1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени робочої групи обговорили ситуацію щодо поширення неприємних запахів у Луцьку

   Члени робочої групи обговорили ситуацію щодо поширення неприємних запахів у Луцьку

З початком весни в різний час доби і в різних мікрорайонах обласного центру Волині почав поширюватись неприємний запах. Відтак, у Луцькій міській раді створили робочу групу, члени якої і мають визначити джерело смороду, напрацювати пропозиції щодо його усунення.

 
 

До складу робочої групи увійшли працівники виконавчих органів міської ради, керівники комунальних підприємств, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Держпродспоживслужби, Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України, Державного агентства водних ресурсів у Волинській області, Луцького відділу поліції, голова ГО „Автомайдан Волинь”.

 

Сьогодні у залі засідань департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради відбулося вже четверте засідання “круглого столу”, учасники якого обговорили проблему поширення неприємного запаху в Луцьку. За словами голови робочої групи, заступника міського голови Костянтина Петрочука, запахи в обласному центрі Волині носять несистемний характер.

 

“Причини виникнення неприємного запаху у Луцьку зосереджені в місті, адже ця проблема виникла ще минулого року. Джерелом була — каналізаційна мережа Гнідавського цукрового заводу. Міська рада виділила більше п'яти мільйонів гривень, каналізацію збудували і запахів на Вересневому та в районі ЛПЗ нема. Крім того, на нашу думку, з Липлян поширення запаху - теж виключено, бо він був би відчутний в мікрорайоні Вишкова. Скарг лучан з цього мікрорайону теж нема. Наступна версія — це каналізаційно-насосні станції “Луцькводоканалу”, це також виключено, адже вони провітрюються щоранку та щовечора, а запах поширювався в різний час і у різному місці. Тому, найбільш ймовірно, що запах поширюється від несанкціонованих зливів відходів та незаконних захоронень решток тварин”, - переконаний радник міського голови Ігор Поліщук.

 

Варто зазначити, що лише за 28 травня до Луцької міської ради надійшло 26 звернень від мешканців міста. До слова, скарги - не систематичні і з різних мікрорайонів обласного центру. Поки ж у Луцьку є лише одне місце, куди можна зливати відходи - на вулиці Мамсурова. Крім того, з першого червня керівництво КП “Луцькводоканал” здійснюватиме приймання стічних вод з 9.00 до 20.00 у робочі дні, працюватимуть і у суботу. На території, де відбувається злив нечистот, коштом підприємства буде встановлено відеоспостереження.

 
 

Учасники робочої групи обговорили і питання проведення замірів повітря, що здійснює обласний лабораторний центр. Міська рада готова виділити необхідні кошти, аби робити дослідження повітря, адже важливо визначити: чи не шкодить здоров'ю лучан цей неприємний запах.

 
 

Крім того, працівники муніципальної варти спільно з представниками громадськості уже здійснюють патрулювання найбільш проблемних місць, де можливий злив нечистот.

Наступне засідання робочої групи відбудеться у четвер, 31 травня, де будуть аналізувати усі напрацьовані пропозиції.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)