До 18 жовтня керівники департаментів, управлінь та комунальних підприємств мають надати розрахунки необхідних коштів на 2020 рік
Про особливості формування проєкту бюджету міста на 2020 рік та завдання по завершенню 2019 року сьогодні під час оперативної наради доповіла директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова.
Вона повідомила, що 15 вересня 2019 року Кабінетом Міністрів України внесено до Верховної Ради України проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та проєкт Закону України «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України». У зв’язку з цим, департаментом фінансів та бюджету підготовлено розпорядження міського голови: «Про організацію складання проєкту бюджету міста Луцька на 2020 рік».
Лілія Єлова наголосила, що з 1 січня 2020 року призупиняється зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування у зв’язку із зарахуванням цих надходжень до дорожнього фонду. У поточному році план надходжень по акцизу на пальне становить 44 млн грн.
Дорожній фонд у проєкті держбюджету для Волинської області передбачено в сумі 738,4 млн грн. Це на 66,5 % більше, ніж у поточному. Реверсна дотація – тобто вилучення зростає з 67,3 млн грн до майже 87 млн грн, ріст на 19,6 млн грн або 29,2 %.
Індекс споживчих цін на 2020 рік встановлений на рівні 6%. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2020 року становитиме 4 723 грн (+13,2% до попереднього року). Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2020 року – 2 102 грн (+9,4% до попереднього року).
Прожитковий мінімум у 2020 році підвищуватиметься темпами, що на 2 відсоткових пункти перевищують показник прогнозного індексу споживчих цін на 2020 рік, і складе з 1 січня 2020 року - 2027 грн, з 1 липня – 2118 грн, з 1 грудня — 2189 грн.
Видатки загального фонду на оплату бюджетними установами та організаціями комунальних послуг та енергоносіїв розраховуються з урахуванням коефіцієнту 1,84 у 2020 році. Обсяг освітньої субвенції визначено з урахуванням зміни чисельності учнів закладів загальної середньої освіти в сумі 351,6 млн грн, що на 44,1 млн грн, або 14,3% більше обсягу поточного року. Разом з тим, потреба у освітній субвенції на поточний рік становить 321 млн. грн. Відповідно, ріст субвенції вже складе не 14,3%, а 9,5%.
Видатки на реалізацію програми медичних гарантій для первинної медичної допомоги й надалі здійснюватимуться за рахунок коштів Національної служби охорони здоров'я.
До 1 квітня 2020 року збережено надання медичної субвенції з державного бюджету в сумі 42 млн грн.
З 2020 року надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, а також виплати допомог сім’ям з дітьми не передбачається. Видатки на ці цілі здійснюватимуться Міністерством соціальної політики за окремою бюджетною програмою.
Лілія Єлова зауважила, що головним розпорядникам коштів необхідно провести розрахунок потреби в коштах для забезпечення функціонування закладів бюджетної сфери, утримання міста та проведення робіт капітального характеру. Форми розрахунків не змінені. Потребу за рахунок коштів бюджету розвитку необхідно подати згідно пріоритетності робіт, з визначенням орієнтовного обсягу та видів робіт.
Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт акцентував увагу усіх присутніх на тому, щоб до 18 жовтня керівники департаментів, управлінь та комунальних підприємств надали розрахунки необхідних коштів на 2020 рік.
“Такого взагалі не повинно бути, щоб хтось не встиг подати розрахунки. Ще раз зберіться в себе в департаментах, управліннях, комунальних підприємствах та врахуйте всі чинники, все, що необхідно та надавайте свої пропозиції. В першу чергу, подаєте найголовніше, а далі таке, що може потерпіти”, - зазначив Григорій Пустовіт.
Також Лілія Єлова зауважила, що, враховуючи рішення Прилуцької сільської та Луцької міської рад “Про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста Луцька”, до бюджету міста будуть включені доходи та видатки об`єднаної територіальної громади Прилуцької сільської ради після приєднання.
Окрім того, вона озвучила завдання, які повинні виконати головні розпорядники коштів до кінця поточного року. Зокрема, їх необхідно проаналізувати взяті фінансові зобов’язання з метою недопущення заборгованості на кінець 2019 року, переглянути кошториси бюджетних установ, проаналізувати використання коштів за всіма статтями видатків, а також прискорити використання коштів субвенцій.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)