Варто побачити у Луцьку
Луцький замок заслужено вважається туристичною візиткою Луцька. У 2011 році він зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» у категорії «Замки». Більшість українців знайомі із ним завдяки зображенню на

Мури Луцького замку зберігають спогади про далеке Середньовіччя — саме тоді з’явились ці потужні муровані стіни. Історія замку налічує близько шестиста років — великий литовський князь Любарт розпочав будівництво цієї фортеці ще у 1340–1384 роках. Однак, повністю його задум був втілений лише у 1430–1542 рр. за часів правління князя Свидригайла. Попри те, що будівництво здійснювалося за єдиним проектом, навіть сьогодні можна прослідкувати як готика змінюється пануючим на той час у Європі ренесансом.
Замок має три високі прямокутні вежі: В’їзну, Стирову та Владичу.
Також відвідувачі можуть оглянути експозицію єдиного в Україні музею дзвонів, що розташувався у Владичій вежі, завітати до музею книги у приміщенні колишньої повітової скарбниці, а також художнього музею, який тепер знаходиться у будинку канцелярії.
У В’їзній вежі розташована виставка «Плитниця», де зібрані будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень, зокрема, цегла, плитка, кахлі, черепиця. На верхівці вежі облаштовано оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на пам’ятки Старого міста — кафедральний собор свв. Петра і Павла із єзуїтським колегіумом, монастир шариток, лютеранську кірху.

Відвідування В’їзної вежі можливе лише у рамках екскурсії, яку можна замовити у касі замку. Інший туристичний маршрут проходить під поверхнею землі та презентує фундамент церкви Іоанна Богослова (XII ст.) — найдавнішої православної святині Луцька, що знаходилась на замковому подвір’ї.
Окрім Верхнього замку існував ще й Окольний, за мурами якого проживали представники шляхетських родів.
У його потужних мурах було вісім веж — чотири дерев’яні та чотири муровані. До їх будівництва були залучені багаті роди, що проживали у Луцьку. Іменами фундаторів назвали вежі Окольного замку — Владик волинських, Пінська, Перемильська, Воротня, Чарторийських, Свинюська, Івана Підскарбія (Івана Підскарбія, князів Четвертинських та інших князів), Архімандрича.
Від Окольного замку збереглись лише фрагменти мурів, вбудовані у інші споруди, та вежа Чарторийських. Ця вежа була побудована у XV столітті та збереглась до нашого часу без значних змін. Завдяки цьому вона продовжує захоплювати туристів. До вежі прилягає оборонний мур, декорований готичним ромбоподібним орнаментом із цегли.

Луцький замок завжди гостинно вітає туристів, які хочуть відчути подих старовини та відбути незабутню мандрівку у часі. Саме тому він стнелише пам’яткою архітектури, але й місцем, де вирує культурне життя. Тут часто проводяться різноманітні культурні заходи — фестиваліконцерти, виставки, лицарські турніри. Чимало учасників збирається у Луцьку на
Луцьк відомий передовсім завдяки середньовічному замку, мури якого охороняли місто від XIV століття. Однак, окрім цієї величної споруди, у столиці Волині є на що поглянути.
На цій порівняно невеликій території Старого міста розташовано чимало пам’яток старовини. Чимало архітектурних шедеврів можна знайти й у центральній частині міста.
Костел Петра і Павла

Поблизу замкової площі розташований костел свв. Петра і Павла — єдина святиня луцьких
Храм був зведений у 1616–1639 роках за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Будова костелу затягнулась, а згодом він потерпав від численних пожеж та руйнувань. Через це він відображає різноманітні архітектурні стилі: початково побудований за канонами ренесансу, згодом — барокко і класицизму.
Центральним елементом фасаду є скульптура Божої Матері, яка стоїть на земній кулі та бореться зі змієм. На нижньому ярусі — скульптури покровителів храму, Петра і Павла. Костел відомий завдяки своїй акустиці, тому тут часто відбуваються концерти органної музики.

Поряд із костелом знаходиться Єзуїтський колегіум — колись він був відомим та престижним вищим навчальним закладом із величезною бібліотекою та студентським театром. Тут часто проводив час король Владислав.
Під костелом — ціле підземне місто, яке у деяких місцях має три поверхи. Під землею.

Луцький підземний комплекс очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України за версією ILoveUkraine. Під землею розташовувались костел, трапезна, гробниці, в' язниця, а також численні таємні переходи.
Лютеранська кірха
Лютеранська кірха — одна із небагатьох пам’яток готичної архітектури на Волині. Вона була побудована німецькими колоністами на початку XX століття. Церкву із високими готичними шпилями освятили у 1907 році. Двадцятьма роками пізніше з’явились ще дві муровані будівлі, в яких розташувалися адміністрація приходу, квартира пастора та школа на 250 учнів. У радянські роки у храмі облаштовано архів, сьогодні ж його використовують євангелісти, які відбудували знищену святиню.

Чимало архітектурних пам’яток увіковічнюють історію православ’я у Луцьку. Це, зокрема, комплекс Хрестовоздвиженського братства — василіанський монастир, побудований братчиками у першій половині XVII століття та Хрестовоздвиженська церква, у підземеллях якого знаходяться захоронення найвідоміших православних діячів. Сьогодні головним православним храмом Луцька є
Будинок з химерами
Крім пам’яток сакральної архітектури, варто поглянути й на затишні кам’яниці, історичні кав’ярні та готелі, величні палаци, а також «будинок з химерами» — у Луцьку можна знайти пам’ятки різних епох та культур.

Більше інформації про Луцьк туристичний можна дізнатись на сайті visitlutsk.com