Почесний громадянин міста від 4 лютого 1969 року
Народився 30 березня 1901 року в станиці Лоцманська Кам'янка (в даний час у складі Дніпропетровська), член КПРС з 1927 року.
З перших днів Великої Вітчизняної війни Олексій Федорович очолив партизанський рух на Чернігівщині. У вересні 1941 року затверджений першим секретарем Чернігівського підпільного обкому КП(б)У, начальником обласного штабу партизанського руху, командиром з’єднання партизанських загонів Чернігівської області.
За вміле керівництво бойовими операціями і диверсіями зі знищення техніки і живої сили ворога Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18 травня 1942 року Олексію Федорову присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».
У березні 1943 року за наказом Українського штабу партизанського руху з’єднання під командуванням
23 червня 1943 року Центральний Комітет КП(б)У затвердив склад Волинського підпільного обкому партії. Його секретарем був обраний Олексій Федоров.
За видатні заслуги перед Батьківщиною в організації партизанського руху в Україні, керівництво бойовими діями партизанських загонів, доблесть і мужність
Після війни Олексій Федорович працював на партійній роботі, а саме: з квітня 1944 по січень 1949 року — першим секретарем Херсонського, з 1950 року — Ізмаїльського, з 1952 року — Житомирського обкомів Компартії України. З травня 1957 року по березень 1979 року — міністром соціального забезпечення УРСР, потім — головою Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни при Президії Верховної Ради УРСР.
Обирався депутатом Верховної Ради СРСР
Помер 9 вересня 1989 року.
За визначні заслуги в партизанському русі на Волині в боротьбі з