“Безконтрольна діяльність заводів з виробництва біоетанолу може стати причиною екологічного лиха”, - секретар міської ради Григорій Пустовіт
Під час обговорення питання про звернення до вищих органів виконавчої влади щодо вирішення проблеми смороду у Луцьку секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що проблема поширення неприємного запаху у місті Луцьку з'явилася ще у 2016 році. Саме у цей час запрацювало ТОВ “Біопаливно-енергетична компанія”. У 2017 році керівництву міста вдалося виявити, що основною причиною неприємного запаху є поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, на територія якого й функціонує завод із виробництва біоетанолу- ТОВ “Біопек”.
Секретар міської ради зауважив, що керівництво Гнідавського цукрового заводу не виконало усіх взятих на себе зобов'язань і поля фільтрації продовжують створювати проблеми. Обласні екологічні служби не реагують на звернення Луцької міської ради щодо проведення перевірок підприємств, які є, ймовірно, причинами поширення неприємного запаху у Луцьку. Водночас він додав, що виробництво біоетанолу створює передумови для виникнення екологічних катастроф не лише у Луцьку та прилеглих селах, а й в інших містах та містечках України. Це міста Гайсин, Тростянець на Вінниччині, Узин на Київщині та інші, де безконтрольна діяльність підприємств із виробництва біоетанолу на базі цукрових заводів також призводить до негативних наслідків. “Місцеві жителі звертаються за допомогою не лише до держави, а й до країн Євросоюзу, адже є інформація, що біоетанол, який виготовляють в Україні, отруюючи наші території, експортується саме до країн Євросоюзу. Тому це наша спільна біда, і лише спільними зусиллями місцевих депутатів, громадськості, відповідних профільних служб ми зможемо захистити екологічну безпеку”, - акцентував він, додавши, що й надалі міська рада працюватиме у напрямку вирішення проблеми поширення смороду у Луцьку.
Аналогічну позицію висловив депутат міської ради Ігор Поліщук. За його словами, цього року ситуація набирає більших масштабів. На жаль, дозволи на діяльність ТОВ “Біопек” були видані без жодного погодження із місцевими жителями. У 2017 році міська влада грунтовно вивчала питання смороду, проводилася співпраця ТОВ “Біопек” щодо знезараження відходів. Але задля економії коштів керівництво заводу вирішило припинити цю співпрацю.
Ігор Поліщук наголосив, що у випадку відсутності допомоги з боку Міністерства екології та природних ресурсів, адекватних відповідей від управління екології ОДА, депутати міської ради готові разом з громадою міста та прилеглих ОТГ, які також потерпають від смороду, блокуватимуть діяльність біоетанольного заводу та вимагатимуть припинення його діяльності. Цю пропозицію підтримали обранці луцької громади.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)