1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконкому прийняли рішення про розвиток дошкільної освіти в місті Луцьку у 2011 – 2017 роках

       З цього питання під час засідання виконавчого комітету доповіла заступник начальника  управління освіти Тетяна Силка. 

       За її словами, мережа дошкільних навчальних закладів міста становить 39 ДНЗ, з них 1 ДНЗ - компенсуючого типу,  3 комбінованого, 1 санаторного, розгорнуто 360 вікових груп, в яких  виховується – 9077 дітей віком від 1,5 до 6 років (у порівнянні з минулим роком, на 500 дітей більше). Організованою дошкільною освітою охоплено 74% від загальної кількості дітей. Залишається проблемним питання забезпечення  в повному обсязі потреб місцевих громад у влаштуванні дітей в ДНЗ, адже на обліку в дошкільних навчальних закладах  перебуває  близько  1500 дітей.

       Серйозною проблемою є переповнення вікових груп. Списковий склад вікових груп значно перевищує  встановлені  нормативи: замість 15-20  дітей в групи  зараховано 30-35 дітей. На 100 місць припадає 140 дітей, проектні можливості діючих дошкільних закладів розраховані на 6468 місць.

       Гострою залишається проблема щодо влаштування дітей у ДНЗ, які знаходяться в центрі міста (ДНЗ №№ 2, 5, 6, 7, 25), в районі 33-го кварталу (ДНЗ №№ 4, 10, 11, 19, 20, 31), в районі вокзалу (ДНЗ №№ 16, 17, 27, 32), в районі вул. Чернишевського (ДНЗ № 26). У червні 2011 року прийнято рішення виконавчого комітету про відкриття 3-ох вікових груп  з вересня 2011 року. Першим кроком для досягнення поставлених завдань є розробка заходів розвитку дошкільної освіти до 2017 року, мета яких полягає у створенні механізму розвитку дошкільної освіти для забезпечення конституційних прав та державних гарантій дітям дошкільного віку  на доступність та безоплатність здобуття  якісної освіти,  в першу чергу, дітям 5- річного віку.

       Своєчасна корекційно-відновлювальна робота в значній мірі необхідна на для дітей з вадами розвитку.  Протягом року  320 дітей,  що потребують корекції фізичного та розумового розвитку,  відвідали  комплекс лікувально-реабілітаційних заходів у спеціальних (42 дітей) та санаторного типу (126 дітей) дошкільних навчальних закладах. Варто зазначити, що збільшується  кількість дітей в логопедичних групах.  В окремих з них кількість дітей перевищує норму (20 дітей, при нормі 12). В ході проведення щорічного обліку спільно з медичною службою створюється банк даних для дітей з особливими потребами і вишукуються можливості максимально залучити  їх  до організованої  підготовки до школи  через інтеграцію  в ДНЗ загального типу.

       Сьогодні різними формами підготовки до школи охоплено дітей старшого дошкільного віку. 2350 дітей старшого дошкільного віку з метою надання їм рівних стартових умов підготовлено до систематичного навчання в школі,  в основному, на базі функціонуючих дошкільних навчальних закладах (98,5%), лише 1,5% - в позашкільних закладах ("Маленькій  школі"). В кожному ДНЗ створені банки даних таких  дітей. З урахуванням бажань батьків визначено форму здобуття малюками дошкільної освіти. Зазначаємо, що в групах для дітей старшого віку існує значне перенаповнення: на 10-15 дітей більше від норми  (30 – 40 дітей).

       Залишається актуальним питання організації раціонального харчування, своєчасного вжиття заходів щодо покращення його якості. Сьогодні нормативно-правова база в повній мірі забезпечує механізми організації раціонального харчування в ДНЗ відповідно до вікових норм, контролю за його якістю, встановлення батьківської плати  за харчування дітей. У 2011 році показники фінансового забезпечення становлять 6 млн 156 тис. 100 грн. За оперативними  даними, виконання натуральних норм харчування дітей лише на 66% (у тому числі, м’ясо - 65%, риба - 64%, молоко - 54%), не витримана денна норма споживання продуктів. При триразовому харчуванні його вартість на одну дитину становить без  змін: 10 грн в садових групах та 7 грн у ясельних дітей. Харчування дітей пільгових категорій організовано у відповідності до вимог чинного законодавства. З метою підвищення фахової майстерності кухарів в ДНЗ проведено атестацію кухарів. Фінансовий норматив утримання однієї дитини в ДНЗ становить 8 394 грн.

       Дошкільна освіта в межах Базового компоненту дошкільної освіти  здійснюється за Державними програмами «Дитина», «Я у світі», «Впевнений старт», окремі ДНЗ працюють за програмами «Крок за кроком», «Дитина в дошкільні роки». Здобуття дошкільної освіти дітьми, які потребують корекції фізичного та  розумового розвитку реабілітацію, здійснюють за спеціальними програмами та методиками.

       В рамках міжнародного співробітництва продовжується обмін досвідом з питань розвитку системи дошкільної освіти з Польщею, між дошкільними закладами міста Луцька № 31,9, 5, 7, 32 та м. Варшави, з якими підписані двосторонні договори про співпрацю. В ДНЗ № 7, який набув статусу Центру міжнародної співпраці та європейської інтеграції, постійно відбуваються  зустрічі, конференції, українсько-польські науково-практичні семінари. Оновлення змісту дошкільної освіти вимагає забезпечення цієї системи кваліфікованими кадрами. В дошкіллі працює 1049 педагогічних працівників, 71% - з вищою педагогічною освітою. Позитивно, що у зв’язку із відкриттям додаткових груп рішенням виконавчого комітету  додатково вводяться  штатні  одиниці  за кошти з місцевого бюджету.     

       До речі, за I півріччя 2011 року профінансовано видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівникам ДНЗ в розмірі  22 565 356 грн, що становить 47,7% від 47 270 600 грн - затвердженого кошторису на заробітну плату з нарахуваннями на 2011 рік зі змінами.  З  них  виплачено  відпускних  в  розмірі  3 418 235 грн,   а  також  1 113 475 грн матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам. Окрім того, станом на 12 липня 2011 року нараховано та виплачено у липні відпускних в розмірі 97 086 грн, а також 19 028 грн матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам.

       Велику увагу також привернуто до зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів. Завдяки тісній співпраці з родинами вихованців та на основі  рішень батьківських комітетів відбувається її оновлення, осучаснення  та збагачення, здійснюються  капітальні та часткові ремонти харчоблоків, пралень, туалетних, групових кімнат, спалень в усіх ДНЗ, заміна вікон, поповнюються ігровим обладнанням дитячі майданчики тощо.

       Що ж стосується визначення перспектив розвитку дошкільної освіти в частині розширення мережі дошкільних навчальних закладів, то тут потрібно враховувати, в першу чергу, ситуацію в мікрорайонах, де існує найбільше перевантаження. З цією метою необхідно відкрити додаткові вікові групи за рахунок вільних приміщень і їх раціонального використання, перепланування і добудови існуючих садочків або ж будівництва нових, як-от, в 55 мікрорайоні.

       Обговорюючи цю тему, члени виконкому вирішили спільно працювати над питанням розширення мережі дошкільних навчальних закладів у Луцьку.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 724727, 720665)