1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 23.01.2024 м. Луцьк

Звіт про роботу управління туризму та промоції міста за 2023 рік

І. З метою промоції Луцької міської територіальної громади управлінням було реалізовано низку заходів.

1.1. У звітному періоді управлінням було розроблено дизайн та візуалізація айдентики для лед-екранів, сувенірної продукції, поліграфії та інтернет-мереж з нагоди відкриття музейного простору «Окольний замок»; 938 річниці Луцька; різдвяно-новорічних свят. Також розроблено дизайн і здійснено друк інформаційного буклету музейного простору «Окольний замок».

1.2. Спільно з Асоціацією в’їзних туроператорів України було проведено FAM-тур для восьми провідних туроператорів України, під час якого було презентовано туристичний потенціал Луцької міської територіальної громади, в тому числі й підземний маршрут нашого міста — крипти Хрестовоздвиженської церкви, підземелля Костелу святих апостолів Петра і Павла, Луцький замок з розкопами церкви Івана Богослова. Родзинкою візиту став допрем’єрний показ Музейного простору «Окольний замок» з метою його туристичної промоції в Україні та за кордоном.

1.3. У липні відбулось відкриття нового музейного простору «Окольний замок» на базі відреставрованих пам’яток архітектури національного значення: Вежі князів Чорторийських з оборонним муром та Монастиря єзуїтів із підземеллями. Проєкт був реалізований в рамках проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна».

1.4. З метою промоції міста, його історичних цінностей, нових локацій, а також місцевих крафтових виробників, на запрошення управління, Луцьк відвідали українські тревел-блогери: Максим Узол і Ольга Манько, Валерія Мікульська, Євгеній Синельников, інстаблогер Vera Pasko, представники інформаційного агентства Укрінформ, туристичного інтернет-журналу «Робінзон» та туристичного прес-клубу з м. Київ. Результатом стали низка згадок про Луцьк на відповідних інтернет-ресурсах, а також створення фільмів про місто «Узол і Манько: надихаємо на подорожі. Луцьк», «Волинь Велична» на ютуб-каналі Tour de Ukraine, «Крафтові мандри» на ютуб-каналі «УкрЮтюбПроєкт».

1.5. До відзначення 938 річниці міста було проведено артпроменад «Так звучить Луцьк». Формат заходу відрізнявся від попередніх, але була дотримана його основна ідея поєднання музики та архітектури. Метою заходу стала промоція нового туристичного об'єкту — Вежі князів Чорторийських, а в основі концепції — єднання країни, що було досягнуто завдяки участі у заході митців з трьох українських міст — Луцька, Львова та Луганська.

1.6. В рамках проєкту «Луцька літературна резиденція» було проведено офіційне відкриття Міжнародного поетичного проєкту тривимірної презентації поетичних текстів Галини Яструбецької «Полігон. Територія слова»; поетичний вечір Ольги Ольхової «Луцько попри…»; організовано лекцію польської письменниці, літературної критикині, президентки Спілки письменників Польщі, професорки Анни Насіловської «Пьотр Равіч та його роман «Кров неба» у Волинському національному університеті імені Лесі Українки; організовано творчу зустріч із військовослужбовцем та письменником Андрієм Кириченком «Мисливці за градами». Завершено підготовку книги до друку із результатами першої літературної резиденції «Місто натхнення» (презентація відбудеться у 2024 р.)

1.7. В рамках розвитку проєкту «Луцький кликун», з метою популяризації професії рятувальника, у кінці 2023 року на території пожежної частини було встановлено і ознаковано QR-кодом нову скульптуру кликуна, якому дали ім'я Гнат «Неопалимий». Скульптура була виготовлена з ініціативи бійців Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області за кошти меценатів і підтримки управління туризму та промоції міста.

1.8. У зв'язку із запровадженням воєнного стану на території України, проведення туристичних виставок, а також участь у міжнародних виставках за кордоном обмежено. Незважаючи на це нам вдалося презентувати м. Луцьк на міжнародній виставці-ярмарку екологічних продуктів харчування «Ekogala 2023» у м. Жешув (Польща).

ІІ. З метою розвитку туристичної інфраструктури спільно з компанією Moreinfo розроблено концепцію оновленої туристичної навігації Луцької територіальної громади.

В рамках проєкту #SaveUkrainianHeritage з ініціативи управління та за фінансової підтримки фонду Aliph Foundation проведено лазерне 3D сканування та фотограмметричну зйомку памʼяток архітектури нашого міста (Луцький замок, Кафедральний собор Святої Трійці, Єзуїтський колегіум (з підземеллям) з вежею Чорторийських та муром Окольного замку, Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла з підземеллями).

ІІІ. Допомога ЗСУ, ВПО та залучення гуманітарної допомоги.

3.1. З квітня 2022 року управління туризму та промоції міста співпрацює з польською ініціативою Dom Odbudowy Ukrainy, що була створена у Варшаві. Це проєкт, який покликаний допомогти українцям захистити пам’ятки від руйнування внаслідок війни та допомогти у відбудові українських міст. В рамках цієї співпраці три відділи Волинського краєзнавчого музею (Музей волинської ікони, Художній музей і Музей історії Луцького братства) отримали генератори для забезпечення безперебійного функціонування.

3.2. За ініціативи управління проведено ряд спеціальних тренінгів для гідів міста щодо особливостей проведення екскурсій та роботи з військовими. Як результат було проведено ряд безкоштовних екскурсій містом для вимушено переселених осіб та військових, які перебувають у госпіталях нашого міста на лікуванні.

3.3. Організовано проведення благодійного концерту органістки з Німеччини Марії Хілько, в рамках якого було зібрано кошти у сумі 11 тис. грн для підтримки бойової частини, що перебуває на Запорізькому напрямку.

3.4. Було організовано передачу п'яти сотень українських книг Польсько-Українському Дому в місті Кельце (Польща) для функціонування безкоштовної бібліотеки для українців.

IV. Туристичний збір за 2023 рік склав 1 606 837 грн, (2019 — 587 600 грн, 2020 — 513 900 грн, 2021 — 993 452 грн, 2022 — 1 123 500 грн).