Звіт про роботу відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради у 2024 році
У Луцькій міській територіальній громаді розроблено План основних заходів цивільного захисту на 2024 рік, який в основному виконано.
Підготовлено та проведено 16 засідань місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де вирішувалися актуальні питання щодо недопущення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, забезпечення нормальних умов життєзабезпечення населення Луцької міської територіальної громади в умовах воєнного стану та інших важливих для громади питань.
З резервного фонду бюджету Луцької міської територіальної громади на проведення заходів щодо ліквідації наслідків ворожих обстрілів та надання матеріальної допомоги мешканцям, що опинилися в складних життєвих обставинах внаслідок масованого обстрілу з боку російської федерації, виділено 16 065,00 тис. грн.
Протягом 2024 року працівники відділу спільно з працівниками департаменту житлово-комунального господарства, департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами, управління капітального будівництва, представниками громадських організацій здійснювали обстеження пошкоджених внаслідок повітряних атак житлових будинків та іншого нерухомого майна.
У всіх загальноосвітніх навчальних закладах та закладах дошкільної освіти громади спільно з фахівцями Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області проведено огляди найпростіших укриттів, придатних для укриття учнів, студентів та працівників у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації, перед початком навчального року проведено навчання з евакуації учнів, вихованців та викладацького складу у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.
Щоквартально працівниками відділу спільно з фахівцями Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області проводились обстеження об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.
У 2024 році в Луцькій міській територіальній громаді розпочалося будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО). Вартість робіт з впровадження першочергових заходів МАСЦО складає 13 841 тис. грн.
На виконання розпорядження міського голови від 08.04.2024 № 208 «Про забезпечення охорони життя людей на воді під час літнього відпочинку» під час літнього купального сезону організовано роботу 2 рятувальних постів у визначених місцях масового відпочинку людей: на пляжі поблизу Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки та на Теремнівській водоймі.
Відповідно до Програми організації рятування людей на водних об’єктах Луцької міської територіальної громади у літній період 2022-2026 років, зі змінами, Луцькою міською радою виділено з бюджету громади 735,00 тис. грн та використано 714,741 тис. грн.
Протягом купального сезону не допущено випадків загибелі та травмувань відпочивальників, врятовано 27 осіб, з них 7 дітей, надано домедичну первинну допомогу 29 особам.
Відповідно до Програми розвитку цивільного захисту Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, зі змінами, у 2024 році для закупівлі рятувального майна аварійно-рятувальному загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Волинській області (придбано обмундирування для піротехніків, водолазне обладнання, інструмент для деблокування людей з автомобілів, тринога для рятування людей з-під завалів, колодязів тощо) та для закупівлі паливно-мастильних матеріалів Луцькому районному управлінню ГУ ДСНС України у Волинській області, надано як субвенцію з місцевого бюджету в державний бюджет 1 000 тис. грн та 600 тис. грн відповідно.
З метою запобігання виникненню пожеж на території населених пунктів і в екосистемах поблизу них, а також оперативного реагування у разі їх виникнення, створено добровільну пожежну команду (далі – ДПК) з місцем розташування на території Жидичинського старостинського округу громади, в Жидичинському Свято-Миколаївському монастирі.
Протягом 2024 року ДПК здійснила 17 виїздів у зв’язку з виникненням пожеж, їх гасінням, проведенням аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, з яких 3 - пожежі житлових будинків, 3 - пожежі господарських приміщень, 8 - гасіння сухої трави, стерні, 2 - усунення наслідків ДТП, 1 - відкачування грунтових вод з погребу. У 2024 році ДПК взято участь у 3 навчаннях для підвищення кваліфікації та відпрацювання навичок особового складу.
У Луцькій міській територіальній громаді створено 32 пункти незламності, а саме: 27 – заклади загальної середньої освіти, 5 – старостати старостинських округів. Усі вони обладнані генераторами, пічками-буржуйками із запасом дров, ємностями з питною та технічною водою, місцями для сидіння, медичними аптечками, продуктами харчування тривалого зберігання, Wi-Fi зв’язком.
У 36 закладах дошкільної освіти та в Територіальному центрі соціального обслуговування населення міської територіальної громади створено та облаштовано пункти обігріву, які, за потреби, буде переведено у пункти незламності.
На території Луцької міської територіальної громади забезпечено роботу 10 консультаційних пунктів з питань цивільного захисту: 4 у житлово-комунальних підприємствах, 5 в адміністративних приміщеннях старостатів, 1 в департаменті «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку».
У вересні 2024 року працівниками відділу спільно з Луцьким районним управлінням ДСНС України у Волинській області організовано та проведено тактико-спеціальне навчання на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Волинської області під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з аваріями на об’єктах енергетики, які виникли внаслідок воєнних дій».