1. Головна
  2. Оперативна інформація

80 відсотків умовно засуджених – молодь

   На обліку Луцького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції впродовж 2011 перебувало 1426 осіб, які відбували термін покарання без позбавлення волі.  Вісімдесят відсотків з цих правопорушників – молодь. Стратегію спільних дій у напрямку роботи з цією категорію обговорили під час робочої зустрічі Луцького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції та Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
   За словами начальника ЛМВ КВІ Алли Павловської, у порівнянні з минулим роком рівень повторної злочинності серед тих, хто перебуває у них на обліку, зменшився на 20 осіб.
   Як зауважила Алла Павловська, серед факторів, які стають причиною вчинення умовними  засудженими, – низька трудова зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування, вплив субкультури.  
   У той же час, як каже начальник МВ КВІ, засуджені без позбавлення волі не поспішають влаштовуватися на роботу, адже не хочуть працювати за 1000 гривень.
   Згідно з даними МВ КВІ, у них на обліку перебуває 8 неповнолітніх осіб, які скоїли злочин. Четверо з них вчинили правопорушення у складі злочинних угрупувань.
   Директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан зазначила, що особи, які відбувають умовний термін покарання – особлива категорія людей, а тому працювати з ними треба більше, аби попередити і не допустити рецидивних злочинів.
    – Коли людину позбавляють волі без позбавлення – це засіб пом’якшеної дії, – говорить Ліна Галан.
Серед спільних напрямків роботи ЛМЦСССДМ та МВ КВІ особливий акцент зробили на соціальних інспектуваннях сімей осіб, які відбувають покарання без позбавлення волі, посиленню інформаційно-профілактичної роботи у молодіжному середовищі, проведенні спільних соціальних заходів.

   Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

   (25-60-42, 29-05-48, 29-05-46)