Почесний громадянин міської територіальної громади від 27 липня 2022 року
Народився 01 січня 1946 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.
З дитинства Валерій виховувався у пісенному середовищі. Навчався у музичній школі по класу кларнет, паралельно самостійно опановував гру на губній гармошці та ударних інструментах.
Професійну діяльність розпочав як інструменталіст Київського цирку. Пізніше працював вокалістом в естрадних колективах, водночас опановував гру на гітарі.
1970 року разом з Антоніною Маренич організували співочий дует та почали працювати у Кіровоградській філармонії. 1972 року в Антоніни виникла ідея створення тріо. Наступного року до дуету долучилася сестра Антоніни — Світлана, так утворився український музичний колектив «Тріо Маренич». Унікальність колективу визначив їх виконавський стиль mezzovoce (спів напівголосу). У репертуарі тріо були народні пісні, пісні українських композиторів і поетів. Серед них — перше виконання на естраді унікальної народної пісні «Ой у гаю, при Дунаю».
Надзвичайно успішним для тріо був 1978 рік. Цього року Мареничі здобули гран-прі на відбірковому конкурсі до ХІ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів під назвою «Хто поїде на Кубу» у місті Харкові. Посіли перше місце на конкурсі «З піснею по життю». У цьому ж році український музичний колектив «Тріо Маренич» вперше з’явився в телеефірах, а пісні в його виконанні зазвучали на радіо.
1979 року фірма «Мелодія» випустила платівку «Співає Тріо Маренич», а «Укртелефільм» зробив її відеоверсію. Цього ж року «Інтербачення» познайомило людей багатьох країн з творчістю тріо, що представляли місто Луцьк.
Музичний колектив був учасником численних фестивалів, зокрема – «Молоді голоси» (Київ), «Біла акація» (Одеса), «Дружба» (Ужгород), «Донецькі самоцвіти» (Донецьк), «Кримські зорі» (Ялта); міжнародних – у тодішній Югославії (1978), Чехословаччині (Прага, 1979), Польщі («Над Бугом», Мельник, 1993, «Дні міста Бєльської Подляски», 1996); Декад української літератури та мистецтва в Москві, Узбекистані, Азербайджані.
1993 року тріо брало участь у вшануванні жертв Голодомору в Україні, який відбувався у Лондоні.
Упродовж творчої кар'єри Мареничі з сольними концертами виступали у США, Англії та Канаді. Про тріо Мареничів було знято низку фільмів: «Співає тріо Маренич», «Маленький концерт у дорозі», «Пшеничне перевесло». Пісні у виконанні музичного колективу записані для фільмів «Квіти лугові», «Поки є час».
З 2005 року Валерій Маренич виступає самостійно. Записані альбоми, серед яких: «Пісні волинських авторів», «Ген, на узліссі хрест мовчить», «Ідея нації», «Без адреси».
2014 року Волинська обласна державна телерадіокомпанія підготувала і видала диск Валерія Маренича «Без тебе».
1979 року Валерію Мареничу присвоєно почесне звання «Заслужений артист УРСР».
2003 року присвоєно почесне звання «Народний артист України».
2019 року нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого.
За високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культури, популяризацію українського музичного мистецтва присвоєно звання «Почесний громадянин Луцької міської територіальної громади» (рішення Луцької міської ради від 27.07.2022 № 33/33).