«16 днів проти насильства»
25 листопада 2021 року управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Творчою студією Наталії Журавльової та Волинським Національним університетом імені Лесі Українки провели інформаційний захід «Луцька громада без насильства». Захід проходив з нагоди старту Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
25 листопада Генеральною Асамблеєю ООН 7 грудня 1999 року було оголошено Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Захід проведений на площі перед Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Місце проведення вибрано невипадково. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна посідає 5 місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. Тому молоді люди мають стати справжніми творцями змін, протистояти такому ганебному явищу як насильство. На цьому заході будівля Волинського національного університету була підсвічена оранжевим кольором.
Колектив Творчої студії Наталії Журавльової показав учасникам заходу перкусію тіла «Достукатись до сердець».
Серед мешканців громади працівники управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповсюджували корисну інформацію з питань домашнього насильства - листівки, буклети «План безпеки», «Дорожня карта для осіб, постраждалих від домашнього насильства», «Насильство - це сміття, яке треба виносити з дому» та контакти служб, які допомагають у вирішенні проблеми насильства.
До проведення заходу долучились заступник міського голови Ірина Чебелюк, проректор з навчально-виховної роботи та комунікаціїї ВНУ імені Лесі Українки Наталія Благовірна, представники Луцького районного управління ГУ Національної поліції у Волинській області, ювенальної превенції, Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські діячі, а також викладачі, студенти.
«Подолання і запобігання домашньому насильству, насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. А для цього необхідні зміни на рівні свідомості кожного члена нашої громади, кожного громадянина України та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним», – сказала Ірина Чебелюк.
Завершився захід флеш-мобом, де всі учасники підняли символ протидії насильству – оранжеві долоні, який засвідчив, що #Луцьк_ громада_ без насильства.
Управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді