Члени виконавчого комітету аналізували роботу департаменту соціальної політики Луцької міської ради за 9 місяців 2014 року
Сьогодні члени виконавчого комітету міської ради заслухали директора департаменту соціальної політики Ларису Боярин про роботу департаменту соціальної політики Луцької міської ради за 9 місяців 2014 року.
За її словами, до основних завдань департаменту належать: призначення державних соціальних допомог; надання житлових субсидій; встановлення статусу пільговика, створення реєстру всіх пільговиків та відшкодування коштів за надані пільги; призначення допомог та компенсаційних виплат постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС; забезпечення контролю за правильністю призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного Фонду України в м. Луцьку; реалізація заходів, спрямованих на соціальний захист інвалідів, ветеранів війни, праці та інших незахищених верств населення.
Також у зв'язку із проведенням в Донецькій і Луганській областях антитерористичної операції, анексією та окупацією окремих регіонів України на органи соціального захисту покладено додаткові завдання щодо надання допомоги і підтримки вимушено переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
Відповідно до реєстру муніципальних послуг, департамент соціальної політики надає 50 соціальних послуг, що складає 19,5% від загальної кількості послуг, які надаються виконавчими органами Луцької міської ради.
Для забезпечення виконання завдань, покладених на департамент соціальної політики, використовуються кошти з державного, обласного та міського бюджетів, а також кошти Пенсійного фонду та Фонду соціального захисту інвалідів.
На реалізацію державних та місцевих програм у поточному році передбачено бюджетних коштів на суму 296,9 млн грн.
Протягом 9 місяців поточного року використано бюджетних коштів в сумі 205,5 млн грн, у тому числі: з державного бюджету – 196,7 млн грн; з обласного бюджету – 4,2 млн грн; з місцевого бюджету – 4,6 млн грн.
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.14 № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» призначена компенсація 223 особам за оплату комунальних послуг. Компенсація нарахована в сумі 25,83 тис.грн.
В департаменті сформовано та постійно підтримується електронна база даних пільговиків. На сьогоднішній день в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків міста Луцька перебуває 51959 чол., в тому числі: ветерани війни – 7469 чол., ветерани праці – 19133 чол., постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 5471 чол., ветерани військової служби та органів внутрішніх справ – 2082 чол., реабілітовані громадяни – 95 чол., діти війни – 14505 чол., багатодітні сім’ї – 1234 сімей, інваліди (крім інвалідів війни) – 11204 чол. та інші.
Починаючи з березня поточного року, спеціалістами департаменту соціальної політики проводиться прийом громадян, які прибули з тимчасово окупованої території АР Крим та території проведення антитерористичної операції, здійснюється їх облік, надаються вичерпні консультації щодо розв'язання проблем. Так, відповідно до вказаного реєстру до департаменту звернулось 79 сімей. Вказаній категорії населення надано такі послуги: призначено пенсії 9 особам, влаштовано 26 дітей у ДНЗ та ЗНЗ; працевлаштовано 15 осіб, надано статус безробітного 26 особам; зареєстровано місце перебування 45 осіб; надано медичну допомогу 26 особам; призначено державних соціальних допомог 17 осіб, з них: одна сім’я, в якій виховується дитина-інвалід та 2 багатодітні сім’ї.
Протягом звітного періоду спеціалістами департаменту здійснено обстеження соціально-побутових умов 135 сімей мобілізованих.
З бюджету міста надано одноразову фінансову допомогу 480 особам з числа учасників АТО та членів сімей мобілізованих для участі в АТО на суму 299,4 тис.грн.
Члени виконавчого комітету міської ради відзначили роботу департаменту соціальної політики Луцької міської ради за 9 місяців 2014 року як позитивну. Вирішили підготувати звернення до обласної державної адміністрації та обласної ради з проханням додатково виділити кошти для вирішення проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На виконкомі також слухали директора департаменту соціальної політики Ларису Боярин про хід виконання заходів щодо соціального захисту ветеранів війни протягом 2014 року.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)