Чутки про приватизацію ДКП “Луцьктепло” - чергова маніпуляція
Сьогоднішнє чергове засідання 68-ї сесії міської ради розпочали з розгляду ситуації, що склалася на ДКП “Луцьктепло”. Працівникам, що прийшли на сесію, надали слово, аби вони сказали про свої позиції. Так, Неоніла Слюсар, Володимир Федотов від імені колективу висловили невдоволення нинішнім керівництвом підприємства й вимагали його звільнення.
Директор ДКП “Луцьктепло” Олександр Киричук пояснив, що справді ситуація на підприємстві — складна, а у зв'язку із сьогоднішньою ситуацією у нашій країні — ще важче. Проте, на його думку, невдоволення працівників викликані провокаціями окремих людей. Зокрема, він зауважив, що порівняно з іншими містами України, такі підприємства мають значно менший штат. Чисельність ДКП “Луцьктепло” складає 950 чоловік, тому розглядалось питання щодо скорочення. Можливо, це також мало місце у невдоволенні колективу. “Я звернувся до профкому, аби вони надали свої пропозиції. Протягом трьох тижнів — жодної відповіді. Станом на сьогодні жодних остаточних рішень — не прийнято”, - зауважив він.
Щодо фінансово-економічного стану підприємства зауважив, що всі відомості розміщені на інформаційних дошках й кожен має відкритий доступ. А вигадки про оборудки взагалі абсурдні, адже протягом півтора року на ДКП “Луцьктепло” працював аудит з Європейського банку реконструкції та розвитку. “Європейці гроші просто так ніколи не дають, “вивернули все” - оцінка аудиту добра. В результаті — підписана угода з ЄБРР”, - наголосив він й додав, що вся фінансова відповідальність — на керівнику, тому безґрунтовно створювати самому собі проблеми.
Ще одним поштовхом до обурення працівників підприємства стали чутки про його приватизацію. Стосовно цього Олександр Киричук пояснив, що термін кредиту відповідно до вищевказаної угоди — 13 років, а один із її пунктів унеможливлює за цей період часу якісь дії з підприємством, в тому числі, і приватизацію. Він закликав не маніпулювати такими чутками та не підбурювати людей.
Свою позицію висловив і представник “Правого сектору” В'ячеслав Бакулін, який нещодавно повернувся зі Сходу. Він підтримав ту позицію, що думками працівників маніпулюють. “Ситуація до кінця не роз'яснена. Немає підстав звільняти нинішнього директора”, - зазначив він.
Жваве обговорення це питання викликало й у депутатів. Вони переконані, що трудовий конфлікт, що виник, необхідно вирішувати відповідно до чинного законодавства, адже підприємство є одним із стратегічних об'єктів у місті, необхідно, аби лучани не постраждали від цього.
Павло Данильчук зауважив, що з людьми необхідно знайти консенсус, почути їх позицію.
“Складається враження, що відбувається рейдерське захоплення підприємства. Якщо хочете перевірити його фінансовий стан — необхідно звернутись у відповідні компетентні органи”, - звернувся він до працівників.
Міський голова Микола Романюк зауважив, що ця ситуація пов'язана загалом із нинішньою ситуацією у державі. “Є система, що заставляє нас економити енергоносії. На підприємстві є заборгованість по заробітній платі, у цьому напрямку лобіює питання у Києві голова облдержадміністрації. До того ж, впливає й те, що близько 34 млн грн — заборгованість за послуги населення”, - зауважив він.
“Зараз питання номер один — виплати заборгованості працівників, подача тепла й гарячої води у домівки лучан”, - наголосив він й висловив вдячність працівникам “Луцьктепло” за їх роботу.
Щодо керівництва підприємства зауважив, що при попередньому керівнику зупиняли роботу деякі котельні, до підприємства підключались окремі бари, кафе, таким чином, крали електроенергію. Тому було прийнято рішення про його звільнення.
Після дискусій вирішили завтра зустрітися з працівниками підприємства, аби обговорити детально ситуацію.
Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)