1. Головна
  2. Оперативна інформація

“ДКП “Луцьктепло” буде працювати та розвиватися”, - секретар міської ради Григорій Пустовіт

Сьогодні члени виконавчого комітету зібралися на чергове засіданння. У порядку денному - близько 70 питань.

Першим заслухали інформацію про роботу державного комунального підприємства “Луцьктепло” за 2016-2019 роки. Як відомо, у 2016-му році підприємство очолила Валентина Малютіна. Сьогодні вона звітувала про зроблене за цей період, а також про основні проблеми та перспективи розвитку підприємства.

За словами Валентини Малютіної, ДКП “Луцьктепло” є підприємством- монополістом у галузі постачання теплової енергії у місті Луцьку. На виконання постанови НКРЕКП від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах теплопостачання», ДКП «Луцьктепло» перейшло під регулювання Волинської ОДА щодо здійснення ліцензування та до виконавчого комітету Луцької міської ради щодо встановлення тарифів.

Теплопостачання міста забезпечують п’ять теплових районів, в один з яких виділена орендована котельня по вул.Карбишева, 2, також газова та електрослужба, служба КВП та А та енергоменеджменту, автослужба та метрологічна служба, служба хімводопідготовки та виробничо-налагоджувальна лабораторія, аварійно-диспетчерська служба. Функціонує також дільниця повірки засобів обліку води та інші структурні підрозділи.

На початок 2019 року ДКП «Луцьктепло» експлуатує 53 власних котельні, 35 з яких працюють постійно, 18 - у сезонному режимі. У котельнях встановлені 180 котлів (станом на 01.01.2019). В процесі теплопостачання беруть участь також 53 центральні теплові пункти.

Встановлене теплове навантаження усіх котельних підприємства складає 701,187 Гкал/год. Максимальне приєднане теплове навантаження об’єктів теплоспоживання складає 335,415 Гкал/год., що становить лише 47,84% виробничих потужностей.

Потребує також вирішення питання переведення споживачів на автономні системи опалення та ліквідація інших 5-ти неефективних котельних (вул. Г.Гулевичівни, 12, Ковельська, 150, Тарасова, 41, Ціолковського, 17а, Шевченка, 40), де відбулось значне скорочення реалізації теплової енергії. Відповідне звернення спрямоване до міської ради, на що отримана відповідь про розробку Департаментом ЖКГ програми, необхідної для вирішення питання відключення споживачів від мережі централізованого опалення після закінчення опалювального сезону (лист від 15.02.2019 №1.1-13/855/2019).

В рамках реалізації Проекту реконструкції системи централізованого постачання, у співпраці з ЄБРР, закінчене будівництво котельні на альтернативному виді палива (деревній щепі) потужністю 5 Мвт по вул.Боженка, 32. На даний час проходить оформлення необхідних дозвільних документів та отримання екологічних висновків. Після введення в експлуатацію планується забезпечувати потреби мешканців мікрорайону ЛПЗ у гарячій воді, а це біля 12% усіх споживачів міста, в міжопалювальний період без використання природного газу.

Підприємство експлуатує мережі теплопостачання загальною протяжністю понад 132 км (у двотрубному вимірі), більше 82% яких експлуатуються понад 20 років. Через значний знос, стан ізоляції та залізобетонних конструкцій тепломережі не відповідають нормативним вимогам, що призводить до непродуктивних витрат та зниження надійності роботи. Впливає на втрати також періодичне заливання каналів водою та стоками із суміжних комунікацій та ґрунтовими водами.

Із загальної протяжності теплових мереж підприємства лише 16,6 км (12,5%) трубопроводів прокладені з попередньо ізольованих труб, нормативний термін експлуатації яких перевищує 25 років.

Додатково, в рамках реалізації Проекту модернізації системи централізованого теплопостачання міста, у співпраці з ЄБРР замінено на попередньоізольовані 10908,34 м.п. трубопроводів, на що використано 92405,26 тис.грн. кредитних коштів.

Варто зазначити, що міська рада, як безпосередній власник підприємства, має право проводити перевірки діяльності комунальних підприємств. Такі перевірки були проведені й на ДКП “Луцьктепло”. Про їх результати  присутніх поінформували начальник відділу кадрової роботи та нагород міської ради Віра Гудима та заступник начальника відділу економічного розвитку департаменту економічної політики Сергій Дмитрук. Зокрема, були виявлені порушення у сфері ведення кадрового забезпечення та документообігу, суттєві невідповідності у назвах посад. Також були зафіксовані численні порушення у сфері фінансової діяльності підприємства, порушення норм трудового законодавства. 

На підтримку директора ДКП “Луцьктепло” виступили голова профспілки підприємства Неоніла Слюсар, а також депутати Павло Данильчук та Алла Надточій.

“За останні два роки, починаючи із 2017-го, з міського бюджету на підтримку ДКП “Луцьктепло” було спрямовано більше 79 мільйонів гривень. Такої потужної фінансової підтримки підприємство не мало за попередні 10 років. Окрім того, кредитні зобов’язання по співпраці із Європейським банком реконструкції та розвитку також будуть покриватися з міського бюджету. Після проведеної перевірки, аби достовірно розібратися у ситуації, буде ініційовано інші перевірки, зокрема, органами прокуратури та державного аудиту. Зі свого боку, ми гарантуємо, що підприємство продовжуватиме свою роботу, надаватиме якісні послуги населенню та промисловості міста. Ми докладемо усіх зусиль, аби продовжувати співпрацю із міжнародними фінансовими інституціями”, - наголосив виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт.

У підсумку члени виконкому не підтримали проект рішення.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)