1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати міської ради заслухали інформацію про Програму економічного і соціального розвитку міста Луцька на 2018-2019 роки

Завтра відбудеться засідання 37-ї сесії міської ради. Напередодні ж на своє засідання зібралися члени постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту. Участь у її роботі взяли Микола Федик, Юлія Дацюк, Олександр Волинець, Микола Романюк, Павло Данильчук та Євгеній Ткачук.

Першим питанням порядку денного було: “Про Програму економічного і соціального розвитку міста Луцька на 2018-2019 роки”. Доповідачем виступив директор департаменту економічної політики Олександр Озінович.

За його словами, до документа включено проекти, які планується реалізувати у найближчі два роки. Він наголосив, що планують збільшити кількість місць у дошкільних навчальних закладах. Досягнути збільшення завдяки відновленню роботи ДНЗ на вулиці Ярощука, 23, де нині розміщений міський центр зайнятості. Також у планах - відкриття додаткових груп у ДНЗ № 17 та 20.

Олександр Озінович наголосив, що планується зведення нового дитячого садочка у Привокзальному районі, де будуватимуть новий житловий квартал. Крім того, одне з приміщень школи-інтернату на вулиці Дубнівській теж планують переобладнати під дитсадок.

У планах міської влади й добудова школи № 27 у 55-му мікрорайоні.

Йшла мова й про розбудову амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Зараз триває реконструкція амбулаторії у мікрорайоні Вересневе. У планах - розширення амбулаторії на вулиці Бенделіані. Хочуть створити амбулаторію й у районі вулиці Рівненської.

Запитання до доповідача виникли у Юлії Дацюк, Олександра Волинця, Миколи Федіка та Миколи Романюка.

Потому присутні розглянули питання “Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2015 №2/10 із внесеними змінами”. Так, за словами директора департаменту ЦНАП Лариса Карп'як, вони хочуть збільшити штат установи. Так, планують взяти на роботу прибиральників приміщення. Своє рішення вона мотивувала тим, що тендер на прибирання приміщення ЦНАПу виграло київське підприємство, однак вони й так не приступили до виконання своїх обов'язків. Нині ж, для прибирання установи найняли працівників.

Крім того, дві штатні одиниці введуть й у департаменті економічної політики.

Також члени комісії підтримали Програму профілактики рецидивної злочинності та правопорушень у м. Луцьку на 2018-2020 року. В.о. начальника Луцького МРВ з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінітерства юстиції Руслан Галецький поінформував, що нині триває реформа органів внутрішніх справ. У її рамках створюються центри пробації, метою діяльності яких є профілактика злочинності, робота з неповнолітніми, особами, які звільнилися з місць позбавлення волі щодо повторної злочинності.

Він зауважив, що, на жаль, коштів, які виділяє держава недостатньо для нормального функціонування. Тому вони напрацювали програму, аби залучити кошти міського бюджету на проведення профілактично-попереджувальної роботи.

За його словами, робота центру пробації важлива. На обліку у них перебуває більше 500 осіб. Минулоріч проведено роботу з більш, ніж тисячою громадян, які були засуджені за різні злочини. Результати роботи помітні, адже повторні злочини скоїли лише близько двох відсотків раніше засуджених громадян.

Розглянули члени комісії й питання “Про звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету законів”. Авторами документу виступили голови депутатських фракцій ВО “Свобода” Микола Федік та “Громадський рух “Народний контроль” Павло Данильчук.

Микола Федік зауважив, що прийняття парламентом сусідньої країни цих законів є абсурдним. Він зауважив, що цим зверненням хочуть керівництво держави спонукати до активних дій. На його переконання, наші дипломати повинні проявити чітку позицію. Микола Федік вважає, що ці закони стали продовженням рішення про визнання геноцидом польського населення під час Волинської трагедії. Він переконаний, що тоді наші дипломати мали б жорстко відреагувати, а так ми не висловили протесту і польські депутати відчули нашу слабинку і продовжують тиснути на українців.

Підтримав свого колегу й Павло Данильчук і назвав ці закони абсурдними. За його словами, тепер кожного, хто позитивно висловлювався про Бандеру чи націоналістичний рух можуть арештувати під час поїздки у Польщу.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)