1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 03.02.2023 м. Луцьк

Звіт про роботу відділу охорони культурної спадщини за 2022 рік

Не зважаючи на збройну агресію проти України, протягом 2022 року відділ охорони культурної спадщини продовжив роботу із основних напрямків діяльності. Так, протягом року було укладено 6 та підготовлено до укладання ще 8 охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини в Луцьку.

Було надано відповіді на близько 30 звернень щодо охорони пам’яток. Зокрема частина з них стосувалася листування з Луцькою окружною прокуратурою щодо ухиляння власників від укладання з відділом охоронних договорів. У звітному році відділ продовжив брати участь у судових процесах щодо укладання охоронних договорів із власниками пам’яток, зокрема за адресою вул. Богдана Хмельницького, 12 (Луцька українська гімназія).

Взято участь в реалізації програми «Автентичний Луцьк»: пошук виконавців-реставраторів, координація роботи з департаментом ЖКГ, консультації. У звітному році завершилася реставрація і встановлення на місце трьох відреставрованих дверей (вул. Словацького, 1, вул. Кривий вал, 32, вул. Лесі Українки, 7).

Реалізовувалися заходи зі збереження історичного середовища та промоції історико-культурного потенціалу Луцька, зокрема постійний моніторинг дотримання режиму використання пам’яток місцевого значення, їх територій і охоронних зон.

Відділ бере активну участь у вирішенні гострих актуальних питань. Зокрема долучений до процесу збереження пам’ятки на Кафедральній, 4. А також до процесу перейменування вулиць (надання консультацій, участь в робочій група та в комісії).

Проводяться постійні дослідження, зокрема за матеріалами архівів, історичної забудови міста, що дозволяє своєчасно накопичувати практичну інформацію, необхідну для використання під час підготовки програм, звітів тощо.

Відділ займається популяризацією пам’яткоохоронної справи в Луцьку серед студентів вищих навчальних закладів. Так, протягом року було проведено 6 лекцій та практичних зустрічей для студентів ВНУ ім. Лесі Українки та Педагогічного коледжу.

Було дано близько 20 коментарів, інтерв’ю для ЗМІ про охорону пам’яток та роботу відділу.

Працівники відділу брали участь у роботі Центральному пункті допомоги Збройним силам України, підрозділам територіальної оборони, внутрішньо переміщеним особам та містам України, які потребують гуманітарної допомоги.