Депутати міської ради ухвалили звернення до Верховної Ради України щодо обмеження використання поліетиленових пакетів
За словами депутата міської ради Павла Данильчука, проект звернення має врегулювати на законодавчому рівні обмеження використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів, якими переповнений полігон у селищі Брище. Крім того, варто звернутися до суб'єктів підприємницької діяльності, аби вони поступово замінювали використання поліетиленових пакетів на альтернативні біологічні чи паперові еко- торбини. На що Микола Дендіберін зауважив, що заборонити ми можемо, але у нас нема виробництва паперових пакетів і нам потрібно піднімати економіку.
“А для цього варто організувати інформаційно-просвітницьку роботу в навчальних закладах нашого міста”, - підсумував Павло Данильчук.
“Адже поліетиленові пакети є серйозною проблемою для навколишнього середовища. В багатьох країнах світу вже зрозуміли шкідливий вплив полімерних відходів на довкілля і вживають відповідні заходи.
Ситуація навколо полімерних пакетів, яка склалася на сьогодні в Україні, унеможливлює забезпечення належного стану благоустрою та екологічної безпеки.
Екологічна проблема, пов’язана із використанням та утилізацією пакетів одноразового використання, що виготовляються повністю чи частково із полімерів не є новою та потребує негайного правового регулювання.
При горінні вищезгаданих сполук виділяється велика кількість токсичних речовин, що здійснює негативний вплив на здоров’я людини: порушення імунної системи, зниження репродуктивної функції, підвищення ризиків онкологічних захворювань, тощо.
Окрім цього, такі вироби завдають невиправної шкоди навколишньому природному середовищу: засмічення населених пунктів, узбічь доріг, лісів, земель, поверхневих та підземних вод, моря, загибелі представників тваринного світу тощо.
Згідно з даними статистики, щорічно в країнах-членах Європейського союзу використовуються більше 800 тисяч тон одноразових поліетиленових пакетів. Так, щорічно середньостатистичний громадянин ЄС використовує приблизно 190 поліетиленових пакетів. І лише близько 6% від їх загального числа пізніше були направлені на переробку. В Україні на людину щорічно доводиться більше 500 викинутих поліетиленових пакетів.
Законодавством України не передбачено право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також встановлювати відповідальність за такі порушення.
Таким чином, питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів повинно, насамперед, вирішуватися централізовано на державному рівні. Враховуючи зазначене, Луцька міська рада звертається до Верховної Ради України з проханням вирішити питання заборони та використання поліетиленових пакетів на законодавчому рівні”, - йдеться у зверненні.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)