1. Головна
  2. Оперативна інформація

Біля департаменту ЦНАП встановили контейнери для збору небезпечних відходів від населення

Біля департаменту ЦНАП встановили контейнери для збору небезпечних відходів від населення

16 липня біля приміщення департаменту ЦНАП встановлені перші два комплекти контейнерів для збору небезпечних відходів від населення, а саме: відпрацьованих батарейок, акумуляторів та компактних, ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, які утворюються в побуті. На жаль, на даний час, в нашій державі законодавчо не врегульовано питання, ким повинні збиратись та утилізовуватись такі відходи від населення. При цьому їх кількість стрімко зростає, а шкода, яку вони завдають потрапляючи у довкілля, непоправна. Такі відходи віднесені до І класу небезпеки, адже містять пари ртуті, важких металів, лужні сполуки.

 

Реагуючи на звернення та бажання мешканців міста здавати небезпечні відходи, які утворюються в побуті на переробку, відділом екології міської ради було організовано виготовлення спеціальних контейнерів на одному з місцевих підприємств. ПрАТ “Сяйво” виготовлено 4 комплекти таких контейнерів для таких видів відходів.

Адміністрація департаменту ЦНАП підтримала ініціативу відділу екології і два комплекти контейнерів встановлено біля приміщення департаменту ЦНАП (вул. Лесі Українки, 35). Згодом, і у інших районах міста буде встановлено відповідне обладнання.

 
 
 

Для інформування населення про особливості поводження з небезпечними відходами, що утворюються в побуті виготовлено буклети, які можна отримати при передачі відходів, адже на контейнерах влаштовано спеціальні комірки для інформаційних матеріалів.

Робота зі збору та вилучення небезпечних відходів у місті проводилась і донині. У всіх школах і садочках міста встановлені контейнери для збору відпрацьованих батарейок. Збір зіпсованих ртутних термометрів від населення проводиться щоквартально у співпраці відділу екології міської ради та ТзОВ “Еко-Хелп” м. Рівне. Наступна акція зі збору зіпсованих ртутних термометрів від населення відбуватиметься у вересні 2018 року, про що буде додатково повідомлено на сайті міської ради.

Хочемо наголосити, що встановлені контейнери призначені для збору компактних ртутьвміщуючих ламп, розміром не більше 15-20 см, від населення. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, які використовують люмінесцентні лампи, повинні самостійно передавати на утилізацію даний вид відходів на підставі договірних відносин з ліцензованими підприємствами, відображаючи рух відходів у щорічних деклараціях.

Для забезпечення якісної утилізації ртутьвміщуючих відходів їх не потрібно змішувати. Лампи містять пари ртуті, термометри – рідку ртуть, відповідно способи переробки таких відходів відрізняються. Тому рекомендуємо використовувати встановлені контейнери за призначенням.

До відома лучан: вартість утилізації 1 термометра – 25 грн, 1 люмінесцентної лампи – 8 грн. Скористайтесь можливістю безкоштовної передачі відходів на переробку та зробити ще один крок до чистого, безпечного довкілля.

 
 

 

Відділ екології Луцької міської ради