Депутати прийняли звернення до Президента та Прем’єр-міністра України щодо реформування галузі охорони здоров’я
У своєму виступі Ігор Поліщук розповів, що на сьогоднішній день є велика різниця між заробітною платою лікарів загальної практики-сімейної медицини та лікарів, що надають вторинну медичну допомогу. Адже, по Луцьку різниця в зарплаті є колосальною — 17 тисяч грн (заробітна плата первинної ланки) проти 5 900 грн. На нашу думку, це катастрофічно низька оплата за таку складну роботу з хворими, роботу в нічну зміну. Це призводить до відтоку кадрів та виїзду професійних лікарів за кордон.
Враховуючи сьогоднішній стан речей, в наступному році буде нестача кадрів, адже тих спеціалістів, які незабаром виходять на пенсію, не буде кому замінити.
Ігор Поліщук зазначив, що до 1 квітня 2019 року ми матимемо медичну субвенцію, потім вторинна ланка не буде фінансуватися. Як, наприклад, не фінансуватиметься реанімація, що є базовою потребою. Адже не кожна людина має змогу оплатити надані їй медичні послуги. Він сказав, що в цьому році міська рада виділила 50 млн грн для фінансування медичної галузі, проте є недофінансування на суму 17 млн 770 тис. грн. Яким чином ці кошти відшкодовуватимуться - незрозуміло.
Тож звернення Луцької ради міської щодо реформування галузі охорони здоров’я до Президента Україна та Прем’єр-міністра України має на меті - забезпечити справедливість та гідну заробітну плату медичним працівникам та покращення якості медичного обслуговування населення.
Проєкт рішення був підтриманий депутатами з внесеними в нього змінами та поправками.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)