5 років партнерства відзначають місто Луцьк та край Ліппе (ФРН)
Відлік офіційного партнерства між містом Луцьк та краєм Ліппе (ФРН) розпочався 6 вересня 2015 року. За активного сприяння голови спілки «Мости дружби в Україну» Карла-Германна Крога 5 років тому тодішнім міським головою Миколою Романюком було підписано Угоду про партнерство. Завдяки цьому відкрився шлях для втілення багатьох цікавих та корисних ініціатив, які працюють на користь німецько-українських відносин.
За 5 років партнерства було досягнуто чимало: проведено багато зустрічей, візитів, обмінів, а найголовніше – реалізовано важливі міжнародні проєкти.
Перший спільний проєкт краю Ліппе та міста Луцька назвався «Демократичні фундаментальні цінності молодіжних культур у міжнародному порівнянні». В рамках проєкту відбулося 2 візити до Луцька та Ліппе для молоді, представників органів влади та організацій, які працюють з молоддю, метою яких було ознайомлення з функціонуванням сфери молодіжної політики у побратимів. У листопаді 2018 року 29-особова делегація з краю Ліппе відвідала місто Луцьк, а у травні 2019-го 28-особова делегація з Луцька відвідала Ліппе. Проєкт впроваджувався за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ справ Німеччини.
Наступними кроками до поглиблення співпраці партнерів стали проєкти, реалізовані із залученням грантових коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Engagement Global gGmbH.
Так у 2017-2018 роках реалізовано яскравий проєкт «Екологічна дружба понад кордонами». Основними заходами проекту стали: закупівля 130 контейнерів для роздільного збору сміття для міста Луцька, екологічний фестиваль «Зелена школа», ознайомчий візит учнів та вчителів луцьких шкіл до краю Ліппе, опрацювання концепції управління відходами для Луцька, інформаційно-промоційна кампанія для заохочення лучан сортувати сміття. На впровадження заходів у Луцьку було витрачено 40 114 євро грантових коштів.
Теми для майбутньої співпраці краю Ліппе та міста Луцька було напрацьовано під час реалізації проєкту «Нові можливості для співпраці громад через активний обмін досвідом» — проєкту з обміну досвідом для фахівців галузей інформаційних технологій, економіки, адміністративних послуг, безпеки, управління відходами, комунального господарства. Під час двох дзеркальних візитів до Луцька та Ліппе у листопаді та грудні 2018 року представники побратимів брали участь у круглих столах, зустрічах, обмінюватись кращими практиками муніципального управління.
Наразі в активній фазі впровадження знаходиться спільний амбітний проєкт Луцька та Ліппе «Використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька». Після його завершення у місті з’являться 9 «розумних» зупинок та 22 «розумних» табло. Конструкції будуть оснащені сучасними технологіями, зокрема електронним табло, на якому висвітлюватиметься інформація про прибуття громадського транспорту, точками для зарядки телефону, камерами відеоспостереження, сонячними панелями. Серед інших заходів проєкту: розробка Стратегії розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури Луцької міської територіальної громади до 2025 року, створення вебсайту «Smart Way», фарбування 20 тролейбусів та їх ознакування екологічними закликами, візити спеціалістів транспортної сфери краю Ліппе до Луцька та представників Луцька до Ліппе.
Партнери підтримують дружні побратимські відносини також через участь у подіях на підтримку німецько-українських партнерств, які, як правило, є майданчиками для зародження нових ідей для співпраці.
Представники побратимів беруть участь у локальних офіційних заходах у Ліппе та Луцьку. Зокрема делегація міста Луцька взяла участь у Днях пішохідного туризму у краї Ліппе у серпні 2018 року, а делегація краю Ліппе — у Дні міста Луцька, присвяченому 590-й річниці З’їзду європейських монархів у вересні 2019 року.
Впроваджені ініціативи, численні перемовини та плани дають підстави стверджувати, що край Ліппе та місто Луцьк налаштовані на цікаву плідну співпрацю у майбутньому.
Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності