1. Головна
  2. Оперативна інформація

11 червня 2019 р. о 14 год. У Музеї волинської ікони відкривається виставка «Вічне». Іконопис Сергія і Тетяни Омельченко

Виставка знайомить з творчістю художників, які освоїли мистецтво іконопису у ХХІ ст.

На виставці представлені храмові і хатні ікони різноманітної тематики: «Спас Вседержитель», «Печерська ікона Богородиці», «Вознесіння», «Антоній і Феодосій Печерські», «Успіння Богородиці», «Старозавітна Трійця», «Св. Миколай». Їм притаманна особлива свіжість, духовно-естетична глибина, традиційність візантійського образу. Зображення на іконах доповнені кириличними іменними написами та цитатами із Святого Письма. Проста, водночас, вишукана графіка шрифтового виконання та влучно підібрані тексти збагачують загальну композиційну структуру іконного образу.

Ікони із зображенням Пресвятої Богородиці, копії знаних в Україні чудотворних ікон – «Зимненська ікона Богородиці», «Володимирська (Вишгородська) ікона Богородиці – зберігають духовну силу оригіналу.

Виставка буде цікавою поціновувачам іконописного мистецтва. Деякі роботи можна буде придбати, або ж зробити замовлення.

Довідка:

Сергій і Тетяна Омельченко закінчили Львівську академію мистецтв. Крім іконопису Сергій займається різьбою по дереву та пленерним живописом, пробує себе у розписі храмів. Тетяна працює у техніці гобелену.

Сергій Омельченко дотримується візантійського канону, проте, його роботи вирізняються власним почерком. Використовує тільки природні матеріали, власноруч виготовляючи фарби з мінералів і пігментів, виконує золотні роботи (сусальне золото, поталь). Його твори характеризуються особливою м’якістю, ніжністю ликів; багатою колористичною гамою, оригінальним незвичним поєднанням барв. Надзвичайно збагачує живопис багатоступінчаста градація тону та кольору.

Тетяна Омельченко у своїй творчості тяжіє до академічного стилю, працюючи в олійній техніці. Важливим є зв’язок давньої іконографії та індивідуального авторського застосування художніх засобів.

Роботи Сергія та Тетяни Омельченко знаходяться у багатьох храмах, монастирях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.

 

 

Департамент культури, 720 447