1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 24.01.2025 м. Луцьк

Звіт про роботу відділу охорони культурної спадщини за 2024 рік

Відділом у 2024 році був напрацьований та впроваджений Порядок утримання фасадів в історичних ареалах міста Луцька. За цей період надано 17 висновків та погоджено 5 паспортів упорядження фасадів. Також надано більше 20 консультацій щодо ремонтів будівель в історичних ареалах.

Протягом 2024 року відділ проводив моніторинг пам’яток та дотримання режиму їх збереження і використання. Загалом за рік відділ здійснив моніторинг 82 об’єктів культурної спадщини в Луцьку, Жидичині, Городку, Одерадах, Сьомаках, Заборолі, Букові. За результатами складено відповідні матеріали, які направлені в орган охорони культурної спадщини вищого рангу.

Було впроваджено адміністративну послугу «Укладення та перекладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини», яка надається через ЦНАП. Протягом року було укладено 19 охоронних договорів.

Відділ надавав консультації та здійснював пам’яткоохоронний супровід реалізації проєкту ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури «Кінотеатр» на П’ятницькій гірці, 2.  

Протягом року була продовжена робота із видачі висновків щодо проектів землеустрою на території міста в зонах охорони археологічного культурного шару І та ІІ категорій. Загалом надано 178 висновків. Кожного заявника проінформовано про необхідність археологічного нагляду у випадку проведення будівельних робіт.

Налагоджено проходження практики з проєктної та організаційної діяльності у відділі для студентів кафедри культурології факультету культури і мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки в рамках меморандуму між університетом та Луцькою міською радою. Пройшло практику 14 осіб. Начальника відділу залучено до екзаменаційної роботи студентів старших курсів (голова Державної екзаменаційної комісії).

Відбувалися постійні дослідження, зокрема за матеріалами архівів, історичної забудови міста, що дозволяє своєчасно накопичувати практичну інформацію, необхідну для використання в роботі.