Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад
Наприкінці квітня відбувся форум «Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад». Метою проведення форуму було обговорення та поширення досвіду цифрової трансформації в органах місцевого самоврядування.
Один із пріоритетів Мінцифри — активна цифровізація регіонів. Мета — зробити Україну найзручнішою країною у світі з погляду отримання послуг для громадян та бізнесу. Задля цього запроваджена посада CDTO, щоб цифрові реформи рухалися швидше та ефективніше. CDTO — це менеджери з розвитку своїх регіонів та громад.
Під час форуму CDTO ОВА та цифрові лідери громад поспілкувалися з представниками уряду, обговорили пріоритетні проєкти 2024 року та цифрові рішення, які можна ініціювати у своїх громадах і регіонах.
Лідерство у цифровізації повинні мати державні інституції, що і було продемонстровано на форумі. Учасники форуму ознайомились з напрямками розвитку цифровізації у таких ключових сферах:
• Цифрові інструменти у освітній, медичній, соціальній та фінансовій сферах
• Цифрова економіка і цифрові послуги
• Кібербезпека та кіберстійкість
• Розвиток людського капіталу та державні програми для цього
• Естонський досвід із розвитку цифрової трансформації у малому місті.
Учасники форуму мали можливість інтерактивної взаємодії у групах, де обговорювали успішні реалізовані цифрові проєкти громад. По завершенню представлення були проаналізовані результати, відбувся обмін думками та ідеями. Після обговорень кожна група представила учасникам форуму цифрові кейси, які можна ініціювати на місцевому рівні.
На форумі був представлений досвід муніципалітету Сауе (Естонія), який представив Індрек Еенсаар, керівник Департаменту Інновацій, який долучився онлайн до форуму. Він наголосив на важливості підтримувати жителів громад під час впровадження цифрових проєктів.
Крім того, під час Digital Power Summit 2024 презентували пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України. Його мета — визначити рівень цифрових послуг і стан діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України. Для вимірювання Індексу використали такі показники:
• цифрова економіка в ТГ
• розвиток цифрових навичок населення
• цифрова інфраструктура
• цифровізація публічних послуг
• цифрова трансформація ОМС
Інформація для Індексу була надана громадами у форматі самооцінки. Ознайомитися з першим пілотним Індексом цифрової трансформації територіальних громад України можна за посиланням на бета-версії вебплатформи Цифрова громада.
Луцька міська територіальна громада посіла 9 місце серед 100 найкращих цифрових громад. Кожна цифрова громада, яка увійшла до топ 100 цифрових громад, отримала почесну відзнаку — подяку команді муніципалітету за лідерство в цифровізації громади та впровадження інноваційних рішень, що сприяють покращенню ефективності роботи влади та якості життя мешканців громади.
Форум був ініційований Міністерством цифрової трансформації та швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.
Луцьку міську територіальну громаду на форумі представляла Наталія Хмель — заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій.
Соцмережі ініціаторів форуму:
Мінцифра: https://www.facebook.com/mintsyfra
Фонд Східна Європа: https://www.facebook.com/eef.org.ua
Програма EGAP: https://www.facebook.com/EGAPUkraine/
Управління інформаційно-комунікаційних технологій