1. Головна
  2. Оперативна інформація

21 травня відзначається Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

21 травня відзначається Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

Приємно, що прикладом культурного розмаїття є наше місто, де у дусі взаємоповаги та толерантності активно діють, відроджуючи та плекаючи національні культурні традиції, товариства різних етнічних груп: поляків, німців, чехів, євреїв, вірмен тощо.

Про вікову багатонаціональну різноманітність Луцька нагадують будівлі храмів різних народів: Хресто-Воздвиженська й Покровська церкви, Петро-Павлівський костел і монастирі домініканців, тринітаріїв, бернардинів, головна єврейська синагога, німецька кірха й вірменська церква. Збереглися будинки гмін єврейської та караїмської громад.

 

Луцьк – багатокультурне місто. Саме тому Програма Ради Європи «Інтеркультурні міста», учасником якої місто є з 2011 року,  стала платформою, де влада та громадськість має змогу вивчати потужний європейський досвід розвитку й удосконалення політики інтеркультурності, розширювати культурне розмаїття, налагоджувати міжкультурні контакти. За результатами визначення експертами Ради Європи індексу інтеркультурності, місто Луцьк зайняло І місце серед міст України – учасників Програми «Інтеркультурні міста», та 11 місце серед 89 міст світу, котрі беруть участь у цій Програмі.

Сьогодні, у Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку у департаменті культури відбувся круглий стіл «Діалог задля майбутнього» за участю представників національно-культурних товариств. Присутні обговорили питання проведення у Луцьку культурно-мистецьких та культурологічних заходів, а також питання промоції української культури за кордоном. На завершення заходу директор департаменту культури Тетяна Гнатів подякувала усім за творчу співпрацю, висловила впевненість у тім, що міжкультурний діалог є одним з найважливіших принципів суспільної злагоди та успішного розвитку міста.

                                    

Довідка:

У 2001 році ЮНЕСКО прийнята Загальна декларація про культурне різноманіття, а рік по тому Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй проголошено

Метою відзначення даного дня є усвідомлення людьми цінності і важливості культурного розмаїття, а також вміння розвивати співробітництво між народами світу, підвищення глобального рівня обізнаності про важливість міжкультурного діалогу, різноманітності та інтеграції, подолання у населення негативних стереотипів щодо культурного розмаїття, існуючого в них остраху, зневаги та нерозуміння представників інших культур.