Депутати затвердили програму підтримки ДКП «Луцьктепло» на 2021 рік
Сьогодні під час 8-ої позачергової сесії міської ради депутати затвердили програму підтримки ДКП “Луцьктепло” на 2021 рік.
Директор підприємства Іван Скорупський повідомив, що фінансування Програми складає 208, 8 млн грн. “Зокрема, кошти будуть спрямовані на погашення кредитних зобов'язань та сплати місцевого внеску по кредитній угоді з Євробанком, видатки на погашення заборгованості за Мировою Угодою між ТОВ «Тепелен», сплата за оренду котельні на Карбишева, сплата коштів по енергетичному блоці. Також буде здійснена реконструкція теплових мереж, створено геоінформаційну систему централізованого теплопостачання”, - поінформував він.
Іван Скорупський наголосив, що 15 березня поточного року міський раді необхідно сплатити понад 16 млн грн відповідно до кредитної угоди з ЄБРР. Проєкт Програми проходить довготривале погодження у Антимонопольному комітеті, зокрема, за словами директора ДКП “Луцьктепло”, вже є погодження висновку до Програми від усіх департаментів Антимонопольного комітету.
Обговорили депутати й ситуацію з орендою котельні на Карбишева, що забезпечує тепловою енергією жителів 33 та 40 мікрорайонів Луцька. На сьогодні, альтернативи вироблення теплової енергії для забезпечення такої кількості житлових будинків немає.
«На початку 2000-х років котельня на вулиці Карбишева була відчужена із комунальної власності міста. Ще за каденції Богдана Шиби вживалися заходи щодо оскарження рішення про продаж котельні в судах всіх інстанцій. Але суди Луцька міська рада програла. Сьогодні ми можемо поставити питання про придбання цієї котельні назад, але повинні розуміти, що ця сума буде непідйомною для бюджету міста. Тому за відсутності альтернативи подачі опалення у ті мікрорайони, які обслуговує ця котельня, ми змушені й надалі брати її в оренду», - зауважив міський голова Ігор Поліщук.
“Заходи, які зараз впроваджуються, — встановлення ІТП - дають можливість проаналізувати фактичне споживання теплової енергії, навантаження та варіанти щодо альтернативного джерела”, - додав Іван Скорупський.
Вирішено ситуацію з заборгованістю перед працівниками підприємства, на сьогодні вона відсутня. Зараз ДКП “Луцьктепло” має значну заборгованість перед НАК “Нафтогаз Україна”, це понад 300 млн грн. “Всі кошти, що поступають на підприємство, розчеплюються за наступним алгоритмом: 70% - забирає НАК “Нафотогаз Україна”, 10 % - “Волиньгаз”, 20 % залишається на підтримку господарської діяльності”, - зауважив Іван Скорупський.
Міський голова Ігор Поліщук у своєму виступі наголосив, що всі підприємства теплокомуненерго в Україні перебувають у жахливому стані. І якщо проаналізувати фінансову підтримку з міських бюджетів, то “Луцьктепло” - не найгірше. За словами міського голови, є кілька причин такого стану: тарифна політика держави, неадекватна політика ціни на газ, серйозна заборгованість населення та юридичних осіб за послуги з теплопостачання ( у Луцьку такий борг на сьогодні (без врахування плати за лютий) становить 130 млн грн), борги попередніх років.
Підприємство веде претензійно-позовну роботу з боржниками, але законодавство таке, що не завжди дає позитивний результат. Тож Ігор Поліщук запропонував депутатам долучитися до роботи з боржниками у своїх округах, закликав надавати пропозиції щодо підтримки підприємства.
“Ми будемо долучатися до будь-яких слушних пропозицій, які зможуть покращити стан підприємства “Луцьктепло” та підтримувати їх”, - підсумував міський голова.
За результатами голосування, депутати затвердили Програму підтримки ДКП “Луцьктепло” на 2021 рік.
Окрім цього, внесли зміни до бюджету Луцької міської територіальної громади на 2021 рік та підтримали проєкт рішення “Про передачу майна, набутого під час реалізації проєкту «Оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька» .
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)