні управління активізувало свою роботу у сфері допомоги ЗСУ та ВПО. Зокрема, завдяки управлінню в Луцьк було доставлено гуманітарну допомогу (одяг) від партнерів з Німеччини, європалет з медикаментами та 2 вантажівки (санітайзери і гуманітарна допомога) з Латвії, а також бус із засобами особистої гігієни, термобілизною, шкарпетками і сухпайками з Польщі.

3.2. В кінці березня з ініціативи та за підтримки управління туризму та промоції міста на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки розпочав роботу розмовний клуб української мови для внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, де у формі живого спілкування можна поглиблювати знання української мови. Управлінням було надано промоційні та роздаткові матеріали.

3.3. Завдяки співпраці з місцевими гідами за ініціативи управління було проведено 50 безкоштовних екскурсій для внутрішньо переміщених осіб, а також в рамках проєкту «Подаруй екскурсію солдату» проведено безкоштовні екскурсії для військовослужбовців, що перебували у місті на лікуванні чи у відпустці.

3.4. З ініціативи управління було проведено благодійну гру «квач-донат від Луцького кликуна», завдяки якій було зібрано 110 613 гривень, і куплено зарядні станції та комплектуючі до них, які потім було передано для бійців ССО на Херсонщину.

IV. Туристичний збір за 2022 рік склав 1 123 500 грн, (2018 — 253 808 грн, 2019 — 587 600 грн, 2020 — 513 900 грн, 2021 — 993 452 грн).