1. Головна
  2. Оперативна інформація

Біженці сьогодні - громадяни завтра?

Існує голос, до якого рідко дослухаютьcя під час гострих роз’єднувальних суперечок щодо політики біженців – це голос міст. Дослухаючись до міст, можна не лише зробити ці дебати більш конструктивними, а й допомогти сформувати політику, яка поєднає в собі солідарність та соціальну єдність.

Більшість шукачів притулку та біженців живуть у містах: в житлових районах, парках, підприємствах, лікарнях та школах. Вони не є абстрактною політичною проблемою – вони є людьми з потребами, обов'язками та прагненнями.

Мери міст піклуються про людей, які живуть у їх містах. Вони піклуються як про добробут новоприбулих, так і про процвітання й благополуччя всієї громади. З огляду на це, нам потрібно відшукати спосіб захистити обидві сторони. Ми не можемо дозволити собі брати участь у короткостроковій політичній боротьбі та нехтувати довгостроковою перспективою.

Ми повинні дати можливість сьогоднішнім біженцям стати громадянами завтрашнього дня. Якщо вони не можуть працювати, навчатися, створювати підприємства, ба навіть здійснювати волонтерську діяльність через юридичні чи адміністративні перешкоди, або ж через відсутність доступних можливостей вивчати мову країни перебування, нам все одно потрібно знаходити способи, що допоможуть уникнути марнування їхнього життя та талантів. Ми можемо досягти цього, якщо нам вдасться переконати співгромадян, що мігранти не є загрозою, а якраз навпаки – вони створюють нові можливості для побудови більш інклюзивних, відкритих, творчих та динамічних міст для всіх його мешканців.

Ми закликаємо до впровадження політичного бачення в наших суспільствах, яке визначає інтеграцію як серйозне завдання, оскільки саме від нашого ставлення залежить, чи буде міграція благословенням, чи прокляттям.

Успішна інтеграція не може грунтуватися на відторгненні та страху. Вона спрацює лише за умови існування взаємної поваги та спільної плюралістичної ідентичності громади. Ми можемо допомогти новоприбулим дотримуватися принципів рівності, прав людини та демократії, які є опорами наших суспільств, тільки якщо зможемо продемонструвати, що й самі живемо за цими принципами. Ми повинні бути прикладом, створюючи беззаперпечно відкриті, справедливі та інклюзивні демократії.

Для того, щоб наша місія була успішною, ми працюємо разом з іншими містами в рамках мережі Інтеркультурних міст, яку підтримує Рада Європи. Ми разом розробляємо інноваційні підходи, щоб зробити школи, житлові райони та громадські установи різноманітнішими, запобігти дискримінації, боротися з насильницьким екстремізмом та ненавистю, а також сприяти довірі через взаємодію між усіма членами громади. Ми прагнемо створити умови для того, щоб усі могли брати участь у обговоренні питань міського розвитку та реалізовувати свої прагнення навколо спільного бачення, незалежно від того, чи є вони офіційними громадянами, чи ні. Для нас всі, хто відчуває свою приналежність до міста, є його громадянами.

Досвід та знання, якими володіють міста у сфері успішної інтеграції, можуть допомогти зробити національні політики більш ефективними. Настав час слухати голос міст.

 

 

Григорій Пустовіт

 

Секретар міської ради,

виконуючий повноваження міського голови