1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконкому проаналізували виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька

   Члени виконавчого комітету заслухали заступника міського голови Тараса Яковлева про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька на 2014-2015 роки за підсумками 2014 року.

    Він у своїй доповіді зазначив, що незважаючи на політичні та економічні труднощі в державі, в місті вдалося утримати позитивну динаміку у більшості галузей та сфер діяльності господарського комплексу.

   У 2014 році порівняно з попередніми роками забезпечувалась позитивна динаміка приросту обсягів реалізованої промислової продукції.

   Вагомий внесок у розвиток промисловості роблять публічні акціонерні товариства «СКФ Україна», «Волиньголовпостач», ПрАТ Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем–Луцьк», державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор», дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», ТзОВ «Луцька картонно–паперова фабрика», їм належить понад 70% загальноміського обсягу реалізованої промислової продукції.

   На окремі види промислової діяльності міста припадала значна частка загальнообласних обсягів реалізованої продукції, зокрема, на виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції – 82,5%, машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування – 74,1%, текстильне виробництво, виробництво одягу, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 66,0%.

      У розрахунку на одного жителя міста реалізовано промислової продукції на 16,4 тис.грн (в області – 12,5 тис. грн, по місту за 2013 рік – 12,1 тис. грн).

   За 9 місяців 2014 року номінальна середньомісячна заробітна плата по місту становить 2781 грн, що на 2,3 % вище минулого періоду (2718 грн) та на 5,1% від середнього рівня по області (2646 грн).

   В економічно активному секторі міста поступово зменшується кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати. У січні 2014 року 25 підприємств міста нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (менше ніж 1218 грн), у грудні таких підприємств було 11.

   Не вирішеним залишається питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Так, за оперативними даними загальна сума заборгованості по місту на 1 січня 2015 року становить 3,5 млн грн.

   Покращилась ситуація на ринку праці. На кінець 2014 року кількість офіційних безробітних становила 2586 осіб проти 2718 осіб рік тому.

   Підприємствами міста за 2014 рік виконано будівельних робіт на суму 428,2 млн. грн, що становить 68,2% загальнообласних обсягів.

   Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами 78 країн світу (експортували товари в 41 країну, імпорт отримували з 71 країни).

   Підприємствами міста сформовано 33% загальнообласного обсягу експорту товарів та 46% імпорту (у 2013р. – відповідно 43% і 59%).

   За його словами, серед підприємств міста найбільшими експортерами є: ПАТ «СКФ Україна», ТзОВ «Комо-Експорт», ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», ТзОВ «Цунамі», ПАТ «ВГП», приватне акціонерне товариство «Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем-Луцьк», ТзОВ «Луцька картонно-паперова фабрика».

   Забезпечення реалізації основних цілей та пріоритетних завдань, визначених Програмою, впроваджувалися шляхом виконання 41-ої міської цільової програми та в межах кошторисних призначень на утримання закладів та установ галузей освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики та спорту, енергозбереження, житлово-комунального господарства.

   Впродовж 2013-2014 років було отримано та освоєно грантових коштів на суму 722,5 тис.євро, зокрема, майже 600 тис.євро (приблизно 9 млн грн) з них у 2014 році на реалізацію 8 грантових проектів.

   В місті активно проводиться робота з економії енергоресурсів. За 2014 рік у бюджетній сфері, житловому секторі, промисловості та житлово-комунальному господарстві було впроваджено 86 енергозберігаючих заходів на загальну суму 12,2 млн грн, що дасть у наступні роки економію 6,01 млн грн в рік. Найбільше було інвестовано в бюджетні установи (9,6 млн грн).

   Тарас Яковлев поінформував про те, як здійснювалися ремонт вулиць та прибудинкових територій, розвиток транспортної інфраструктури, благоустрій, будівництво полігону для утилізації твердих побутових відходів в селі Брище. Він також коротко окреслив плани на цей рік.

    Міський голова Микола Романюк акцентував на тому, що визначено перелік вулиць та прибудинкових територій, які будуть ремонтувати у 2015 році. Перш за все, буде здійснюватися благоустрій тих прибудинкових територій, які не встигли зробити у 2014-му році. Вивчаються запити депутатів щодо облаштування прибудинкових територій, які також поповнять цей перелік. “Будемо старатися охопити різні мікрорайони міста. Сподіваюся, надходження до бюджету міста дадуть можливість максимально втілити наші плани”, ­ сказав міський голова. Микола Романюк зазначив, що є уся необхідна проектно-кошторисна документація для будівництва господарсько-побутової каналізації на Малоомелянівському масиві та мікрорайоні Вересневе. Буде продовжено будівництво школи №27

 

  Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)