1. Головна
  2. Оперативна інформація

Департамент культури запроваджує новий проєкт про відомих людей

Департамент культури запроваджує новий проєкт про відомих людей

Департамент культури міської ради започатковує проєкт «КУЛЬТУРА Луцька. ВІДОМІ люди», що передбачає популяризацію творчих досягнень працівників галузі, а також знайомство з людьми, які роблять значний внесок у розвиток культури Луцька.

1 квітня – день народження Мирослава Степановича СТЕФАНИШИНА, заслуженого діяча мистецтв України, почесного професора Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, композитора, диригента, фольклориста, музикознавця, лауреата обласної мистецької премії ім. Степана Кривенького.

Вітаємо Мирослава Степановича! Бажаємо міцного здоров’я,невтомного життєвого оптимізму, натхнення та добробуту.

Мирослав Степанович народився на Івано-Франківщині. З дитячих років захоплювався музикою. Після закінчення середньої школи (1945 р.) вступив в Івано-Франківське музичне училище. У 1954 році здобув вищу музичну освіту в Львівській державній консерваторії. Працював артистом вокального ансамблю при Львівському радіомовленні, артистом оркестру народних інструментів при Львівській обласній філармонії, хормейстером Волинської обласної філармонії, завідувачем музичної частини обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, старшим викладачем, завідувачем відділу музики і співів Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки, викладачем хорового диригування Луцького державного музичного училища.

Результатом багаторічної праці є його численні пісні, які стали здобутком всієї України.

З 1954 по 1984 роки твори друкувалися у 32-х збірниках; 40 пісень надруковано у листівках Будинку народної творчості. На магнітну плівку обласного радіомовлення записано понад 40 пісень, на грампластинку – 7 пісень.

Вагомим є внесок композитора у становлення і розвиток вокально-хорового жанру на Волині. З 1954 року він працював диригентом-хормейстером першого державного Волинського народного хору. Ним було створено ряд вокальних ансамблів та хорових колективів при багатьох промислових підприємствах та учбових закладах обласного центру. З 1961 по 1974 роки Мирослав Стефанишин – голова об’єднання самодіяльних композиторів Волині.

Значним є доробок М.С. Стефанишина у популяризації волинського фольклору. Він здійснив запис близько 1300 народних пісень і мелодій, які ввійшли у збірники «Пісні Волині», «Волинь у піснях», «Волинське весілля», «Народна творчість Волині». Чимало високохудожніх творів написано композитором на слова сучасних волинських поетів.

Творчий доробок М. Стефанишина складає більше 400 творів, ним зроблено понад 500 обробок, аранжувань та перекладів українських народних пісень і творів сучасних композиторів для різних ансамблів і хорів.
У жовтні 2004 року у видавництві «Терен» вийшов збірник «Життя в полоні музики й пісень». У цьому ж році він удостоєний звання лауреата обласної літературно-мистецької премії імені Степана Кривенького за вагомий внесок у справу національного та культурного відродження України, активну творчу і громадську діяльність.

У листопаді 2006 року Указом Президента України М.С. Стефанишину присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

 

Департамент культури