Депутати підтримали пропозицію державно-приватного партнерства щодо реставрації Гостинного двору Прайзлерів
Під час 41-ї сесії Луцької міської ради депутати розглянули кілька питань економічного блоку. Насамперед, схвалили звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку Луцької міської територіальної громади за 2022 рік та затвердили Програму розвитку комунальної інфраструктури громади на 2023–2025 роки. Крім того, внесли зміни у нову редакцію Положення про департамент економічної політики Луцької міської ради та в план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2023 рік.
У ході пленарного засідання депутати також докладно обговорили і зрештою підтримали пропозицію про здійснення державно-приватного партнерства щодо проєкту «Реставрація з пристосуванням та управлінням нежитловим приміщенням по вул. Кафедральна, 4 в місті Луцьку». Нагадаємо, що йдеться про відновлення історичної будівлі, відомої як Гостинний двір Прайзлерів. На доцільності саме такої форми роботи детально зупинився Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Він, зокрема, зазначив, що згаданий проєкт був оприлюднений ще у 2020 році як складова частина 10 кроків щодо відновлення життя в Старому Місті. Їх метою було залучення інвестицій, приваблення туристів та наведення порядку у господарській частині – зокрема, з вулицями, фасадами будинків. “Частина запланованого була виконана, частину не встигли зробити в силу різних причин, в тому числі, пандемії і воєнних дій. Але наявність у Старому місті відповідних закладів – готелів, кафе, ресторанів, куди б туристи та лучани могли приїхати або прийти, сприятиме розвитку Луцька. Тому що дуже часто, обговорюючи туристичний потенціал, ми кажемо, що він у нас не розкритий. Але якщо в Старому місті не буде жодного такого закладу, його туристичний потенціал ми так і не розкриємо”, – сказав Ігор Поліщук.
Міський голова звернув увагу на те, що сьогодні Луцьк має шанс привабити туристів, оскільки українці шукають нові історичні куточки. А для цього потрібно зробити територію навколо Старого міста цікавою для гостей. Тим більше, що цієї весни після реконструкції планується відкриття підземелля. “Тож здійснення державно-приватного партнерства сприятиме тому, що життя в Старому місті буде пожвавлюватися, територія стане цікавою для туристів, а бюджет громади отримає додаткові кошти, оскільки після завершення війни туризм обіцяє стати одним із дуже перспективних напрямків економічного росту в нашій громаді”, – сказав міський голова.
Щодо інших шляхів використання приміщення на вулиці Кафедральній,4, Ігор Поліщук підкреслив, що всі вони ведуть до повної втрати контролю над ним. “Не дай Боже, власник не буде його ремонтувати, воно буде завалюватися, ми ніяким чином не зможемо на це повпливати. Те ж саме можна сказати і про оренду. Ми можемо здати в оренду, і людина відкриє якийсь магазин одягу або щось інше, не зовсім доречне для цієї території. Тим часом спосіб державно-приватного партнерства дає змогу визначити функціональне призначення. А я хочу сказати, що функціональне призначення повертається до історичної функції цього приміщення – гостинний двір Прайзлерів. Це був своєрідний готель з місцем, де люди могли харчуватися, і так далі. Ми прогнозуємо, що в подальшому там також буде готель, ресторан, хостел, кафе, сувенірна крамниця. Разом з тим, місто зможе отримувати кошти в бюджет за оренду цього приміщення. І реконструкція, і реставрація, тому що це пам’ятка, буде виконана коштом того, хто виграє конкурс в результаті цього державно-приватного партнерства”, – продовжив Ігор Поліщук.
Міський голова нагадав депутатам, що вони отримали технічний звіт і поінформовані про стан приміщення. “Думаю, ви могли з ним ознайомитися, побачити, що приміщення перебуває не в передаварійному стані, а в аварійному. Два тижні тому нам надійшов лист від директора заповідника “Старий Луцьк” Павла Рудецького щодо того, що в найближчий час може завалитися балкон, тобто приміщення потрібно рятувати. Коли у 2018 році воно перейшло до нас з обласної комунальної власності, ми попросили будівельників приблизно прорахувати вартість реставрації. На момент 2018 року це було 40-50 млн грн. Враховуючи інфляційні процеси, ріст курсу валюти і все інше, можна зрозуміти, що сьогодні вартість буде абсолютно непідйомною для нашого бюджету. Тому наразі, на нашу думку, державно-приватне партнерство – це найкращий варіант зберегти приміщення, надати йому функціонального призначення і пожвавити життя в Старому місті”, – підсумував міський голова.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 724727)