Звіт про роботу управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення протягом 2020 року
Основна робота у сфері цивільного захисту в 2020 році спрямовувалась на:
- забезпечення готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації;
- підготовку у сфері цивільного захисту працівників на об'єктах господарювання та непрацюючого населення;
- вдосконалення інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту;
- забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення.
В місті розроблений та затверджений План основних заходів цивільного захисту на 2020 рік, який в основному виконано.
Для упорядкування умов функціонування міської ланки територіальної підсистеми цивільного захисту, у відповідності до вимог Кодексу цивільного захисту та постанов уряду, відпарацьовано низку документів.
Розроблено Програму розвитку цивільного захисту Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, яка затверджена на сесії міської ради, що дасть змогу забезпечити фінансування ряду заходів у сфері цивільного захисту.
Основними розділами в Програму включено питання накопичення матеріального резерву, виконання протипожежних заходів в навчальних закладах і установах охорони здоров'я, функціонування системи оповіщення, ремонту захисних споруд комунальної форми власності, навчання населення у сфері цивільного захисту.
Підготовлено та проведено 108 засідань міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де вирішувались актуальні питання для життєдіяльності міста, у тому числі для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, за протокольними рішеннями яких здійснено ремонт магістрального каналізаційного колектора Привокзального району в районі вулиць Огієнка - Шопена та виконані протипожежні заходи на полігоні твердих побутових відходів.
За рішеннями комісій організовувались практичні заходи з запобігання поширенню серед населення коронавірусної хвороби COVID-19.
Проведено 3 штабних тренування органів управління міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту напередодні сезонних ситуацій (повеневі явища, ускладнення ситуацій у осінньо-зимовий та весняно-літній пожежонебезпечний періоди), 9 спеціальних об’єктових навчань на підприємствах, організаціях та установах міста.
Органами управління міської ради та її комунальними підприємствами проведена велика робота з підготовки господарства до осінньо-зимового періоду.
Проводились роботи з ремонту мереж теплопостачання, водовідведення, ремонтувались дороги, утеплювались будинки, виконувались ряд інших заходів із забезпечення належних умов проживання населення.
Разом з цим забезпечено готовність до роботи усіх комунальних сил та засобів до реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій.
На сьогодні інфраструктура життєзабезпечення населення функціонує в плановому режимі.
Здійснені перевірки практично усіх захисних споруд цивільного захисту, окрім тих де підприємства з різних причин тимчасово не працюють.
За результатами перевірок складались акти. Краще організовано роботу з утримання захисних споруд в Луцькій міській клінічній лікарні, ПАТ СКФ „Україна”, ПАТ „Волиньгаз”, ПрАТ „Волиньобленерго”, залізничній станції Луцьк.
Під час літнього купального сезону організовувались заходи з облаштування 2-х рятувальних постів на водоймах міста, підготовки пляжів та рятувальників.
Рятувальні пости працювали в літній період 2020 року на річці Стир в районі Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки та Теремнівській водоймі.
Завдяки роботі рятувальників врятовано 20 осіб, надано первинну медичну допомогу 40 особам.
Проведено комплексну перевірку системи оповіщення «Сигнал – ВО», було проконтрольовано хід включення сирен системи оповіщення, проходження сигналів, які доводились до керівництва міста.
З настанням зимових холодів, з метою запобігання випадків переохолодження людей без місць постійного проживання та інших малозахищених верств населення міста забезпечено готовність до роботи двох пунктів обігріву за адресами: вул. Данила Галицького, 18 та вул. Станіславського, 15 А.
Щоденно в зимовий період пункти обігріву відвідують близько 30 людей, де їм надається можливість зігрітись, поїсти гарячої їжі.