Черговий міжнародний проєкт Луцька успішно реалізовано
У лютому 2023 року завершилася реалізація чергового проєкту міжнародної технічної допомоги «Промоція та захист природної спадщини міських річок і прибережних територій Жешува та Луцька». Тісна співпраця Луцька із закордонними містами-партнерами вже традиційно приносить гарні результати.
Незважаючи на виклики, що постали у зв’язку з війною в Україні, спільно з містом Жешув Республіки Польща вдалося успішно реалізувати всі заплановані заходи.
Головною родзинкою проєкту стала оновлена «зелена» локація у Луцьку. В межах проєкту було здійснено ремонт та облаштування інформаційного причалу на річці Стир, що у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. На причалі встановлено шість габіонних лав, ліхтарі, смітники та створено міні-амфітеатр для навчальних та рекреаційних заходів.
Також проведено ознакування об’єктів природної спадщини Луцька: річок Стир, Жидувка, Омеляник, Сапалаївка.
В межах проєкту відбувся ряд інформаційно-просвітницьких занять про ресурси природної спадщини та бережне ставлення до навколишнього середовища для дошкільнят.
У жовтні 2022 року відбувся транскордонний екологічний пікнік, під час якого науковці, експерти та громадські активісти ділилися кращими практиками, досвідом, планами щодо просторового планування, збереження та популяризації природної спадщини міста, зокрема річок та прибережних зон. Частиною пікніка стали також змагання з каякінгу і спортивної риболовлі, квести для школярів, пішохідні екскурсії по місту.
Того ж місяця в межах навчального візиту до міста Жешув представники виконавчих органів міської ради, громадських організацій, експертів в галузях екології, збереження природної спадщини, просторового планування та туризму Луцька мали змогу запозичити досвід колег із Жешува, а також побачити результати проєкту польського партнера, а саме 2 квіткові луки: у Парку культури та відпочинку міста Жешув та поруч із природним заповідником «Лисяча гора».
Загальний бюджет проєкту – 61 700,00 євро, з них грант для Луцька – близько 25 000,00 євро, співфінансування з бюджету громади – 10 %. Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 ЄІС.
Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності