1. Головна
  2. Оперативна інформація

Дії роботавця при настанні нещасного випадку     

На виконання вимог п. 10 “Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, передбачених пунктом 37 цього Порядку), зобов’язаний:

1) протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок до Луцького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області;

2) протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.

На виконання вимог п. 36, 37 “Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232:

1) спеціальному розслідуванню підлягають:

нещасні випадки із смертельними наслідками;

- групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками, незалежно від ступеня тяжкості отриманих ними травм;

- випадки смерті працівників на підприємстві;

- випадки зникнення працівників під час виконання трудових (посадових) обов’язків;

- нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого.

2) Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, випадок смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків роботодавець зобов’язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2:

- Управління Держпраці у Волинській області за місцезнаходженням підприємства;

- органові прокуратури за місцем настання нещасного випадку;

- Фондові за місцезнаходженням підприємства;

- органові управління підприємства (у разі його відсутності — місцевій держадміністрації).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1654 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій,фізичними особами, які використовують найману працю щодо несвоєчасного інформування про нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві;  тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, відповідно до вимог ч. 2 ст. 1654  КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених ч. 1 ст. 1654 і, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Отримати консультацію з питань профілактики виробничого травматизму та з питань охорони праці Ви можете за тел. (0332) 78-00-96 або в Луцькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області за адресою: 43026 вул. Кравчука, 22 В м. Луцьк.

 

Луцьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області