1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 19.01.2023 м. Луцьк

Звіт про роботу відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради у 2022 році

Основна робота у сфері цивільного захисту спрямовувалась на:

забезпечення готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації;

підготовку у сфері цивільного захисту працівників на об’єктах господарювання та непрацюючого населення;

вдосконалення інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту;

створення нормальних умов життєдіяльності населення.

У Луцькій міській територіальній громаді розроблено План основних заходів цивільного захисту на 2022 рік, який в основному виконано.

Для упорядкування умов функціонування Луцької місцевої ланки та Прилуцької, Жидичинської, Боголюбської, Княгининівської, Заборольської субланок Волинської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, у відповідності до вимог Кодексу цивільного захисту України та постанов уряду, розроблено низку документів.

Підготовлено та проведено 16 засідань місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де вирішувалися актуальні питання щодо недопущення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, забезпечення нормальних умов життєзабезпечення населення Луцької міської територіальної громади в умовах воєнного стану.

У 2022 році з резервного фонду Луцької міської територіальної громади використано 263,00 тис. грн на запобігання надзвичайної ситуації, пов’язаної з руйнуванням житлового будинку, розташованого на пр-ті Соборності, 31а та 3,00 млн грн на недопущення надзвичайної ситуації на орендованій котельні ДКП «Луцьктепло» в умовах воєнного стану.

В усіх навчальних закладах Луцької міської територіальної громади перед початком навчального року проведено навчання з евакуації учнів, вихованців та викладацького складу у разі оголошення «повітряної тривоги».

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах та закладах дошкільної освіти громади спільно з фахівцями Луцького районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області проведено огляди найпростіших укриттів, придатних для укриття учнів, студентів та працівників у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

На виконання Програми розвитку цивільного захисту Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки:

надано субвенцію з бюджету міської територіальної громади до державного бюджету 2,00 млн грн на співфінансування проєкту «Технічне переоснащення територіальної автоматизованої системи центрального оповіщення Волинської області» «Пусковий комплекс»;

на приведення в готовність до використання захисних споруд, найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення комунальної форми власності виділено 2,02 млн грн.

У 2022 році відремонтовано 13 та встановлено 5 нових електросирен для оповіщення населення громади про отримання сигналів “Повітряна тривога” та про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації.

Загалом у Луцькій міській територіальній громаді функціонує 18 електросирен.

Працівниками відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення спільно з фахівцями Луцького районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області, на виконання розпорядження міського голови від 02.02.2022 № 38 «Про підвищення рівня готовності захисних споруд цивільного захисту для укриття населення Луцької міської територіальної громади», проведено огляд-оцінку усіх захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності. За результатами підготовлено відповідний звіт.

На виконання розпорядження міського голови від 13.05.2022 № 148 “Про забезпечення охорони життя людей на воді під час літнього відпочинку” на виконання Програми організації рятування людей на водних об’єктах Луцької міської територіальної громади у літній період 2022-2026 років, під час літнього купального сезону організовано роботу 2 рятувальних постів у визначених місцях масового відпочинку людей: на пляжі поблизу Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки та на Теремнівській водоймі.

Протягом купального сезону не допущено випадків загибелі та травмувань відпочивальників.

На виконання Програми організації рятування людей на водних об’єктах Луцької міської територіальної громади у літній період 2022-2026 років Луцькою міською радою виділено з бюджету громади 560,00 тис. грн та використано 516,22 тис. грн.

На виконання розпоряджень міського голови від 03.11.2022 № 298 “Про створення у місті Луцьку пунктів тимчасового перебування населення на випадок надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період на час дії воєнного стану в Україні” та від 05.12.2022 № 325 “Про створення у старостинських округах Луцької міської територіальної громади пунктів тимчасового перебування населення на випадок надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період на час дії воєнного стану в Україні” з метою вжиття невідкладних заходів з оперативного реагування на надзвичайні ситуації в умовах різкої зміни погодних умов, пониження температури повітря, для запобігання випадкам переохолодження людей у Луцькій міській територіальній громаді організовано роботу 32 «пунктів незламності» та проводяться заходи щодо дооблаштування 36 «пунктів незламності».

З настанням зимових холодів, з метою запобігання випадків переохолодження людей без місць постійного проживання та інших малозахищених верств населення Луцької міської територіальної громади забезпечено роботу пункту обігріву за адресою: вул. Данила Галицького, 18 (Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька).