1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконавчого комітету підтримали проєкт “Програми розвитку та збереження зелених насаджень Луцької міської територіальної громади на 2021–2025 роки”

Проєкт “Програми розвитку та збереження зелених насаджень Луцької міської територіальної громади на 2021–2025 роки” підтримали сьогодні члени виконавчого комітету.

Начальник відділу екології Оксана Лисак повідомила, що необхідність розроблення Програми викликана відсутністю концепції розвитку неподільної зеленої зони міста Луцька протягом останніх 15 років, старінням зелених насаджень, що виражається у великій кількості аварійних дерев на вулицях міста, необхідністю проведення планової заміни дерев, які досягли своєї вікової межі, уражені численними хворобами та шкідниками, бідністю видового складу насаджень, відпадом окремих традиційних видів рослин під впливом зміни клімату, погіршенням екологічної ситуації із забрудненням атмосферного повітря промисловими викидами та викидами від пересувних джерел у місті, а також додатковими можливостями із утворенням міської громади.

Програма спрямована на збереження та поновлення зелених насаджень, розробку планів реконструкції і розвиток зелених насаджень, а також на покращення зовнішньої привабливості вулиць та місць загального громадського користування через розширення асортименту використовуваних рослин з акцентом на красивоквітучі види.

Загальний обсяг бюджетних фінансових ресурсів на 5 років складає понад 120 млн грн.

У проєкті представлено чотири основних напрями, за якими будуть реалізовуватись заходи.

1. Збереження зелених насаджень міста, що передбачає такі першочергові заходи як: проведення обліку та інвентаризації зелених насаджень; виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під зеленими насадженнями; визначення земельних ділянок, які є придатними до створення об’єктів міського зеленого господарства, і прийняття міською радою рішень про надання їм статусу зеленої зони та визначення меж; створення реєстру стародавніх дерев та проведення заходів щодо їх догляду, та можливого присвоєння статусу об’єкта ПЗФ місцевого значення.

Важливість цього напрямку полягає в тому, що проведення обліку, створення реєстрів, проведення інвентаризації зелених насаджень є основою вивчення рослинного світу, об’єктивного планування будь-яких заходів з догляду та утримання, збереження, моніторингу за їх станом.

2. Догляд та утримання зелених насаджень.

Даний напрямок діяльності в рамках програми сформовано з врахуванням необхідності виконання заходів з поточного догляду за зеленими насадженнями та який вже є на даний час частиною інших цільових програм, зокрема Програми з благоустрою Луцької міської територіальної громади, Програми розвитку та утримання парків та скверів, інших озеленених територій міста Луцька, Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Луцької міської територіальної громади на 2018-2021 роки.

Заходами цього напрямку на 2021-2022 роки є наприклад такі як: реконструкція скверу “Авіаторів”, скверу біля 26 школи, скверу на пр. Відродження (біля профспілок), скверу на пр.Молоді-пр. Відродження.

3. Збільшення кількості зелених насаджень.

Даний напрямок безпосередньо направлений на реалізацію головної мети програми — збільшити кількість зелених насаджень на території громади, покращити видове різноманіття рослинного світу, зберегти наявні біоресурси.

Розширення мережі та благоустрій зелених насаджень загального користування відбудеться за рахунок створення паркових та рекреаційних зон, а саме вздовж р. Стир в межах міської громади, гідропарку Гнідавський, ландшафтного парку на р. Сапалаївці; реконструкції та благоустрою існуючих парків; розширення мережі насаджень санітарно-гігієнічного призначення за рахунок створення зелених насаджень вздовж вулиць та залізниці, озеленення санітарно-захисних зон комунальних та інших підприємств; за рахунок благоустрою лісів і лісопарків зеленої зони поза межами міста, які перебувають у міській комунальній власності.

Загалом на вулицях та площах громади за 5 років буде висаджено 1205 високодекоративних саджанців та здійснено їх догляд протягом цього часу на загальну суму 3,3 млн грн.

Крім бюджетних коштів Програмою передбачено широке залучення громадськості, бізнес структур у заходах з озеленення міста. Як приклад, цієї весни на території міста висаджено 1,5 тис. саджанців дерев та кущів, більшість з яких за кошти спонсорів та меценатів, більше 10 організацій, що брали участь у озелененні громади.

4. Науково-дослідницький напрямок та культурно-просвітницька діяльність.

Сфера зеленого будівництва на сучасному етапі розвитку міської територіальної громади потребує вагомого наукового підґрунтя. Для її повноцінного розвитку необхідно акумулювати вже проведені наукові дослідження та практики в галузі організації неперервної зеленої зони, підбору видового складу насаджень, архітектурно-ландшафтного проектування та надалі розвивати їх. Тому запропоновано заходи зі створення наукових осередків (ботанічного саду, ботанічних куточків) на базі освітніх закладів та проведення різноманітних навчальних та практичних заходів для спеціалістів галузі та мешканців міста.

Започатковано створення міні-ботсадів (ботанічних куточків) у закладах дошкільної освіти, в програмі передбачено фінансування на продовження цієї ініціативи і надалі.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)