Стаття 29. Доступ до публічної інформації
1. Члени територіальної громади мають право і на інші форми громадського контролю органів місцевого самоврядування, зокрема на отримання публічної інформації, розпорядником якої є міська рада та її виконавчі органи, комунальні підприємства, установи та організації, шляхом подання запиту на інформацію, а також вільним та безоплатним доступом до наборів відкритих даних – інформації, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, або яка перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, призначена для підтримки прийняття управлінських рішень, інформаційно-аналітичного забезпечення процесу формування місцевої політики міської ради.
2. Публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
3. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному вебпорталі відкритих даних та на своїх сайтах, із врахуванням законодавства щодо захисту персональних даних.
4. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.
5. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, подаватися в письмовій, усній чи іншій формі (поштою, електронною поштою, телефоном, факсом) на вибір запитувача.
6. Порядок розгляду запитів на інформацію, оприлюднення наборів відкритих даних визначається законодавством України та розпорядженням міського голови.