1. Головна
  2. Оперативна інформація

Делегація Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики завітала до Луцького замку та музею Лесі Українки у селі Колодяжне

Делегація Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики завітала до Луцького замку та  музею Лесі Українки у селі Колодяжне

Другий день триває виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: «Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації». Сьогодні, делегація Комітету, у супроводі заступника міського голови Ірини Чебелюк та директора департаменту культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, завітала до Луцького замку та Художнього музею, ознайомившись із роботою Державного історико-культурного заповідника в м. Луцьку.

Зокрема, у Замку Любарта гості нашого міста оглянули пам’ятку архітектури та містобудування Церкву Івана Богослова ХІІ ст., музей дзвонів, а також піднялись на самісіньку верхівку В’їзної вежі. Особливо присутніх вразив Художній музей та його безцінна колекція, серед якої – виставковий проєкт Олександра Дишка «Луцьк 1429. Остання столиця». Обговорено було і вагомі здобутки колективу цього музею та необхідність позитивних реформ в царині музейництва: закон про меценатство, дотаційну підтримку держави, фінансування статутного завдання по закупівлі творів мистецтва, статус музейних працівників.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Окрім того, делегація вирушила до Літературно-меморіального музею Лесі Українки у селі Колодяжне. Його завідувач Ольга Бойко провела екскурсію по експозиції, що розкриває життєвий і творчий шлях поетеси. Вона складається з двох частин – меморіальної і літературної, та розміщена у трьох приміщеннях. Літературна – в окремому приміщенні, побудованому у 1980 році.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: «Білому» Лесиному, побудованому у 1890 році для старших дітей, і батьківському – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. В них відтворено обстановку, яка була при житті Лесі Українки.

 
 
 
 
 
 
 
 

Потому, за участі делегації Комітету, відбулась конференція, під час якої присутні обговорили відзначення 150-річчя Лесі Українки, досвід культурної діяльності, пов’язаної із поетесою, стан та перспективи розвитку бібліотек у громадах, а також про реформування бібліотечної галузі.

 
 
 
 
 
 

«Справді, для нас важливо повертати в сучасний медійний простір тих, кого вважаємо українським іконостасом. Леся Українка — сучасна, сильна, високоосвітчена жінка, яка змінювала добу, у яку жила. Вона повинна повернутись у кожне помешкання. Сьогодні це можливо здійснити за допомогою мережі, науково-пізнавальних фільмів на YouTube, серіалів.

Леся Українка не повинна залишитись лише сторінкою у шкільній програмі. Ми знаємо якою вона була, на що впливала та як творила тоді ту українську ідентичність, яку сьогодні ми так старанно намагаємося відшукати та оновити», - розповіла заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)