1. Головна
  2. Про місто
  3. Статут Луцької міської територіальної громади
  4. Розділ IX. Засади розвитку територіальної громади

Стаття 51. Управління історичною та культурною спадщиною територіальної громади

 1. Історико-культурна спадщина територіальної громади включає об’єкти національного значення та місцевого значення, щодо яких законодавством України передбачено відповідні правила обліку, утримання, використання та охорони.

2. Всі об’єкти історичної та культурної спадщини м. Луцька та інших населених пунктів територіальної громади підлягають обліку у встановленому законодавством України порядку, у тому числі:

а) пам’ятки культурної спадщини – державній реєстрації шляхом їх включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України;

б) інші об’єкти культурної спадщини – включенню до Переліку об’єктів культурної спадщини Луцької міської територіальної громади.

3. З метою здійснення повноважень у сфері охорони історичної та культурної спадщини міська рада у порядку, встановленому законодавством, створює у системі виконавчих органів міської ради спеціально уповноважений орган з охорони культурної спадщини.

4. Уповноважений виконавчий орган міської ради здійснює контроль за збереженням об’єктів історичної та культурної спадщини, забезпечує укладення охоронних договорів, а також облік та захист об’єктів історичної та культурної спадщини у порядку, визначеному законодавством України, цим Статутом та рішеннями міської ради.

5. Фінансування заходів з охорони історичної та культурної спадщини територіальної громади здійснюється як за рахунок бюджетних коштів (Державного бюджету України та місцевих бюджетів), так і за рахунок коштів осіб, які набули право власності або отримали у користування пам’ятку (її частину), благодійних внесків та пожертвувань та інших, не заборонених законодавством України, джерел.