1. Головна
  2. Оперативна інформація

28 квітня – Всесвітній День охорони праці

28 квітня – Всесвітній День охорони праці

ШАНОВНІ ЛУЧАНИ, КЕРІВНИКИ ТА ПРАЦІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ЛУЦЬКА!

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають цього року 12 червня.

Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників, важливо відзначити, що одним з індикаторів цивілізованого розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працівників. Від стану здоров’я окремої людини безпосередньо залежить якість трудових ресурсів держави і територіальної громади, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту і добробуту громадян.

Для досягнення поставлених цілей потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці в цілому.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15–24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% працюючих. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років. За статистичними підрахунками серед працюючих майже кожен третій працівник віком від 15 до 24 років. Наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Також захисту потребує молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла відповідної фізичної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці, які використовують працю неповнолітніх, намагаються приховати дитячу працю.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%).

Виробнича травма молодої людини на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я та інвалідності на все життя.

Звертаюсь до керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути особливу увагу на необхідність формування відповідального ставлення до безпеки праці молоді та не застосовувати дитячу працю на виробництві а також забезпечити безпечну експлуатацію приміщень, обладнання, устаткування, територій. Крім цього закликаю віднайти можливість для надання допомоги сім’ям, які втратили годувальника, інвалідам трудового каліцтва і професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

З метою підвищення рівня виробничої безпеки та культури трудових правовідносин відділ охорони праці управління з питань праці Луцької міської ради в рамках проведення Дня охорони праці буде здійснюватись з 23 по 27 квітня 2018 року «Тиждень відкритих дверей» за адресою: вул. Винниченка, 39 каб. 1, 2 тел. 24-89-48; 29-28-24; 0938836525; 0951055404.

 

Секретар міської ради                                                                                                                                                                                                                                                                        Григорій Пустовіт