До Луцька завітали офіційні спостерігачі від Міжнародного республіканського інституту (МРІ)
Сьогодні відбулася зустріч секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта із офіційними спостерігачами на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року від Міжнародного республіканського інституту. У спілкуванні взяли участь офіційний спостерігач, колишній радник МЗС Канади Шувалой Маджумдар, міжнародний спостерігач, директор представництва МРІ у Варшаві Джейсон Ворледж, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Гальченко.
Шувалой Маджумдар розповів, що основна мета перебування у Луцьку - спостереження за підготовкою та проведенням позачергових виборів народних депутатів України у Луцьку та у Волинській області. Сьогодні вперше він побував у нашому місті, поділився першими позитивними враженнями.
В свою чергу Джейсон Ворледж передав вітання від колег із Польщі, які активно цікавляться демократичними процесами в Україні.
Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував спостерігачам від Міжнародного республіканського інституту за візит до Луцька. “Між депутатами Луцької міської ради та МРІ склалася гарна співпраця. Спільно із представниками Інституту ми організовували багато цікавих та корисних проектів, спрямованих на розвиток демократії у суспільстві. Депутати із Луцька та різних куточків України мали можливість вивчати іноземний досвід”, -зазначив він.
За словами Григорія Пустовіта, як орган місцевого самоврядування, Луцька міська рада має безпосереднє відношення до організації виборчого процесу. У Луцьку зареєстровано 153 тисячі 527 виборців. Аби усі вони реалізували своє виборче право, ми повинні організувати роботу Окружної виборчої комісії та дільничних виборчих комісій.
“У нашому місті створено 83 виборчі дільниці. З них 74 - на постійній основі, 9 спеціальних виборчих дільниць, які створюються на базі лікувальних закладів та 1 на тимчасовій основі (Луцький слідчий ізолятор). Окружній виборчій комісії надано приміщення в у головному корпусі міської ради. Для проведення розширених нарад члени комісії можуть використовувати сесійний зал міської ради.
Відповідно до законодавства України, службовці органів місцевого самоврядування не мають права, проводити агітаційну роботу, тримати агітаційну продукцію на робочому місці”, -наголосив виконувач повноважень міського голови.
Кожна виборча дільниця забезпечена необхідною оргтехнікою- комп’ютерами, засобами зв’язку. Окрім цього, виборчі дільниці забезпечені аптечками, канцелярією та іншими необхідним речами. За кожною дільницею закріплена відповідальна особа з числа працівників міської ради, яка здійснює моніторинг цих приміщень.
Спостерігачі цікавилися, наскільки великою є явка виборців на дільницях у Луцьку та по області, яким чином відбувається комунікація між кандидатом та виборцями та загалом політичними настроями, очікуваннями від майбутніх виборів до Парламенту.
“Сподіваємось, що позачергові вибори народних депутатів України відбудуться максимально демократично, без порушень. Прагнемо до того, аби ця виборча кампанія стала найдемократичнішою за останні роки”, - на завершення зустрічі акцентував Григорій Пустовіт.
На завершення учасники зустрічі вирушили до фотостенду “Герої Небесної Сотні — загинули за єдність України”, аби вшанувати пам’ять усіх, хто віддав своє життя у боротьбі проти російських окупантів.
Довідково:
Міжнародний республіканський інститут (МРI) – міжнародна неприбуткова непартійна організація з розвитку свободи та утвердження демократії у світі, заснована в 1983 році. Інститут здійснює свою діяльність в більш ніж 100 країнах світу — в Африці, Азії, Європі, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також на Близькому Сході. На даний час функціонують офіси організації в 40 країнах світу.
З 1994 року Міжнародний республіканський інститут (МРІ) розпочав співпрацю з Україною для просування належного врядування, зміцнення державних і громадських інститутів та об’єднання зусиль у країні на етапі перехідної демократії. Зосереджуючи свою діяльність на регіональному та місцевому рівнях, МРІ працює з місцевими партійними осередками, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування по всій території країни в рамках програм, що фінансуються Міністерством закордонних справ та торгівлі Канади (Global Affairs Canada), Національним фондом на підтримку демократії та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки довготерміновій та сталій роботі в Україні, МРІ створив потужну мережу українських експертів, громадських організацій та зацікавлених сторін, з якими співпрацює з метою надання конкретної допомоги у відповідності до місцевих умов та мінливого політичного середовища.
МРІ в Україні розробив освітню платформу он-лайн навчання для українських громадян, які прагнуть дізнатися більше про роботу своєї влади, принципи демократії та передові практики належного врядування в Україні. Ця Платформа покликана забезпечити практичні знання про те, як реалізувати демократичні принципи доступності, підзвітності, ефективності, інклюзивності, оперативності та прозорості для всіх громадян і державних службовців в Україні шляхом проведення онлайн-семінарів, надання можливості реєстрації для участі в очних семінарах, а також завдяки використанню навчальних матеріалів, розроблених і запропонованих Міжнародним республіканським інститутом.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)