1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати прийняли Програму впорядкування МАФів та тимчасових споруд у Луцьку на 2020 рік

Статус обласного центру міста Луцька вимагає відповідального ставлення до збереження історично складеного та формування сучасного міського середовища. Відтак, черговим рішенням, прийнятим сьогодні під час пленарного засідання 66-ї сесії міської ради, стало «Про Програму впорядкування малих архітектурних форм, тимчасових споруд, металевих та дерев’яних конструкцій в територіальній громаді міста Луцька на 2020 рік».

Ситуація, що склалася останнім часом в місті з розміщенням тимчасових споруд, окреслила коло проблем, які потребують вирішення. Значна частина малих архітектурних форм, тимчасових споруд, металевих та дерев’яних конструкцій, встановлені на території громади без дозвільних документів - паспорта прив’язки, договорів оренди землі, або термін дії яких закінчився. Зовнішній вигляд таких павільйонів, кіосків, гаражів, сараїв, парканів, шлагбаумів, обмежувачів руху створює непривабливий, захаращений вигляд міста, прилегла територія часто засмічена твердими побутовими відходами, об’єкти розташовані на зелених чи охоронних зонах.

Департаментом муніципальної варти Луцької міської ради, починаючи з жовтня 2015 року проводиться активна робота щодо контролю за розміщенням та демонтажу незаконно розміщених малих архітектурних форм, тимчасових споруд та конструкцій. За цей час в місті демонтовано силами департаменту муніципальної варти, а також власниками добровільно, понад 2200 тимчасових споруд та конструкцій.

«Орієнтовно місяць тому закінчився новий етап перевірок тимчасових споруд у місті Луцьку. На наступне засідання виконавчого комітету буде винесено чергову порцію незаконних споруд. Робити це повулично та планувати надзвичайно важко, адже ми не можемо передбачити майбутні встановлення незаконних споруд», - зазначив радник міського голови Ігор Поліщук.

Реалізація у 2020 році завдань та заходів Програми за рахунок коштів бюджету територіальної громади міста сприятиме виконанню делегованих повноважень департаменту муніципальної варти в сфері покращення благоустрою в територіальній громаді міста Луцька. Зокрема:

  • контролю за розміщенням тимчасових споруд, металевих і дерев’яних конструкцій, гаражів, сараїв, кіосків, МАФів, парканів, шлагбаумів, обмежувачів руху на території громади;
  • демонтажу тимчасових споруд, що розміщені з порушенням Правил розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Луцька, затверджених рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 06.12.2018 № 804-1.

Демонтовані об’єкти будуть перевозитись на майданчик для тимчасового зберігання, та видаватимуться власнику після оплати ним збитків, понесених під час проведення демонтажу, перевезення, розвантаження та зберігання. Якщо власник протягом 90 календарних днів не звернеться до департаменту муніципальної варти щодо її повернення, така споруда буде здана на металобрухт. Кошти від утилізації перераховуватимуться на цільовий фонд бюджету територіальної громади міста.

Металеві паркани, огорожі, стовпці, запірні планки, шлагбауми, юніпаркери тощо утилізовуватимуться шляхом здачі на металобрухт протягом 15 днів з дати демонтажу. З метою зменшення навантаження на міський бюджет та у зв’язку з відсутністю потреби зберігати дерев’яні сараї, дерев’яні паркани, такі об’єкти можуть перевозитись після демонтажу на сміттєзвалище.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)